X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

30-lecia powołania Straży Granicznej. Prezydent wręczył odznaczenia państwowe oraz awanse generalskie

Ostatnia aktualizacja: 14.05.2021 13:00
Prezydent Andrzej Duda wręczył odznaczenia państwowe oraz awanse generalskie funkcjonariuszom Straży Granicznej, a szef MSWiA Mariusz Kamiński pamiątkowe szable. Uroczyste wręczenie odznaczeń odbywa się w Belwederze w związku z obchodami 30-lecia powołania Straży Granicznej.
Prezydent Andrzej Duda nadał stopnie generalskie dwóm oficerom Straży Granicznej
Prezydent Andrzej Duda nadał stopnie generalskie dwóm oficerom Straży GranicznejFoto: Twitter/KPRP

straż graniczna 1200.jpg
Straż Graniczna ustala podróżnych z Indii i Brazylii. Zarejestrowano ponad 150 osób

Prezydent Andrzej Duda, na wniosek ministra spraw wewnętrznych i administracji Mariusza Kamińskiego, nadał stopnie generalskie dwóm oficerom Straży Granicznej.

Do stopnia generała brygady Straży Granicznej awansowani zostali komendant Nadwiślańskiego Oddziału SG płk Robert Bagan oraz komendant Nadodrzańskiego Oddziału SG płk Tomasz Michalski.

Nominacje generalskie

Nowo mianowani generałowie są komendantami dwóch największych pod względem terytorialnym oddziałów. W zakresie ich służbowej odpowiedzialności znajduje się łącznie sześć województw.

Piątkowe uroczystości w Belwederze z udziałem prezydenta Andrzeja Dudy oraz oraz ministra SWiA Mariusza Kamińskiego są związane z 30-leciem powołania Straży Granicznej.

Podczas uroczystości oprócz wręczenia nominacji generalskich wręczone zostaną odznaczenia: Krzyż Zasługi oraz Medal za Długoletnią Służbę. Wręczone zostaną również flagi państwowe oficerom SG udającym się na misje do Słowenii i Macedonii. Dowódcami tych kontyngentów będą ppłk SG Aneta Wojtanowska-Zimoń oraz ppor. SG Maria Tokarczyk.

Życzenia od szefa MSWiA

Podczas uroczystości związanych z 30-leciem powołania Straży Granicznej przemawiał szef MSWiA Mariusz Kamiński.

- Straż Graniczna jest jedną z tych formacji państwa polskiego, która symbolizuje jego suwerenność. Ochrona granic jest warunkiem istnienia naszej niepodległości. To zadanie piękne i wielkie, które wykonujecie znakomicie - powiedział minister.

- Dzięki wam granice naszego kraju są bezpieczne. To wy skutecznie chronicie nas przed zalewem nielegalnej imigracji. Skutecznie rozbijacie zorganizowane grupy przestępcze zajmujące się przemytem, handlem ludźmi, bronią i narkotykami. Jesteście formacją niezawodną, na którą można liczyć w każdych trudnych warunkach - podkreślił szef MSWiA.

Kamiński powiedział, że szczególne znaczenie dla ograniczenia rozprzestrzeniania się koronawirusa w Polsce miała praca Straży Granicznej w czasie pandemii. - Kiedy z dnia na dzień istniała konieczność, aby odtworzyć na nowo, na twardo, granice naszego państwa, zrobiliście to sprawnie i skutecznie, dzięki temu ograniczono pandemię w naszym kraju - powiedział.

pkur

Czytaj także

Anna Sarzyńska: Andrzej Duda jest politykiem koncyliacyjnym, nie dąży do konfrontacji

Ostatnia aktualizacja: 14.07.2020 19:00
- Andrzej Duda jest politykiem dosyć koncyliacyjnym, nie dąży do jakichś ostrych konfrontacji. Końcówka kampanii wyborczej była ostra, ale była wbrew naturalnemu zachowaniu prezydenta - wbrew temu, co pokazał przez 5 lat kadencji - powiedziała w Polskim Radiu 24 Anna Sarzyńska z TVP. Gościem audycji był także Marcin Piasecki z "Rzeczpospolitej". 
rozwiń zwiń

Czytaj także

Prezydent nadał stopnie generalskie dwóm oficerom Straży Granicznej

Ostatnia aktualizacja: 12.05.2021 13:27
Prezydent Andrzej Duda, na wniosek ministra spraw wewnętrznych i administracji Mariusza Kamińskiego, nadał stopnie generalskie dwóm oficerom Straży Granicznej - poinformowało Biuro Bezpieczeństwa Narodowego.
rozwiń zwiń