X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Suski: wkrótce elektorat PO przejdzie do Lewicy i okaże się, że Platforma jest czwartą siłą polityczną w kraju

Ostatnia aktualizacja: 09.05.2021 16:06
- Trzymam kciuki za Borysa Budkę, żeby przetrwał i pogrążył Platformę Obywatelską do końca - mówił w niedzielę o przewodniczącym PO poseł PiS Marek Suski.
Marek Suski, Borys Budka
Marek Suski, Borys BudkaFoto: Mateusz Wlodarczyk / Forum

W ubiegłym tygodniu Lewica porozumiała się z PiS i premierem Mateuszem Morawieckim w sprawie kształtu Krajowego Planu Odbudowy. Rząd zaakceptował propozycje Lewicy m.in. dotyczące dofinansowania szpitali powiatowych czy budowy 75 tys. mieszkań komunalnych. Opozycja, głównie KO i PSL, krytykowały Lewicę w tej sprawie, argumentując, że można by było osiągnąć więcej w sprawie KPO, nie deklarując z góry poparcia dla ustawy.

Czytaj także:
budka trzask 1200.jpg
"Walka o władzę, czas Budki się kończy, tylko Trzaskowski". Politycy PO o liście do kierownictwa partii

Suski, komentując w niedzielę te wydarzenia na antenie TV Republika, ocenił, że "opozycja zajmuje się głupstwami zamiast zająć się programem dla Polski". - Dzisiaj Lewica wybrała swoją drogę, stąd moim zdaniem spadek sondaży Koalicji Obywatelskiej - mówił. - Myślę, że elektorat przejdzie z Platformy do Lewicy. Okaże się, że PO jest nie trzecią, a czwartą siłą polityczną - przekonywał. - Trzymam kciuki za Borysa Budkę, żeby przetrwał i pogrążył PO do końca - dodał Suski.

Sejm przyjął we wtorek ustawę ratyfikacyjną głosami większości posłów PiS, Lewicy, PSL i Polski 2050. Prawie wszyscy posłowie z klubu KO wstrzymali się od głosu. Ratyfikacja przez państwa członkowskie decyzji Rady z grudnia 2020 r. ws. systemu zasobów własnych UE jest konieczna dla uruchomienia Funduszu Odbudowy. Wcześniej rząd zgodził się wprowadzić do Krajowego Planu Odbudowy - w ramach którego będą rozdysponowane środki z Funduszu Odbudowy - kilka rozwiązań proponowanych przez Lewicę, co jej klub stawiał jako warunek poparcia dla ratyfikacji.

Czytaj także:

List parlamentarzystów 

Czytaj także:
bb hanna bardo 21508026 1200.jpg
List otwarty polityków KO. Budka: za krytykę nie wyrzucam, ale oczekuję lojalności wobec formacji

W tym tygodniu grupa parlamentarzystów PO i KO przygotowała list otwarty do swych kolegów partyjnych i klubowych, w którym apeluje o podjęcie "poważnej debaty", prowadzącej do "wieloaspektowej przemiany wewnętrznej". - Bez daleko idących zmian nie mamy szans utrzymania pozycji lidera opozycji, a w przyszłości wygrania wyborów - przekonują autorzy listu.

List, do którego dotarła w piątek wieczorem PAP, adresowany jest do "parlamentarzystów Platformy Obywatelskiej i Koalicji Obywatelskiej". Pod listem podpisanych jest 51 parlamentarzystów, w tym m.in. były lider partii Grzegorz Schetyna oraz obecny wiceprzewodniczący PO Bartosz Arłukowicz i szef senackiego klubu KO Marcin Bosacki. Wśród sygnatariuszy są też posłowie i senatorowie, którzy nie są członkami PO - Grzegorz Napieralski, Witold Zembaczyński, Zygmunt Frankiewicz.


jbt

Czytaj także

Liziniewicz o Budce: nikt z opozycyjnych wyborców nie traktuje go już poważnie

Ostatnia aktualizacja: 05.05.2021 10:51
- Najzwyczajniej w świecie trzeba robić zwykłą politykę i przedstawić ludziom to, co ma się do zaproponowania i co zrobiłoby się lepiej niż Prawo i Sprawiedliwość. To jest pewien klucz do zwycięstwa - mówił na antenie Polskiego Radia 24 Jacek Liziniewicz z tygodnika "Gazeta Polska".
rozwiń zwiń

Czytaj także

Szeroka koalicja opozycji? Lider PSL: nie rozmawiam o wspólnej liście

Ostatnia aktualizacja: 08.05.2021 08:22
- Nie będę uczestniczył w dyskusjach o jednej wspólnej liście, PSL buduje Koalicję Polską, buduje blok centrowy - powiedział lider PSL Władysław Kosiniak-Kamysz. Lider Polski 2050 Szymon Hołownia zadeklarował, że na razie będzie robił wszystko, aby Polska 2050 wygrała wybory samodzielnie.
rozwiń zwiń