X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

"Pełna izolacja i diagnostyka". Szef LPR o dyplomatach chorych na COVID-19 ewakuowanych z Indii

Ostatnia aktualizacja: 09.05.2021 14:51
- Ewakuowane trzy osoby ze stolicy Indii zostaną umieszczone w szpitalu MSWiA - poinformował dyrektor Lotniczego Pogotowia Ratunkowego Robert Gałązkowski. - Wśród ewakuowanych jest polski dyplomata z małżonką i czeski dyplomata - dodał.
Samolot z New Delhi, którym podróżują kolejne osoby wymagające pilnej opieki medycznej.
Samolot z New Delhi, którym podróżują kolejne osoby wymagające pilnej opieki medycznej.Foto: PAP/Radek Pietruszka

Jak przekazał szef Lotniczego Pogotowia Ratunkowego, samolot wylądował ok. godz. 14.30 na wojskowej części Lotniska Chopina w Warszawie. Rejs realizowany jest przez PLL LOT w specjalnym reżimie sanitarnym.

Czytaj także:
dworczyk tt 663.jpg
Szef KPRM: w Warszawie wyląduje z samolot z dwoma osobami z Indii. Potrzebują pomocy medycznej

- Samolot wystartował w sobotę o godz. 22.40. Z Delhi zabraliśmy polskiego dyplomatę wraz z małżonką. Jego stan wymagał ewakuacji ze względów medycznych i pilnej hospitalizacji. Dodatkowo zabraliśmy czeskiego dyplomatę. Całą trójką w trakcie lotu na pokładzie opiekuje się dwóch ratowników medycznych oraz lekarz Lotniczego Pogotowia Ratunkowego - powiedział Gałązkowski.

Gałązkowski przekazał, że w przypadku czeskiego dyplomaty, kilka dni temu lekarz Lotniczego Pogotowia Ratunkowego badał mężczyznę na miejscu. Już wówczas rozważane było jego zabranie do Polski, jednak stan Czecha się poprawił, by następnie w sobotę gwałtownie załamać. - W związku z tym podjęliśmy decyzję, że ewakuujemy czeskiego dyplomatę tym rejsem - powiedział.

Posłuchaj
00:30 11067616_1.mp3 Wylądował samolot, którym ewakuowano z Indii dyplomatów Polski i Czech (IAR)

Izolacja i diagnostyka

Szef Lotniczego Pogotowia Ratunkowego przekazał, że cała trójka po przylocie do Warszawy zostanie umieszczona w Centralnym Szpitalu Klinicznym Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji na ul. Wołoskiej w Warszawie.

- W związku z tym, że jest to transport z Indii, będzie ich pełna izolacja i cała diagnostyka pod kątem po pierwsze rozpoznania szczepu koronawirusa i leczenia - dodał.

Czytaj także:

Ewakuacje dyplomatów

Czytaj także:
Pomoc Indie gov-1200.jpg
Krytyczna sytuacja epidemiczna w Indiach. Polska dostarczyła pomoc

Dyrektor pytany, czy są zaplanowane kolejne loty ewakuacyjne polskich dyplomatów, Gałązkowski odparł, że "na tę chwile wydaje się, że sytuacja jest opanowana".

- W pozostałej na miejscu kadrze, która jest w polskiej placówce dyplomatycznej nie mamy kolejnych zakażeń. Dodatkowo nasi dyplomaci zostali zaszczepieni - oznajmił.

Indyjski wariant

Pod koniec kwietnia, z Indii specjalnym samolotem przetransportowano do kraju chorego na COVID-19 polskiego dyplomatę. Towarzyszyła mu rodzina – również chora ciężarna żona i czworo dzieci.

Tylko w ciągu ostatniej doby w Indiach zdiagnozowano 403 738 zakażeń koronawirusem, znów zmarło ponad 4 tys. osób - podały w niedzielę indyjskie władze. Liczba wszystkich osób zakażonych sięgnęła 22,3 mln.

jbt

Czytaj także

Polski dyplomata ciężko chory na COVID-19 ewakuowany z Indii. Błyskawiczna pomoc rządu

Ostatnia aktualizacja: 25.04.2021 14:38
W niedzielę po południu do Polski przyleciał specjalny samolot, którym do Polski z Indii ewakuowany został ciężko chory na COVID-19 polski dyplomata. Towarzyszy mu jego rodzina: również chora ciężarna żona oraz czwórka dzieci.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Nowe warianty koronawirusa. Rzecznik MZ: obdzwaniamy osoby wracające z Indii

Ostatnia aktualizacja: 30.04.2021 12:37
- "Wyłapujemy" i obdzwaniamy osoby wracające z Indii; jeżeli jest taka potrzeba, kierujemy je na test - powiedział rzecznik MZ Wojciech Andrusiewicz. Przypomniał, że wszystkie osoby przybywające do kraju spoza strefy Schengen obowiązuje kwarantanna, z której nie zwalnia wynik zagranicznego testu.
rozwiń zwiń