X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Czy premier powinien podać się do dymisji w związku z raportem NIK? Fogiel: tego typu wezwania to kompletna bzdura

Ostatnia aktualizacja: 14.05.2021 10:56
- Miażdżące jest zetknięcie się raportu i kontrolerów NIK z rzeczywistością, tak jakby przez ostatnie kilkanaście miesięcy siedzieli w zamknięciu i umknął ich uwadze fakt, że mamy pandemię - mówił wicerzecznik PiS Radosław Fogiel.
Radosław Fogiel, wicerzecznik PiS
Radosław Fogiel, wicerzecznik PiSFoto: PAP/Mateusz Marek

Prezes NIK Marian Banaś zaprezentował w czwartek raport Najwyższej Izby Kontroli dotyczący przygotowań do wyborów korespondencyjnych prezydenta RP, które miały się odbyć 10 maja 2020 r. Według NIK, nie było podstaw prawnych do tego, żeby prezes Rady Ministrów wydawał jakiekolwiek polecenia Poczcie Polskiej i Polskiej Wytwórni Papierów Wartościowych, związane z wykonaniem i realizacją wyborów prezydenckich 10 maja ub.r.

Twitter sebastian kaleta free 1200.jpg
"Nie zgadzam się z tymi tezami". Wiceminister sprawiedliwości o raporcie NIK ws. wyborów

Izba skierowała do prokuratury zawiadomienia o podejrzeniu popełnienia przestępstwa w związku z organizacją wyborów przez zarządy Poczty Polskiej i PWPW.

Fogiel pytany w programie "Tłit" w wp.pl, czy w związku z raportem premier Mateusz Morawiecki powinien podać się do dymisji, odpowiedział: "Tego typu wezwania to kompletna bzdura".

Jak stwierdził, "miażdżące jest zetknięcie się tego raportu i kontrolerów NIK z rzeczywistością, tak jakby przez ostatnie kilkanaście miesięcy siedzieli w zamknięciu i umknął ich uwadze fakt, że mamy pandemię koronawirusa, że musiały się odbyć wybory prezydenckie". - Cały ten kontekst jest o dziwo pominięty w tym raporcie - mówił.

W czwartek Centrum Informacyjne Rządu wydało oświadczenie dotyczące raportu NIK. "Wszystkie decyzje o rozpoczęciu technicznych przygotowań do głosowania korespondencyjnego w wyborach prezydenckich były zgodne z prawem – świadczy o tym wiele ekspertyz prawnych, którymi dysponuje KPRM. Premier i szef KPRM stali na straży Konstytucji RP" - oświadczyło CIR.

Jak podkreślono w komunikacie CIR, wszelkie działania premiera i szefa jego kancelarii miały na celu przeprowadzenie wyborów w konstytucyjnym terminie.

kp

Czytaj także

"Kompromitacja NIK". Terlecki o raporcie ws. wyborów korespondencyjnych

Ostatnia aktualizacja: 13.05.2021 15:51
Szef klubu parlamentarnego PiS Ryszard Terlecki stwierdził, że raport Najwyższej Izby Kontroli w sprawie organizacji wyborów korespondencyjnych jest "kompromitacją" tej instytucji. 
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Banaś jest bardziej politykiem niż prezesem NIK". Lichocka o raporcie ws. wyborów korespondencyjnych

Ostatnia aktualizacja: 14.05.2021 10:37
- Zarówno działania premiera, jak i całego rządu w sprawie wyborów korespondencyjnych były zgodne z prawem i wynikały z poszanowania konstytucji – oceniła w piątek poseł PiS Joanna Lichocka. Jej zdaniem Marian Banaś jest bardziej politykiem niż niezależnym prezesem NIK.
rozwiń zwiń