X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

"Jest uznany na świecie i w Europie". Raś wytypował, kogo widziałby w miejsce Budki

Ostatnia aktualizacja: 11.05.2021 10:25
- List 51 parlamentarzystów to nie jest już żółta kartka, tylko pomarańczowa dla osób rządzących PO - podkreślił poseł Ireneusz Raś z Platformy Obywatelskiej. Jak dodał, jest rozczarowany obecnym liderem partii Borysem Budką i na jego miejscu widziałby europosła Radosława Sikorskiego.
Kto mógłby zastąpić Borysa Budkę?
Kto mógłby zastąpić Borysa Budkę?Foto: PAP/Piotr Nowak

Grupa parlamentarzystów PO i KO w liście otwartym do swych kolegów partyjnych i klubowych apeluje o podjęcie "poważnej debaty", prowadzącej do "wieloaspektowej przemiany wewnętrznej". "Bez daleko idących zmian nie mamy szans utrzymania pozycji lidera opozycji, a w przyszłości wygrania wyborów" - podkreślają autorzy listu.

Waldemar Buda 1200.jpg
Buda o postawie Grodzkiego ws. KPO: to igranie z interesami całej UE

Poseł Raś o "liście 51 parlamentarzystów"

List, do którego w piątek dotarła PAP, adresowany jest do "parlamentarzystów Platformy Obywatelskiej i Koalicji Obywatelskiej". Pod listem podpisanych jest 51 parlamentarzystów w tym m.in. były lider partii Grzegorz Schetyna oraz obecny wiceprzewodniczący PO Bartosz Arłukowicz i szef senackiego klubu KO Marcin Bosacki, a także b. szef klubu PO Sławomir Neumann. Podpisani są też posłowie i senatorowie, którzy nie są członkami PO: Grzegorz Napieralski, Witold Zembaczyński czy senator Zygmunt Frankiewicz.

Ireneusz Raś pytany był we wtorek w radiu RMF FM, czy list ten jest swego rodzaju wyrażeniem wotum nieufności wobec przewodniczącego PO Borysa Budki. - Podpisałem list 51 patriotów PO zatroskanych o los tej partii i jej kondycję, a nie rozłamowców - to po pierwsze. Odpowiadając wprost na pana pytanie, to nie jest już żółta kartka dla osób rządzących PO, to jest pomarańczowa kartka - odpowiedział poseł Platformy.

Czytaj również:

Co to jest "pomarańczowa kartka"?

Na uwagę, że w sporcie nie ma czegoś takiego jak pomarańczowa kartka i co ma oznaczać to ostrzeżenie, Raś odparł: "Trzeba usiąść i trzeba rozmawiać". - Nie możemy się dowiadywać o ważnych działaniach ważnych osób zarządzających partią, Platformą Obywatelską, że podejmują jakieś działania zewnętrzne, a my dowiadujemy się tego z prasy. Mówię tutaj o projekcie "Campus Polska Przyszłości" - zaznaczył poseł.

Anna-Sarzyńska.jpg
"PO popełniła straszny błąd polityczny". Anna Sarzyńska o głosowaniu ws. Funduszu Odbudowy

Na uwagę, że jest to projekt prezydenta Warszawy Rafała Trzaskowskiego Raś odpowiedział: "Ale Rafał Trzaskowski jest wiceprzewodniczącym PO". - Jest to osoba, która w ostatniej kampanii (wyborczej) otrzymała od nas olbrzymie wsparcie, biliśmy się za niego, żeby został prezydentem. Dziś powinien z nami również pewne rzeczy konsultować - mówił.

Raś został też zapytany, czy Borys Budka jest dobrym liderem PO. - Oczekiwałem od niego, że tę swoją energię, którą sportową posiada przełoży również na energię w polityce. Nie widzę tego, jestem rozczarowany - odpowiedział poseł PO.

Politycy PO chcą zmiany przewodniczącego?

Dopytywany, czy oznacza to, że według niego Budka jest złym szefem Platformy, Ireneusz Raś powiedział, iż uważa, że zbyt "dużo komunikuje on z dnia na dzień, a za mało pracuje nad pewnymi kwestiami, które mogłyby nas łączyć".

Pytany, kto w takim razie w jego ocenie byłby lepszym liderem Platformy, Raś odparł, że w ostatnim czasie sporo się nad tym zastanawiał i uważa, że byłby to europoseł Radosław Sikorski. - Dlatego, że znam tego polityka. Jest barwny, jest doświadczony, jest uznany na świecie i w Europie - zaznaczył polityk PO. Według niego, zmiana szefa partii na Sikorskiego, "to byłaby zmiana, która dawałaby szansę na dojrzałe przejście do ofensywy".

jmo

Czytaj także

"Równowaga ideowa została zburzona". Komorowski o przyczynach problemów PO

Ostatnia aktualizacja: 10.05.2021 10:30
- PO miała swoje wielkie dni i szła od sukcesu do sukcesu politycznego, gdy była w niej wewnętrzna równowaga pomiędzy konserwatywnym skrzydłem a liberalnym. Dzisiaj ma kłopoty, bo ta równowaga ideowa została zburzona - powiedział były prezydent Bronisław Komorowski.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Działania Senatu ws. KPO. Wołodźko: Platforma stara się zatrzymać żelazny elektorat

Ostatnia aktualizacja: 10.05.2021 15:12
- Może być tak, że PO dość rozpaczliwie dba o zatrzymanie przy sobie najbardziej żelaznego elektoratu, który mocno uwierzył w opowieść, że im gorzej, tym lepiej - powiedział o zapowiadanej zwłoce ws. procedowania Krajowego Planu Odbudowy w Senacie Krzysztof Wołodźko, publicysta "Gazety Polskiej Codziennie".
rozwiń zwiń