X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Dramatycznie niskie poparcie dla KO. PiS na szczycie stawki, za nim Polska 2050

Ostatnia aktualizacja: 13.05.2021 08:22
- Gdyby wybory odbyły się w niedzielę, PiS zdobyłoby 33,5 proc. głosów, Polska 2050 Szymona Hołowni 21,9 proc., a na KO głos oddałoby 12,1 proc. respondentów - wynika z sondażu United Surveys dla "Dziennika Gazety Prawnej" i RMF FM.
Posiedzenie Sejmu
Posiedzenie SejmuFoto: twitter.com/@KancelariaSejmu

senat grodzki 1200.jpg
"Sygnał dla obywateli, że opozycja ma ich w nosie". Senator PiS o działaniach izby wyższej ws. ratyfikacji

- Gdyby wybory odbyły się w niedzielę, PiS zdobyłoby 33,5 proc. głosów, Polska 2050 Szymona Hołowni 21,9 proc., a na KO głos oddałoby 12,1 proc. respondentów - wynika z sondażu United Surveys dla "Dziennika Gazety Prawnej" i RMF FM.

Z opublikowanego w czwartek sondażu wynika, że gdyby wybory miały się odbyć w niedzielę, to Prawo i Sprawiedliwość zdobyłoby 33,5 proc. głosów. Na drugim miejscu znalazłaby się Polska 2050 Szymona Hołowni, na którą chęć oddania głosu zadeklarowało 21,9 proc. respondentów.

Na koalicję Platformy Obywatelskiej, Nowoczesnej, Inicjatywy Polskiej i Zielonych chęć głosów zadeklarowało 12,1 proc. badanych.

Na czwartym miejscu uplasowała się Lewica, na którą chce zagłosować 9,6 proc. ankietowanych. Do Sejmu dostałaby się także Konfederacja, na którą chce zagłosować 8,6 proc. Polaków.

Poza parlamentem znalazłoby się PSL-Koalicja Polska, na którą chce zagłosować 4,3 proc. badanych. 9,9 proc. badanych nie wie, na kogo oddałoby swój głos.

Chęć wzięcia udziału w wyborach zadeklarowało 51,8 proc. respondentów.

Maria Koc 663.jpg
Środki z Funduszu Odbudowy. Maria Koc: ponad 20 krajów już go ratyfikowało

Zmiana lidera

United Surveys zapytało także respondentów o to, jak głosowaliby, gdyby doszło do zmian liderów partii - gdyby zwiększył się udział prezydenta Warszawy Rafała Trzaskowskiego w KO oraz rozpoczęła się zapowiadana współpraca byłego prezydenta Bronisława Komorowskiego z PSL-em.

Wówczas na Zjednoczoną Prawicę pod przywództwem Jarosława Kaczyńskiego i Mateusza Morawieckiego zagłosowałoby 34 proc. wyborców. Głos na Polskę 2050 Szymon Hołowni deklaruje 19,6 proc. badanych. Koalicja Obywatelska z Rafałem Trzaskowskim i Borysem Budką na czele poprawiłaby nieco swoje badania - na taką formację chęć głosu deklaruje 15,7 proc. badanych. Na Lewicę Włodzimierza Czarzastego, Adriana Zandberga i Roberta Biedronia zagłosowałoby 9,1 proc.

Do Sejmu dostałaby się także Konfederacja z Krzysztofem Bosakiem, Arturem Dziamborem i Grzegorzem Braunem jako liderami (6,9 proc.), a także PSL, w którym prym wiedliby Władysław Kosiniak-Kamysz i Bronisław Komorowski. Na taką Koalicję Polską głos oddałoby 6,4 proc.

8,4 proc. badanych nie jest w stanie wskazać partii, na którą by zagłosowało.

Sondaż został zrealizowany 11 maja metodą CATI na próbie 1000 osób.

pkur