X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Marek Pęk: marszałek Senatu musi liczyć się z konsekwencjami opóźniania prac nad Funduszem Odbudowy

Ostatnia aktualizacja: 12.05.2021 17:18
Wicemarszałek Senatu Marek Pęk z Prawa i Sprawiedliwości powiedział Informacyjnej Agencji Radiowej, że marszałek izby Tomasz Grodzki bierze na siebie odpowiedzialność za opóźnianie prac nad ustawą o ratyfikacji Funduszu Odbudowy. Senat ma zająć się nią 27 maja. Klub Prawa i Sprawiedliwości wnioskował na początku dzisiejszych obrad, aby nastąpiło to w tym tygodniu.
Wicemarszałek Senatu Rzeczy Pospolitej Marek Sęk
Wicemarszałek Senatu Rzeczy Pospolitej Marek Sęk Foto: PAP/Radek Pietruszka

Marek Pęk mówił, że Tomasz Grodzki musi liczyć się z konsekwencjami decyzji, jakie będą w sprawie tej ustawy zapadać w Senacie. Dodał, że jeśli izba wprowadzi do niej poprawki, to skomplikuje to proces ratyfikacyjny. 


CZYTAJ RÓWNIEŻ
WaszczykowskiPR24AK.jpg
Senat opóźnia pracę ws. KPO. Waszczykowski: Bruksela ma świadomość, że sprawa trafi z powrotem do Sejmu

W ocenie Marka Pęka, w tej sytuacji marszałek Senatu bierze na siebie odpowiedzialność zdestabilizowania procesu ratyfikacyjnego na arenie wewnętrznej i międzynarodowej. Wicemarszałek dodał, że gdyby tak się stało, to wtedy może warto byłoby rozważyć wniosek o odwołanie Tomasza Grodzkiego ze stanowiska.

Czytaj także:


Posłuchaj
00:15 Marek Pęk.mp3 - marszałek Senatu musi liczyć się z konsekwencjami opóźniania prac nad ratyfikacją Funduszu Odbudowy - Marek Sęk (IAR)

 

Ratyfikacja decyzji o zwiększaniu zasobów własnych Unii Europejskiej przez państwa członkowskie jest konieczna do uruchomienia Funduszu Odbudowy. Rząd tłumaczy, że jej brak wstrzymałby uruchomienie pakietu środków zarówno z budżetu Unii na lata 2021-2027, jak i Funduszu Odbudowy, z których Polska ma otrzymać łącznie 770 mld złotych.

Ustawa została w ubiegły wtorek uchwalona przez Sejm. Od tego terminu Senat ma 30 dni na jej rozpatrzenie.

nt

Czytaj także

"Rośnie rola Grupy Wyszehradzkiej". Marszałkowie Sejmu i Senatu po telekonferencji państw V4

Ostatnia aktualizacja: 12.01.2021 14:20
Po telekonferencji przewodniczących parlamentów państw Grupy Wyszehradzkiej z udziałem marszałków Sejmu i Senatu, Elżbieta Witek mówiła o chęci "intensyfikacji działań" V4. - To było dobre spotkanie. Ciekawe impresje, różne punkty widzenia - mówił z kolei Tomasz Grodzki.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Senat opóźnia prace nad Funduszem Odbudowy. Maria Koc: to wywoła głęboki kryzys polityczny

Ostatnia aktualizacja: 12.05.2021 13:40
- Jeżeli większość senacka wprowadzi poprawki, ustawa będzie musiała wrócić do Sejmu i będzie ponownie głosowana. Wtedy, jeżeli zabraknie głosów, Krajowy Plan Odbudowy nie zostanie przyjęty. Może to wywołać głęboki kryzys polityczny - oceniła w audycji "W samo południe" na antenie Programu 1 Polskiego Radia Maria Koc, senator Prawa i Sprawiedliwości, była marszałek Senatu.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"PO odsuwa moment klęski". Tomasz Wróblewski o zwlekaniu z ratyfikacją Funduszu Odbudowy

Ostatnia aktualizacja: 12.05.2021 18:13
- Jest jednak klęską polityczną to, że nie udało się PO być wśród tych, którzy będą współtwórcami, czy objawią ten fundusz Polsce. Decyzja o tym, żeby razem Lewica z PiS-em wystąpili tutaj wspólnie jako ci główni orędownicy i sygnatariusze tego projektu odbudowy, z pewnością jest dla Platformy Obywatelskiej niewygodna - mówił w Polskim Radiu 24 publicysta Warsaw Enterprise Institute Tomasz Wróblewski.
rozwiń zwiń