X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Sakiewicz o Grodzkim: nie ma czasu na prace nad Funduszem Odbudowy, ma czas na ściganie dziennikarzy

Ostatnia aktualizacja: 13.05.2021 09:58
- Pan marszałek, który twierdzi, że nie ma czasu na 770 mld dla Polski, ma czas na ściganie dziennikarzy, w tym mnie – mówi Tomasz Sakiewicz. Dziś o godz. 13 rusza proces wytoczony mu przez Tomasza Grodzkiego.
Marszałek Senatu Tomasz Grodzki
Marszałek Senatu Tomasz GrodzkiFoto: Twitter/@PolskiSenat

Tomasz Grodzki zapowiedział, że Senat na najbliższym posiedzeniu raczej nie zajmie się ustawą ratyfikującą budżet UE i da zgodę na uruchamianie środków na Krajowy Plan Odbudowy. Marszałek tłumaczył, że porządek posiedzenia, które zaczęło się 12 maja, jest już wypełniony.

Jak mówi Tomasz Sakiewicz, marszałek zamiast funduszami dla Polski, zajmuje się ściganiem dziennikarzy.

Wróblewski free 1200.jpg
"PO odsuwa moment klęski". Tomasz Wróblewski o zwlekaniu z ratyfikacją Funduszu Odbudowy

- W czwartek mam z nim proces, w którym chce mnie wsadzić na 3 lata do więzienia za to co mówiłem i pisałem, również na państwa antenie. Na to ma czas. Z tego co wiem, ściga bardzo wielu dziennikarzy, więc gdzież on będzie miał czas na "jakieś tam fundusze odbudowy", kiedy musi zatkać usta wszystkim, którzy opisują aferę kopertową - powiedział dziennikarz w TVPInfo.

Procesie, który Tomaszowi Sakiewiczowi wytoczył marszałek Tomasz Grodzki rozpocznie się o 13. Chodzi o artykuły, w których redaktor naczelny "Gazety Polskiej" zarzucił Tomaszowi Grodzkiemu przyjmowanie łapówek, kiedy był lekarzem szczecińskiego szpitala.

Czytaj również:

W ocenie dziennikarza, Senat celowo blokuje proces ratyfikacji budżetu UE. - To próba uszkodzenia tej ratyfikacji prawnie w taki sposób, by ona mogła stać się nieważna, czyli wprowadzenia takich poprawek, by nabrać na to część posłów Lewicy i PSL-u, a następnie przedstawić Unii wadliwą ratyfikację, by UE nie mogła jej zaakceptować, nie mogła stwierdzić, że jest to ratyfikacja zgodna z prawem polskim czy unijnym. Jest to taki plan "zróbmy szkody gdzie się da". Mają nieduże szanse, ale jednak. Jeżeli wszyscy będą się trzymali planu Grodzkiego, to ta krucha większość w senacie może doprowadzić do poważnych uszkodzeń procesu ratyfikacyjnego, a wręcz go sparaliżować - mówił Sakiewicz.

pg

Czytaj także

Działania Senatu ws. KPO. Wołodźko: Platforma stara się zatrzymać żelazny elektorat

Ostatnia aktualizacja: 10.05.2021 15:12
- Może być tak, że PO dość rozpaczliwie dba o zatrzymanie przy sobie najbardziej żelaznego elektoratu, który mocno uwierzył w opowieść, że im gorzej, tym lepiej - powiedział o zapowiadanej zwłoce ws. procedowania Krajowego Planu Odbudowy w Senacie Krzysztof Wołodźko, publicysta "Gazety Polskiej Codziennie".
rozwiń zwiń

Czytaj także

"PO popełniła straszny błąd polityczny". Anna Sarzyńska o głosowaniu ws. Funduszu Odbudowy

Ostatnia aktualizacja: 10.05.2021 22:00
To nie jest bitwa o to, co tak naprawdę się stanie, tylko to jest bitwa o to, jak to zapisze się w pamięci wyborców. Bo Platforma popełniła tutaj straszliwy błąd polityczny, tak rozgrywając kwestię Funduszu Odbudowy - mówiła w Polskim Radiu 24 publicystka TVP Anna Sarzyńska, komentując działania Tomasza Grodzkiego i Koalicji Obywatelskiej ws. ratyfikacji Funduszu Odbudowy w Senacie.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Waldemar Buda o KPO: poprawki Senatu mogą doprowadzić do zarzutów naruszenia praworządności

Ostatnia aktualizacja: 13.05.2021 07:23
- Krajowy Plan Obudowy jest dobrze przygotowany - zapewnia w rozmowie z "Rzeczpospolitą" Waldemar Buda, wiceminister funduszy i polityki regionalnej. Wiceminister funduszy i polityki regionalnej przestrzega też marszałka Senatu Tomasza Grodzkiego: poprawki wprowadzone przez Senat do KPO mogą doprowadzić do formułowania wobec Polski zarzutów naruszenia praworządności.
rozwiń zwiń