X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Uczniowie wracają do szkół. W poniedziałek rozpocznie się nauka w systemie hybrydowym

Ostatnia aktualizacja: 15.05.2021 10:16
Od poniedziałku (17.05) uczniowie z klas od IV do VIII szkół podstawowych oraz uczniowie szkół średnich wracają do szkół. Nauka będzie się odbywała w systemie hybrydowym.
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjne Foto: shutterstock.com/David Tadevosian

Михаил Мингазов z Pixabay.jpg
Edukacja po powrocie. Przenoszenia dziecka do polskiej szkoły

To oznacza, że część uczniów będzie się uczyła zdalnie, a część w szkole. - We wszystkich województwach jest dokładnie tak samo - w trybie hybrydowym. O tym, która klasa, w którym dniu idzie do szkoły, a która klasa, w którym dniu jest dalej na nauce zdalnej, decyduje dyrektor szkoły i rada pedagogiczna - mówi minister edukacji i nauki Przemysław Czarnek.


Posłuchaj
00:18 czarnek 1.mp3 Minister edukacji i nauki Przemysław Czarnek mówi, że o harmonogramie nauki zdecyduje dyrektor szkoły (IAR)

 

Minister zaznacza, że powrót do szkół jest konieczny ze względu na samopoczucie uczniów. - Przebywanie cały czas w domu i nauka zdalna przed komputerem po pierwsze jest mniej efektywna i jest to zupełnie oczywiste. A po drugie dzieci potrzebują wspólnoty i te kilka miesięcy w domu bez towarzystwa kolegów, ale też bez bezpośredniego kontaktu z nauczycielami na pewno nie wpływało pozytywnie na ich zdrowie i ich samopoczucie, i element dowartościowania - mówi Przemysław Czarnek. - To wszystko więc trzeba odbudowywać - dodaje minister edukacji i nauki.

Posłuchaj
00:23 czarnek 2.mp3 Przemysław Czarnek mówi, że dzieci potrzebują wspólnoty (IAR)

 

Czytaj także:

Od 4 maja do nauki w ławkach wrócili uczniowie z klas od I do III szkół podstawowych. Od poniedziałku 31 maja do końca roku szkolnego nauka we wszystkich szkołach ma się odbywać w systemie stacjonarnym.

POLPOL

Czytaj także

"Musimy wyswobodzić konserwatystów". Szef MEiN o sytuacji na polskich uczelniach

Ostatnia aktualizacja: 21.04.2021 10:30
- Pakiet wolnościowy jest już procedowany przez Radę Ministrów, mam nadzieję, że w tym miesiącu zostanie przyjęty i trafi do Sejmu - powiedział minister edukacji i nauki Przemysław Czarnek. - Musimy wyswobodzić konserwatystów na uczelniach - podkreślił w wywiadzie dla "Gazety Polskiej".
rozwiń zwiń

Czytaj także

Szef MEiN: każdy dzień nauki stacjonarnej jest na wagę złota

Ostatnia aktualizacja: 07.05.2021 21:30
Minister edukacji i nauki Przemysław Czarnek chce, aby uczniowie jak najszybciej wrócili do nauki stacjonarnej. W TVP Info podkreślał, że liczy się każdy dzień spędzony w szkolnej ławie.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Pierwszy dzwonek po przerwie. Reportaż [POSŁUCHAJ]

Ostatnia aktualizacja: 10.05.2021 18:00
Szkolny dzwonek na nowo rozbrzmiał dla uczniów klas 1-3. – W końcu jest głośno. Nie ma już pustych klas i korytarzy – mówili bohaterowie reportażu "Tęsknota za szkołą". Za czym tęsknili najbardziej? Czego im brakowało i jak odnajdują się w nowej "starej" rzeczywistości? 
rozwiń zwiń