X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

"Domagamy się zaniechania działań". Sprzeciw Diecezji Tarnowskiej wobec kampanii LGBT+

Ostatnia aktualizacja: 14.05.2021 11:25
Sprzeciwiamy się planowanej w tarnowskich szkołach kampanii "LGBT+ja" i domagamy się zaniechania tych działań - napisano w oświadczeniu instytucji diecezjalnych w Tarnowie. Wydarzenia związane z kampanią są planowane przez władze miasta na 17 maja.
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: shutterstock.com

W piątek Diecezja Tarnowska opublikowała oświadczenie w sprawie włączenia się przez Urząd Miasta Tarnowa w kampanię "LGBT+ja". Kampania została zainicjowana przez Fundację Dajemy Dzieciom Siłę i ma na celu "zachęcić nastolatki do okazywania wsparcia dla swoich nieheteronormatywnych i transpłciowych rówieśników". Władze Tarnowa planują na 17 maja br. kilka wydarzeń promujących akcję.

michał wójcik 1200.jpg
Zakaz adopcji dla par homoseksualnych. Wójcik: te przepisy są potrzebne z uwagi na zapędy UE

"Pragniemy wyrazić swoje głębokie zaniepokojenie działaniami zapowiedzianymi na dzień 17 maja br. przez Urząd Miasta Tarnowa" - czytamy w oświadczeniu instytucji diecezjalnych.

Zdaniem diecezji akcja "może stać się przestrzenią promowania błędnych idei oraz zarzewiem wielu niepotrzebnych konfliktów, w które zostaną uwikłane środowiska szkolne, dzieci, młodzież, nauczyciele i rodziny".

- Sprzeciwiamy się planowanej m.in. w tarnowskich szkołach kampanii "LGBT+ja" i domagamy się zaniechania tych działań - napisano. Diecezja uznała akcję za "szkodliwą w procesie wychowawczym młodego pokolenia, a także godzącą w dobro małżeństw i rodzin".

"Podwójne standardy"

W swoim stanowisku duchowni podkreślili, że "stanowczo potępiają wszelkie przejawy agresji i przemocy wobec osób, o których wspomina przywołana kampania społeczna". - Jednak zauważamy, że coraz częściej "szacunek, współczucie i delikatność" są utożsamiane z akceptacją, czy wręcz promocją tego typu zachowań - dodano w oświadczeniu.

Powołując się na Katechizm Kościoła Katolickiego duchowni stwierdzili, że "w zapowiadanej kampanii nie ma mowy o tym, że wspomniane skłonności są poważnym nieuporządkowaniem, zaś osoby, które ich doświadczają, należy wspierać w ich przezwyciężaniu". - Wobec takiego podejścia do tej kwestii stanowczo protestujemy - czytamy.

W oświadczeniu wyrażono opinie że władze miasta stosują "podwójne standardy" w kwestii walki z dyskryminacją i przemocą. Przypomniano słowa prezydenta Tarnowa Romana Ciepeli o tolerancji i otwartości na innych. - Trudno jednak odnaleźć podobną wypowiedź Pana Prezydenta, która jednoznacznie potępiałaby m.in. agresję słowną, skierowaną wobec konkretnych osób i instytucji, która tak obficie wylewała się na ulice Tarnowa podczas marszów związanych z tzw. Strajkiem Kobiet". - Pojawia się więc uzasadniona obawa, że decyzja o włączenie się we wspomnianą kampanię ma wymiar bardziej polityczny niż społeczny - zaznaczono.

W tekście zawrócono także uwagę na "ideologiczną podbudowę ruchów związanych ze środowiskiem "LGBT+" oraz podkreślono "wolność szkoły od wpływów ideologicznych i politycznych oraz prawo rodziców do wychowywania swoich dzieci według wyznawanych przez siebie wartości".


niedziela.pl/kp

Czytaj także

Wyrok ws. znieważenia Matki Bożej. Prof. Polak: może otwierać furtkę dalszym profanacjom

Ostatnia aktualizacja: 06.03.2021 18:11
- Wyrok ws. znieważenia Matki Boskiej wskazuje na to, że działania mające charakter profanacji, są zdaniem sądu dopuszczalne. To jest najgorszy wydźwięk tego, co się stało - powiedział o wyroku uniewinniającym trzy osoby naklejające wizerunek Matki Boskiej z tęczową aureolą w różnego rodzaju miejscach prof. Wojciech Polak, historyk.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Regiony konserwatywne popierają prawicę, ale największe miasta nie zawsze". Prof. Chwedoruk o wyborach w Rzeszowie

Ostatnia aktualizacja: 07.05.2021 19:52
- Często jest tak, że w regionach konserwatywnych, rolniczych, o tradycyjnych więzach społecznych, największy ośrodek miejski jest pewną antytezą. Tak jest właśnie na Podkarpaciu. I jak to w wielu takich ośrodkach bywa, paradoksalnie ten, kto w regionie jest najsilniejszy, w mieście jest silną, ale jednak opozycją - powiedział w Polskim Radiu 24 politolog prof. Rafał Chwedoruk. 
rozwiń zwiń