X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Polski Ład. Mieszkania bez wkładu własnego i dom do 70 mkw bez pozwolenia na budowę

Ostatnia aktualizacja: 15.05.2021 11:59
Program "Mieszkanie bez wkładu własnego" przy kredycie mieszkaniowym, dofinansowanie dla korzystających z budownictwa społecznego i uproszczenie przepisów przy budowie małych domów mieszkalnych - to propozycje Polskiego Ładu, które mają pomóc w zapewnieniu mieszkań dla rodzin.
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: shutterstock.com/fizkes

W sobotę odbywa się konwencja programowa, na której prezentowany jest tzw. Polski Ład, czyli nowy społeczno-gospodarczy program na okres pocovidowy, który firmują partie tworzące Zjednoczoną Prawicę.

jk 1200.jpg
Prezes PiS: Polakom należy się takie życie jak na Zachodzie. Chcemy te aspiracje zaspokoić

W ramach Polskiego Ładu przewidziano program "Mieszkanie bez wkładu własnego", zwiększający dostępność do finansowania własnego mieszkania.

Posłuchaj
00:18 Miezkania IAR1.mp3 Jarosław Kaczyński: młodzi ludzie będą mieli możliwość uzyskania gwarancji kredytowej na 100 tysięcy złotych (IAR)

Trzy grupy objęte programem

Według założeń, program zwiększający dostępność do finansowania własnego mieszkania obejmie trzy grupy klientów:

  • tych, którzy chcą mieć swoje pierwsze mieszkanie z rynku pierwotnego,
  • tych, którzy szukają go na rynku wtórnym, społecznym,
  • tych, którzy chcą wybudować dom.

Państwo będzie gwarantować maksymalnie 150 tys. zł wkładu własnego dla biorących kredyt lub oferować dofinansowanie w wysokości do 160 tys. zł dla osób korzystających z mieszkalnictwa społecznego czy też rodzin wielodzietnych (w zależności od liczebności rodziny).

Łącznie z programu "Mieszkanie bez wkładu własnego" będzie mogło skorzystać około 80 tys. rodzin rocznie. Instrument skierowany jest do osób od 20. do 40. roku życia. Wysokość otrzymanego finansowania będzie uzależniona od liczby dzieci w rodzinie:

Posłuchaj
00:23 Mieszkania IAR 2.mp3 Jarosław Kaczyński zapowiedział także dopłaty do kredytów dla rodzin z dziećmi (IAR)
  • 20 tys. zł w przypadku drugiego dziecka
  • 60 tys. zł przy trzecim dziecku,
  • 20 tys. zł przy czwartym i każdym kolejnym dziecku (do szóstego).

Czytaj również:

By nie rosły ceny mieszkań

premier 1200 twit.jpg
Premier: zasadniczym celem Polskiego Ładu jest powrót na szybką ścieżkę odbudowy

Aby zmniejszyć ryzyko wzrostu cen, zostanie wprowadzony poziom ceny maksymalnej za 1 m kw. nieruchomości, która będzie kwalifikować się do programu.

W ramach Polskiego Ładu przewidziano również, że realizacja budynków jednorodzinnych o powierzchni zabudowy do 70 m kw. będzie możliwa bez pozwolenia, kierownika i książki budowy, a jedynie na podstawie zgłoszenia. Zdaniem pomysłodawców oznacza to skrócenie procesu budowlanego nawet do kilku tygodni i oszczędności co najmniej kilku tysięcy złotych dla inwestora.

jmo

Czytaj także

"Żeby pościg za krajami rozwiniętymi był szybszy". W sobotę prezentacja Polskiego Ładu

Ostatnia aktualizacja: 14.05.2021 13:41
W sobotę o godzinie 10 prezes PiS Jarosław Kaczyński i premier Mateusz Morawiecki przedstawią szczegóły Polskiego Ładu. Zastępca rzecznika prasowego PiS Radosław Fogiel mówi, że program będzie dotyczył dwóch kwestii. - Przyspieszenia naszego rozwoju tak, żeby pościg za krajami rozwiniętymi był szybszy i równocześnie niwelowania różnic, które w Polsce powstały przez ostatnie 30 lat w wyniku nierównomiernego podziału - mówi poseł PiS. 
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Realizacja marzeń Polaków". Joanna Lichocka o programie Polski Ład

Ostatnia aktualizacja: 14.05.2021 15:53
- Program Polski Ład jest skierowany do wszystkich Polaków, będzie łączył, bo to wielka szansa rozwojowa - mówiła na antenie Polskiego Radia 24 poseł PiS Joanna Lichocka. 
rozwiń zwiń