X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

"Niewykonalne, jeśli chodzi o PSL i Komorowskiego". Jakub Pacan o budowaniu chadecji w europejskim stylu

Ostatnia aktualizacja: 11.05.2021 19:30
- Polska wchodzi w potężną fazę przemian cywilizacyjnych, a PO chce być partią centrum, która nie chce jednoznacznej deklaracji ideowej - powiedział w Polskim Radiu 24 Jakub Pacan z "Tygodnika Solidarność". Gościem audycji "Debata dnia" był także Adam Buła z "Polska The Times".
Były prezydent Polski Bronisław Komorowski i przewodniczący PSL Władysław Kosiniak-Kamysz podczas składania wieńców na Grobie Nieznanego Żołnierza
Były prezydent Polski Bronisław Komorowski i przewodniczący PSL Władysław Kosiniak-Kamysz podczas składania wieńców na Grobie Nieznanego ŻołnierzaFoto: Forum/Adam Chełstowski

Publicyści dyskutowali na temat budzącej coraz większe emocje kwestii przywództwa w PO i ewentualnych przetasowaniach w opozycji.

Adam Buła skomentował ostatnie sondaże. - PO traci od wielu miesięcy głównie kosztem [ugrupowania - red.] Hołowni. Nie zyskuje na tym Lewica. Co ciekawe PiS zdołał odbudować połowę ze strat, które poniósł dość drastycznie w październiku przy okazji (...) postanowienia Trybunału Konstytucyjnego - powiedział.

Krzysztof Lipiec 663.jpg
"Epokowa konieczność". Krzysztof Lipiec o poparciu Funduszu Odbudowy UE przez PiS

Czytaj także:

Problemy Platformy Obywatelskiej analizował również Jakub Pacan. - Polska wchodzi w potężną fazę przemian cywilizacyjnych - zauważył publicysta. - Teraz jest potężna fala dechrystianizacji i sekularyzacji. Również sytuacja geopolityczna Polski się zmieni, a PO chce być partią centrum, która nie chce jednoznacznej deklaracji ideowej - ocenił.

Będzie polska chadecja?

Grodzki1200/PAP
"Próba zwrócenia na siebie uwagi". Prof. Gil o przedłużaniu prac w Senacie

Goście "Debaty Dnia" wyrazili również swoje zdanie komentując doniesienia na temat planów powstania w Polsce ugrupowania na wzór europejskiej chadecji.

- Budowanie chadecji w europejskim stylu, jak to mówią politycy PSL, jest raczej niewykonalne jeżeli chodzi o PSL. Tych liberalnych katolików przyciąga do siebie Szymon Hołownia. On jest w stanie zbudować coś, co będzie przypominało zachodnioeuropejską chadecję. Na pewno nie PSL z Bronisławem Komorowskim - ocenił Pacan.

W drugiej części audycji mowa była również o dalszym procesie ratyfikacji Funduszu Odbudowy.

Czytaj także:

Więcej w nagraniu.


Posłuchaj
46:50 PR24_mp3 2021_05_11-18-06-23 (1).mp3 11.05.2021 Debata dnia (Polskie Radio 24)

 

***

Audycja"Debata dnia"

Prowadził: Mirosław Skowron

Goście: Adam Buła ("Polska The Times"), Jakub Pacan ("Tygodnik Solidarność")

Data emisji: 11.05.2021

Godz. emisji: 18.06

st