X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

"Równowaga ideowa została zburzona". Komorowski o przyczynach problemów PO

Ostatnia aktualizacja: 10.05.2021 10:30
- PO miała swoje wielkie dni i szła od sukcesu do sukcesu politycznego, gdy była w niej wewnętrzna równowaga pomiędzy konserwatywnym skrzydłem a liberalnym. Dzisiaj ma kłopoty, bo ta równowaga ideowa została zburzona - powiedział były prezydent Bronisław Komorowski.
Przewodniczący PO Borys Budka
Przewodniczący PO Borys BudkaFoto: Forum/Andrzej Hulimka

Grupa parlamentarzystów PO i KO przygotowała list otwarty do swych kolegów partyjnych i klubowych, w którym apeluje o podjęcie "poważnej debaty", prowadzącej do "wieloaspektowej przemiany wewnętrznej". "Bez daleko idących zmian nie mamy szans utrzymania pozycji lidera opozycji, a w przyszłości wygrania wyborów" - przekonują autorzy listu.

shutterstock_schetyna 1200.jpg
"Próba odzyskania kontroli". Jabłoński o liście parlamentarzystów PO i KO do partyjnych kolegów

List adresowany jest do "parlamentarzystów Platformy Obywatelskiej i Koalicji Obywatelskiej". Pod listem podpisanych jest 51 parlamentarzystów w tym m.in. były lider partii Grzegorz Schetyna oraz obecny wiceprzewodniczący PO Bartosz Arłukowicz i szef senackiego klubu KO Marcin Bosacki, a także b. szef klubu PO Sławomir Neumann. Podpisani są też posłowie i senatorowie, którzy nie są członkami PO: Grzegorz Napieralski, Witold Zembaczyński czy senator Zygmunt Frankiewicz.

Czytaj także:

Komentarz byłego prezydenta

Komorowski pytany przez portal gazeta.pl, w kontekście listu o ocenę przywództwa w PO Borysa Budki, odparł, że ten wziął odpowiedzialność za Platformę w trudnym okresie, głębokiego kryzysu zaufania do PO.

1200_Budka_PAP.png
Jak opozycja powinna się zachować ws. Funduszu Odbudowy? Miażdżący dla PO sondaż

- Włożył w to wiele wysiłku, serca i zaangażowania. Znam go jako człowieka, polityka bardzo uczciwego. On ma tendencje do mówienia prawdy nawet wtedy, kiedy ona jest gorzka i niekoniecznie służąca wyborczo. Ma tendencję do brania na siebie odpowiedzialności, zdejmowania odpowiedzialności z innych - zaznaczył były prezydent.

Jako przykład podał "wzięcie na siebie" - jak mówił - nieudanego startu ruchu Rafała Trzaskowskiego. - Jest szalenie przyzwoitym człowiekiem i przyzwoitym politykiem. Rzadkim typem na polskiej scenie politycznej, gdzie dominującą cechą jest albo pragmatyzm, albo kompletny cynizm polityczny - ocenił Komorowski.

Czytaj także:

Odbudowa wewnętrznej równowagi PO

Mówiąc o liście, stwierdził: "Tam nie jest nigdzie to wprost powiedziane, ale z pewnego ducha niektórych zdań, ze składu osób, które podpisały, raczej przyjmuję to jako wyraz właśnie tego, o czym mówiłem sam wielokrotnie i Borysowi Budce i Grzegorzowi Schetynie kiedyś, że PO miała swoje wielkie dni i szła od sukcesu do sukcesu politycznego, gdy była w niej wewnętrzna równowaga pomiędzy konserwatywnym skrzydłem a liberalnym, była partią konserwatywno-liberalną. Dzisiaj ma kłopoty, bo od 2013 r. może 2014 r. ta równowaga ideowa została zburzona".

- Uważałem, że aby Platforma mogła odbić się w sondażach, aby skutecznie walczyć o wyborców centroprawicowych, musi odbudować tę wewnętrzną równowagę. Tego nie zrobił ani Grzegorz Schetyna, ani Borys Budka, bo prawdopodobnie nie mogli ze względu na układ wewnętrzny, jakby sił wewnętrznych w partii politycznej - dodał Komorowski.

st

Czytaj także

Były prezydent wraca do polityki. Sakiewicz: kiedyś odszedł, bo chcieli tego jego koledzy

Ostatnia aktualizacja: 04.05.2021 11:50
- Bronisław Komorowski chce im pokazać, że coś znaczy i ma coś do powiedzenia. Być może zależy mu na tym, aby pewne sprawy załatwić w polityce. Wraca i pokazuje, że ma pewien potencjał - mówił na antenie Polskiego Radia 24 redaktor naczelny "Gazety Polskiej" Tomasz Sakiewicz.
rozwiń zwiń