X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Wcześniej do kina, teatru i na siłownię. Premier poinformował o szybszym luzowaniu obostrzeń

Ostatnia aktualizacja: 12.05.2021 13:13
Mateusz Morawiecki podczas konferencji z ministrem zdrowia poinformował o wcześniejszym otwarciu instytucji kultury i branży fitness. Wcześniej zebrał się Rządowy Zespół Zarządzania Kryzysowego, jednym z tematów spotkania była analiza obowiązujących obostrzeń epidemicznych i ich ewentualna zmiana. 
Premier Mateusz Morawiecki
Premier Mateusz MorawieckiFoto: twitter.com/@PremierRP

- Zdecydowaliśmy dokonać pewnych korekt związanych z planem luzowania obostrzeń na maj, który przedstawiliśmy parę tygodni temu - powiedział na konferencji prasowej szef rządu.

Premier Mateusz Morawiecki poinformował o przyspieszeniu otwarcia kin, teatrów i filharmonii o tydzień - na 21 maja.

twitter morawiecki free 1200  1.jpg
Będzie dodatek covidowy dla pracowników niemedycznych. Premier: ma być wypłacony w czerwcu

Natomiast od 28 maja - czyli o jeden dzień wcześniej, niż do tej pory zakładano - w reżimie sanitarnym mają funkcjonować kluby fitness, siłownie, solaria. 

Pierwotnie planowano umożliwienie działania kin i instytucji kultury oraz obiektów sportowych od 29 maja.

- Cieszę się, że mogliśmy przyspieszyć o tydzień uruchomienie instytucji kultury; to pokazuje, że - jeśli widzimy przestrzeń do poprawy sytuacji gospodarczej, niezagrażającej sytuacji epidemicznej - to takie kroki będziemy podejmowali - powiedział na konferencji minister zdrowia Adam Niedzielski.

Minister zdrowia wcześniej zapowiadał, mówiąc o odmrażaniu gospodarki, że "to na pewno nie będą ruchy, które będą mocno zmieniały harmonogram".

Jarosław Gowin.jpg
"Pomoc dla firm będzie kontynuowana". Jarosław Gowin podczas kongresu Impact'21

- Raczej trzeba się spodziewać kosmetycznych ruchów niż zdecydowanego przyspieszenia - powiedział w Radiu Plus.

Ocenił, że z jednej strony są przesłanki do takiego przyspieszenia, ponieważ średnia tygodniowa liczba zachorowań "jest niższa niż była w najniższym punkcie między drugą a trzecią falą, czyli w lutym".

- Z drugiej strony te ostatnie dni - mówię o wczorajszym i prawdopodobnie dzisiejszym – to będą lekkie wzrosty zachorowań w stosunku do poprzedniego tygodnia, ale wynika to przede wszystkim z tej anomalii majówkowej, czyli z tego, że w poprzednim tygodniu poniedziałek był dniem wolnym i mamy pewnego rodzaju przesunięcie - powiedział.

fc

Czytaj także

Minister zdrowia: nie rozważamy wprowadzenia obowiązku szczepień przeciw COVID-19

Ostatnia aktualizacja: 07.05.2021 23:55
- Na razie nie ma planów wprowadzenia obowiązku szczepienia przeciw COVID-19. Działa metoda polegająca na przekonywaniu, dostarczaniu wiedzy, tłumaczeniu. Liczba chętnych do szczepieni systematycznie rośnie - powiedział minister zdrowia Adam Niedzielski.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Czy otwarcie szkół może wiązać się ze wzrostem zakażeń? Szef MZ: nie spodziewamy się tutaj czwartej fali

Ostatnia aktualizacja: 12.05.2021 11:05
- Nie spodziewamy się tutaj czwartej fali zakażeń, należy jednak liczyć się z lekkim wzrostem zachorowań - ocenił minister zdrowia Adam Niedzielski, pytany, czy otwarcie szkół może wiązać się ze wzrostem zakażeń.
rozwiń zwiń