X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Czerwińska: torpedowanie prac nad Funduszem Odbudowy to złośliwość wobec Polaków

Ostatnia aktualizacja: 10.05.2021 14:34
- Brak powagi i odpowiedzialności, którą ws. Funduszu Odbudowy Senatowi usilnie odbiera marszałek Tomasz Grodzki, jest porażający. Polacy chcą Funduszu Odbudowy, bo chcą dalszego rozwoju Polski, dlatego tę sprawę doprowadzimy do końca zgodnie z ich oczekiwaniami - powiedziała rzecznik PiS Anita Czerwińska.
Rzecznik PiS Anita Czerwińska podczas konferencji prasowej
Rzecznik PiS Anita Czerwińska podczas konferencji prasowejFoto: PAP/Radek Pietruszka

Marszałek Senatu Tomasz Grodzki w poniedziałkowym wywiadzie dla "Rzeczpospolitej", na pytanie, kiedy Senat zajmie się ratyfikacją decyzji o zwiększeniu zasobów własnych UE, odparł, że na najbliższym posiedzeniu raczej nie, ponieważ porządek posiedzenia, które zaczyna się 12 maja, jest już wypełniony. - Przypominam, że Senat ma na rozpatrzenie tej ustawy 30 dni. Po raz kolejny musimy zrobić to, czego nie zrobił Sejm: przeprowadzić szerokie konsultacje ze społeczeństwem, które się nie odbyły, jak twierdzą samorządowcy, wiele korporacji zawodowych, choćby Izba Lekarska. Wcale nie jest powiedziane, czy Krajowy Plan Odbudowy ostanie się w takiej formie, w jakiej został wysłany. Będzie konieczność przygotowania ustawy wdrożeniowej"- wskazał marszałek.

1200_autostrada_shutterstock.png
Wiceminister funduszy: wydatkowanie pieniędzy z KPO może się zmienić - podział nie jest ostateczny

Rzecznik PiS Anita Czerwińska komentując tę wypowiedź stwierdziła, że "brak powagi i odpowiedzialności, którą Senatowi usilnie odbiera marszałek Grodzki także w tej sprawie poraża". - Wszystkie argumenty zostały już wypowiedziane i wniosek jest jeden - Polacy chcą Funduszu Odbudowy, bo chcą dalszego rozwoju Polski - powiedziała PAP.

Czytaj także: 

- Torpedowanie tego używając bezzasadnych i niezgodnych z prawem środków tylko po to, żeby po raz kolejny pokazać możliwość wstrzymania pracy wykonanej w Sejmie jest złośliwością nie wobec PiS, a wobec Polaków. Prawo i Sprawiedliwość sprawuje rządy w sposób odpowiedzialny i doprowadzi tę sprawę do końca zgodnie z oczekiwaniami Polaków - zapowiedziała Czerwińska.

290 głosów za

4 maja Sejm przyjął ustawę o zwiększeniu zasobów własnych Unii Europejskiej, która jest konieczna, aby uruchomić unijny Fundusz Odbudowy gospodarki europejskiej po pandemii. Za przyjęciem ustawy głosowało 290 posłów - w tym posłowie PiS, Lewicy, PSL i Polski 2050. Koalicja Obywatelska w większości wstrzymała się od głosu. Teraz ustawą zajmie się Senat.

Posłuchaj
00:51 drazkiewicz speec KFO .mp3 Sejm przyjął ustawę dotyczącą ratyfikacji unijnego Funduszu Odbudowy. 290 posłów opowiedziało się "za" projektem, 33- przeciwko, a 133 wstrzymało się od głosu. O tym, jak zagłosowały poszczególne kluby parlamentarne- Agnieszka Drążkiewicz (IAR)

Przyjęty przez Sejm projekt ustawy dotyczy wyrażenia zgody na dokonanie przez prezydenta Polski ratyfikacji decyzji Rady Europejskiej z 14 grudnia ubiegłego roku w sprawie systemu zasobów własnych Unii Europejskiej. Przywódcy państw Unii Europejskiej porozumieli się wówczas w sprawie wieloletniego budżetu Wspólnoty na lata 2021-2027 oraz Funduszu Odbudowy gospodarek państw członkowskich po epidemii COVID-19. Polska może liczyć z Funduszu na ponad 23 miliardy euro w formie dotacji i ponad 34 miliardy w formie pożyczek. Podstawą do sięgnięcia po te środki będzie Krajowy Plan Odbudowy. Wczoraj rząd oficjalnie przekazał dokument Komisji Europejskiej.

Komisja Europejska potrzebuje zgody wszystkich państw członkowskich Wspólnoty, aby zaciągnąć pożyczki na międzynarodowych rynkach finansowych, z których będzie sfinansowany Funduszy Odbudowy.  


mbl

Czytaj także

"Rzucają Polakom kłody pod nogi". Czerwińska o działaniach polityków KO ws. Funduszu Odbudowy

Ostatnia aktualizacja: 30.04.2021 16:55
- Opozycja rozpaczliwie szuka kolejnej kłody, którą chciałaby rzucić Polakom pod nogi tak, żeby pozbawić ich gigantycznych środków unijnych na rozwój kraju - oświadczyła rzecznik PiS Anita Czerwińska, komentując zarzuty opozycji dot. najbliższego posiedzenia Sejmu.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Lewica potwierdza wcześniejsze deklaracje". Prof. Ewa Marciniak o głosowaniu nad KPO

Ostatnia aktualizacja: 03.05.2021 22:57
Najmocniejszy fakt jest taki: dzisiejsze komunikaty w mediach społecznościowych, ale także w mediach tradycyjnych, w telewizjach różnych liderów czy działaczy Lewicy. Oni potwierdzają fakt poparcia dla tego funduszu - mówiła w Polskim Radiu 24 prof. Ewa Marciniak, politolog z UW, pytana o głosowania w Sejmie nad funduszem odbudowy.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Ratyfikacja Funduszu Odbudowy UE. Rzecznik PiS: z zadowoleniem przyjmujemy wynik głosowania

Ostatnia aktualizacja: 05.05.2021 00:23
Z zadowoleniem przyjmujemy, że Sejm tak zdecydowaną większością głosów poparł ratyfikację, bo dzięki temu do Polski trafi 770 mld zł - powiedziała rzeczniczka PiS Anita Czerwińska po przyjęciu ustawy wyrażającej zgodę na ratyfikację decyzji o zwiększeniu zasobów własnych UE.
rozwiń zwiń