X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Samorządowcy popędzają marszałka Senatu ws. ratyfikacji. "Ważne jak najszybsze uruchomienie środków"

Ostatnia aktualizacja: 13.05.2021 17:00
Związek Samorządów Polskich zaapelował do Senatu, aby jak najszybciej ratyfikował Fundusz Odbudowy. "Samorządy aktywnie uczestniczyły w konsultacjach Funduszu i liczą, że inicjatywa ta zostanie przyjęta w trybie pilnym, bez nieuzasadnionej zwłoki" - napisano w liście otwartym skierowanym do marszałka Senatu Tomasza Grodzkiego.
Tomasz Grodzki
Tomasz GrodzkiFoto: PAP/Albert Zawada

W apelu zwrócono uwagę, że pandemia negatywnie wpłynęła na budżety lokalnych wspólnot. Podkreślono również, że samorządy, jako instytucje, które są najbliżej mieszkańców, będą minimalizowały wpływ pandemii na codziennie życie mieszkańców. Zaznaczono, że możliwości w tym zakresie są ograniczone dostępnością środków. Dlatego - podkreślają autorzy listu - bardzo ważne jest jak najszybsze uruchomienie Funduszu Odbudowy.

Posłuchaj
00:28 smorz.mp3 Adam Ciszkowski, prezes Związku Samorządów Polskich i burmistrz Halinowa o apelu do marszałka Senatu ws. ratyfikacji Funduszu Odbudowy (IAR)

 

"Samorządy czekają na unijne środki, a każdy dzień zwłoki opóźnia przygotowania do ich efektywnego wydatkowania na rzecz ograniczania skutków pandemii i w konsekwencji rozwoju naszych małych ojczyzn" - napisano w liście.

glosowanie sejmtt E0kBMF3WEAQZvbO 1200.jpg
Współpraca PiS-Lewica ws. Funduszu Odbudowy. Polacy pozytywnie o decyzji obu ugrupowań

Związek Samorządów Polskich zrzesza 109 lokalnych wspólnot - miast, gmin, powiatów i województw. List do marszałka Tomasza Grodzkiego podpisał prezes Związku, burmistrz Halinowa Adam Ciszkowski.

Czytaj również:

4 maja Sejm przyjął ustawę o zwiększeniu zasobów własnych Unii Europejskiej, która jest konieczna, aby uruchomić Fundusz Odbudowy. To unijny program odbudowy gospodarki europejskiej po pandemii koronawirusa, na który Wspólnota przeznaczy 750 miliardów euro. Do Polski z tych pieniędzy ma trafić około 58 miliardów euro. Jednak zanim Fundusz zostanie uruchomiony, program muszą zaakceptować parlamenty narodowe wszystkich państw Unii.

Marszałek Senatu Tomasz Grodzki zapowiedział, że polski Senat zajmie się ustawą 27 maja.

IAR, jmo,fc

Czytaj także

Waldemar Buda o KPO: poprawki Senatu mogą doprowadzić do zarzutów naruszenia praworządności

Ostatnia aktualizacja: 13.05.2021 07:23
- Krajowy Plan Obudowy jest dobrze przygotowany - zapewnia w rozmowie z "Rzeczpospolitą" Waldemar Buda, wiceminister funduszy i polityki regionalnej. Wiceminister funduszy i polityki regionalnej przestrzega też marszałka Senatu Tomasza Grodzkiego: poprawki wprowadzone przez Senat do KPO mogą doprowadzić do formułowania wobec Polski zarzutów naruszenia praworządności.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Sakiewicz o Grodzkim: nie ma czasu na prace nad Funduszem Odbudowy, ma czas na ściganie dziennikarzy

Ostatnia aktualizacja: 13.05.2021 09:58
- Pan marszałek, który twierdzi, że nie ma czasu na 770 mld dla Polski, ma czas na ściganie dziennikarzy, w tym mnie – mówi Tomasz Sakiewicz. Dziś o godz. 13 rusza proces wytoczony mu przez Tomasza Grodzkiego.
rozwiń zwiń