X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

"Stoją na pierwszej linii frontu". Para Prezydencka złożyła życzenia pielęgniarkom i położnym

Ostatnia aktualizacja: 12.05.2021 15:51
Para Prezydencka złożyła życzenia pielęgniarkom i położnym z okazji ich Dnia. Andrzej Duda i Agata Kornhauser-Duda wyrazili najwyższe uznanie dla ich pracy. "Postawa Pań budzi nasz głęboki szacunek i w pełni zasługuje na wdzięczność milionów rodaków" - napisali.
Para prezydencka Agata Kornhauser-Duda i Andrzej Duda
Para prezydencka Agata Kornhauser-Duda i Andrzej DudaFoto: Grzegorz Jakubowski / KPRP / prezydent.pl

W liście do organizatorów i uczestników spotkania on-line z okazji Dnia Położnej i Międzynarodowego Dnia Pielęgniarki prezydent wraz z małżonką zapewnili o szczególnej wdzięczności pielęgniarkom i położnym za ich służbę pełnioną w ostatnim roku, kiedy - jak zaznaczyli - przyszło się mierzyć z nieznanymi wcześniej wyzwaniami związanymi z pandemią koronawirusa. 

Adam Niedzielski free tt-663.jpg
"Dziękuję za trud i poświęcenie". Minister zdrowia z okazji Dnia Pielęgniarki i Położnej

Andrzej Duda i Agata Kornhauser-Duda zaakcentowali, że w tych, nieraz dramatycznych, okolicznościach doskonałe przygotowanie zawodowe, profesjonalizm i oddanie swojej pracy pielęgniarek i położnych przyczyniły się do uratowania zdrowia i życia wielu tysięcy pacjentów.

Prezydent wraz z małżonką wskazali, że wiedza, umiejętności i doświadczenie, a zarazem współczucie, empatia i zwykła ludzka dobroć, z jakimi pielęgniarki i położne wykonują swoją pracę, mają ogromne znaczenie i są powszechnie doceniane.

💐 Z okazji obchodów Dnia Położnej i Międzynarodowego Dnia Pielęgniarki składamy Paniom gratulacje i najserdeczniejsze...

Opublikowany przez Kancelaria Prezydenta RP Środa, 12 maja 2021

Na pierwszej linii frontu

Czytaj także:
shutterstock szczepionka free 1200.jpg
Kwalifikacja na szczepienie już nie tylko od lekarza. Zobacz zmiany

Para prezydencka przypomniała, że pielęgniarki zawsze stoją na pierwszej linii frontu w zmaganiach z chorobami i mają najbliższy i najczęstszy kontakt z cierpiącymi bliźnimi. Natomiast położne towarzyszą pacjentkom w najważniejszych, przełomowych chwilach życia, wspierając je w okresie ciąży, porodu i połogu oraz opiekując się matkami i ich nowo narodzonymi dziećmi.

"Z tych też powodów w obliczu niezwykle groźnej epidemii należą Panie do osób najbardziej narażonych na zarażenia, a mimo to z odwagą, determinacją i pełnym poświęceniem służą Panie drugiemu człowiekowi. Postawa Pań budzi nasz głęboki szacunek i w pełni zasługuje na wdzięczność milionów rodaków" - napisali Andrzej Duda i Agata Kornhauser-Duda.

Para Prezydencka życzyła wszystkim pielęgniarkom i położnym "zdrowia i wszelkiej pomyślności w dalszym pełnieniu tej wyjątkowej misji dla dobra innych ludzi, a także w życiu osobistym i rodzinnym".

Czytaj także:

Życzenia od premiera Mateusza Morawieckiego

Czytaj także:
pielegniarka 1200 forum.jpg
Pielęgniarki walczące z COVID-19: najbardziej boli nas hejt

Także premier złożył w środę życzenia z okazji Międzynarodowego Dnia Pielęgniarek i Położnych. Podziękował im też za pracę, którą wykonały w walce z COVID-19. "Oby nadchodzący czas przyniósł Wam więcej spokoju" - napisał w środę szef rządu na Facebooku.

Dziś obchodzimy Międzynarodowy Dzień Pielęgniarek i Położnych. Rok temu, gdy składałem wszystkim przedstawicielom tych...

Opublikowany przez Mateusz Morawiecki Środa, 12 maja 2021

Ogromne poświęcenie 

Czytaj także:
shutterstock_1817889017-3.jpg
"Bracia czyńmy dobro". Działalność Fundacji Bonifraterskiej

"Dziś obchodzimy Międzynarodowy Dzień Pielęgniarek i Położnych. Rok temu, gdy składałem wszystkim przedstawicielom tych zawodów życzenia, nie wiedzieliśmy, jak wymagający będzie to okres. Teraz, gdy dzięki postępującym szczepieniom jesteśmy coraz bliżej powrotu do normalności, widzimy, jak wielką pracę wykonały pielęgniarki i położne w walce z COVID-19. Oby nadchodzący czas przyniósł Wam więcej spokoju i poczucia, że ta wielka próba dla polskiej służby zdrowia jest już w dużym stopniu za nami. Dziękuję!" - napisał szef rządu.

Pielęgniarki i położne zorganizowały tymczasem z okazji Międzynarodowego Dnia Pielęgniarek i Położnych protest w Warszawie. W czasie akcji domagały się godnej płacy i poprawy warunków pracy. Zwracały też uwagę na problemy takie, jak wzrastająca średnia wieku pielęgniarek.

kp/jbt

Czytaj także

"Dużo zdrowia i wytrwałości". Para prezydencka dziękuje pielęgniarkom za pracę w dobie pandemii

Ostatnia aktualizacja: 12.05.2020 09:42
- Stoją państwo w pierwszym szeregu walki o życie i zdrowie nas wszystkich, myślimy i mówimy o państwu jako o naszych bohaterach - podkreślają prezydent Andrzej Duda i pierwsza dama Agata Kornhauser-Duda w spocie przygotowanym z okazji Międzynarodowego Dnia Pielęgniarek i Położnych.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Przed nami wiele oczekiwań i wyzwań". Prezydent powołał Radę ds. Społecznych

Ostatnia aktualizacja: 06.05.2021 14:27
Andrzej Duda powołał w czwartek Radę ds. Społecznych. - W ramach tej Rady stoi przed nami nie tylko dyskusja, ale propozycja tzw. emerytury stażowej. Wypracowanie tego rozwiązania będzie, mam nadzieję, dziełem tej kadencji - powiedział prezydent.
rozwiń zwiń