X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

"Wilcze prawo Senatu". Müller o "mrożeniu" ustawy o funduszach unijnych

Ostatnia aktualizacja: 11.05.2021 09:25
- Takie wilcze prawo Senatu, by mrozić 30 dni ustawy. W jakim celu marszałek Tomasz Grodzki to robi, trudno mi powiedzieć - podkreślił we wtorek rzecznik rządu Piotr Müller, odnosząc się do kwestii terminu rozpatrzenia przez Senat ustawy ws. ratyfikacji decyzji o zasobach własnych UE.
Piotr Mller
Piotr MüllerFoto: Krystian Maj / KPRM

W ubiegłym tygodniu Sejm uchwalił ustawę wyrażającą zgodę na ratyfikację decyzji o zwiększeniu zasobów własnych UE, teraz musi się nią zająć Senat. Marszałek Senatu Tomasz Grodzki w poniedziałkowym wywiadzie dla "Rzeczpospolitej" powiedział, że Senat na najbliższym posiedzeniu raczej nie zajmie się tą ustawą, ponieważ porządek posiedzenia, które zaczyna się 12 maja, jest już wypełniony.

Inny sygnał

Müller pytany był we wtorek w Polsat News o to, że - według "Wydarzeń" - Senat zajmie się ustawą 27 maja. - Mogę powiedzieć tyle, że w Portugalii, gdzie odbył się szczyt nieformalny Rady Europejskiej, wszyscy przyjęli jako dobrą informację to, że Polska już rozpoczęła proces ratyfikacji i on w miarę szybko ma szansę się zakończyć. Niestety zaraz popłynie sygnał, że znowu się ten proces przedłuża - powiedział rzecznik rządu.

mateusz morawiecki pap 1200.jpg
Premier: dziękuję wszystkim, którzy wznieśli się ponad partyjne kalkulacje

- Takie wilcze prawo Senatu, by mrozić 30 dni ustawy. W jakim celu to robi pan marszałek Grodzki, trudno mi powiedzieć - dodał. Pytany o to, że Grodzki mówi o potrzebie przeprowadzenia debaty na ten temat, Müller odparł: "Ustawa uchwalona przez Sejm, przekazana do Senatu, zawiera kilka zdań i załącznik w postaci umowy międzynarodowej, która dotyczy tzw. zasobów własnych. W związku z tym, tam nie ma co w ustawie ratyfikacyjnej poprawiać".

"Dosłownie kilka zdań"

- Jak pan zajrzy do ustaw ratyfikacyjnych jakichkolwiek w przeszłości, to ustawy ratyfikacyjne polegają na dosłownie kilku zdaniach informujących o tym, że dany dokument się ratyfikuje" - zaznaczył Müller.

Czytaj także:

- To, co w tej chwili próbuje forsować Senat jest naprawdę dużym novum, to jest pierwsza rzecz, a druga rzecz, to jest jakimś takim teatrem politycznym, bo przecież Krajowy Plan Odbudowy został już przesłany do Komisji Europejskiej - podkreślił rzecznik rządu.

pendolino warszawa 1200.jpg
Krajowy Plan Odbudowy zapewni Polsce miliardy unijnych pieniędzy. Zobacz, jak zostaną podzielone

Pytany, czy są obecnie wprowadzane poprawki do Krajowego Planu Odbudowy, odparł, że dokument przesłany do KE jest publicznie dostępny. - Teraz generalnie jakiekolwiek poprawki dotyczące KPO mogą być zgłaszane tylko i wyłącznie wtedy, gdy KE do jakiejś części tego planu zgłosi zastrzeżenia, czyli dopiero jakby w odpowiedzi na zastrzeżenia KE możemy zgłaszać swoje poprawki - podkreślił Müller.

Polityka budżetowa UE

Wyraził jednocześnie nadzieję, że "ich będzie jak najmniej, bo ta wersja planu, która jest przedstawiona, jest optymalna i korzystna". - Ale oprócz tego oczywiście pamiętajmy, że mamy drugą część środków unijnych, bo wszyscy skupiają się na KPO, ale mamy też klasyczną politykę budżetową UE" - powiedział rzecznik rządu.

W ubiegłym tygodniu Sejm uchwalił ustawę wyrażającą zgodę na ratyfikację decyzji o zwiększeniu zasobów własnych UE, teraz musi się nią zająć Senat. Ratyfikacja tej decyzji przez wszystkie państwa członkowskie jest niezbędna m.in. do uruchomienia Funduszu Odbudowy po pandemii COVID-19. Sposób wydatkowania środków z Funduszu Odbudowy opisuje Krajowy Planu Odbudowy, który rząd skierował już do KE.

pg

Czytaj także

Głosowanie ws. KPO. Kto był przeciw, kto się wstrzymał?

Ostatnia aktualizacja: 04.05.2021 21:15
Większość posłów klubu PiS, Lewicy, Koalicji Polskiej-PSL, a także wszyscy posłowie koła Polska2050 zagłosowali za ustawą wyrażającą zgodę na ratyfikację decyzji o zwiększeniu zasobów własnych UE. Koalicja Obywatelska wstrzymała się od głosu, a Konfederacja opowiedziała się przeciw.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Porażka Platformy Obywatelskiej". Wiesława Dróżdż o ratyfikacji Funduszu Odbudowy UE

Ostatnia aktualizacja: 04.05.2021 22:25
- Platforma Obywatelska długo będzie nam się jawiła jako osamotniona partia, która nie umie przekazać, o co jej chodzi - mówiła w Polskim Radiu 24 Wiesława Dróżdż, politolog (Uczelnia Techniczno-Handlowa im. Heleny Chodkowskiej).
rozwiń zwiń