X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Uwaga na wiatr i roztopy. Alert pogodowy dla południowej Polski

Ostatnia aktualizacja: 09.05.2021 16:41
Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej ostrzega przed silnym wiatrem na południu kraju i roztopami w Tatrach. Na tych obszarach obowiązuje pierwszy, najniższy stopień zagrożenia pogodowego.
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: shutterstock/Chechotkin

metereologia synoptyka pogoda prognoza pogody wiatr kogut 1200.jpg
Piknik Naukowy - z pogodą za pan brat. Testujemy aplikacje

W południowych, przygranicznych powiatach województw dolnośląskiego i opolskiego prognozuje się wiatr z południa o średniej prędkości od 25 do 35 kilometrów na godzinę, w porywach do 75 kilometrów na godzinę.

W powiecie tatrzańskim województwa małopolskiego natomiast prognozuje się wzrost temperatury powodujący odwilż i topnienie pokrywy śnieżnej wysoko w Tatrach. Temperatura minimalna wyniesie około 3 stopni, maksymalna - około 11 stopni. Wiatr południowy i południowo-zachodni osiągnie średnią prędkość od 25 do 35 kilometrów na godzinę, chwilami w porywach do 70 kilometrów na godzinę.

fc

Czytaj także

Susza możliwa w Polsce? IMGW: sytuacja hydrologiczna poprawiła się, ale ryzyko nie minęło

Ostatnia aktualizacja: 06.04.2021 06:48
- Prawdopodobieństwo wystąpienia suszy w tym roku jest niższe niż w poprzednim - powiedział Informacyjnej Agencji Radiowej rzecznik IMGW Grzegorz Walijewski.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Tak silne zjawiska nie zdarzają się w tym regionie". Kumulacja tornad w Teksasie

Ostatnia aktualizacja: 24.04.2021 20:20
- Pogoda potrafi być nieprzewidywalna. To, co wydarzy się w najbliższych godzinach, będzie czymś, czego nie doświadczyliście przez całe swoje życie - ostrzegał jeszcze kilkanaście godzin temu Stephen Klineberg, dziennikarz lokalnej stacji telewizyjnej ABC13 w Teksasie. Jak się okazało, miał rację.
rozwiń zwiń