X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Co dalej z odmrażaniem gospodarki? Minister zdrowia wyjaśnia

Ostatnia aktualizacja: 12.05.2021 10:44
 - To na pewno nie będą ruchy, które będą mocno zmieniały harmonogram. Raczej trzeba się spodziewać kosmetycznych ruchów niż zdecydowanego przyspieszenia - powiedział w środę minister zdrowia Adam Niedzielski, odnosząc się do ewentualnego przyspieszenia odmrażania gospodarki.
Nieczynne restauracje i bary w centrum Warszawy
Nieczynne restauracje i bary w centrum WarszawyFoto: PAP/Albert Zawada

Niedzielski w Radiu Plus był pytany, czy rząd rozważa przyspieszenie terminów odmrażania gospodarki. Minister przyznał, że ta kwestia jest analizowana i prawdopodobnie będzie omawiana podczas posiedzenia Rządowego Zespołu Zarządzania Kryzysowego.

forum szczepienia 1200.jpg
Jak przyspieszyć termin drugiej dawki szczepienia? Ministerstwo Zdrowia wyjaśnia

Ocenił, że z jednej strony są przesłanki do takiego przyspieszenia, ponieważ średnia tygodniowa liczba zachorowań "jest niższa niż była w najniższym punkcie między drugą a trzecią falą, czyli w lutym".

Czytaj więcej:

- Z drugiej strony te ostatnie dni - mówię o wczorajszym i prawdopodobnie dzisiejszym - to będą lekkie wzrosty zachorowań w stosunku do poprzedniego tygodnia, ale wynika to przede wszystkim z tej anomalii majówkowej, czyli z tego, że w poprzednim tygodniu poniedziałek był dniem wolnym i mamy pewnego rodzaju przesunięcie - powiedział.

Dodał, że informacje na ten temat będą przekazane po posiedzeniu Rządowego Zespołu Zarządzania Kryzysowego.

- To na pewno nie będą ruchy, które będą mocno zmieniały ten harmonogram, który w tej chwili realizujemy. Raczej trzeba się spodziewać kosmetycznych ruchów niż jakiegoś zdecydowanego przyspieszenia - zaznaczył Niedzielski.

Czytaj także

"Nie może to się stać kosztem osób z grup ryzyka". Prof. Ernest Kuchar o szczepieniu dzieci i młodzieży

Ostatnia aktualizacja: 11.05.2021 19:15
- Młody zdrowy człowiek bez czynników ryzyka prawdopodobnie zakażenie przejdzie łagodnie, nie będzie wymagał szpitala. Jeśli mówimy o sobie starszej czy schorowanej, to mamy inną sytuację. Ważne, by skupić szczepienia na osobach najbardziej zagrożonych, to leży w naszym interesie - mówił w Polskim Radiu 24 prof. Ernest Kuchar, specjalista chorób zakaźnych, ekspert Luxmed.
rozwiń zwiń