X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Zmiany dla podróżujących z Polski do Niemiec. Dotyczą m.in. ozdrowieńców i zaszczepionych

Ostatnia aktualizacja: 09.05.2021 11:54
Od dziś Polska uznawana jest w Niemczech jako obszar ryzyka pandemicznego, a nie - jak do tej pory - wysokiego ryzyka. Oznacza to ułatwienia w warunkach podróżowania z Polski do Niemiec. Najistotniejsze zmiany dotyczą testów na koronawirusa, a także wyjątków dla ozdrowieńców i osób w pełni zaszczepionych.
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: Wojciech Wrzesien / Shutterstock.com

Dotąd osoby przekraczające z Polski zachodnią granicę musiały przedstawić ujemny wynik testu, który był wykonany w ciągu ostatnich 48 godzin. Zgodnie z nowymi ustaleniami ten obowiązek został zniesiony. Przez co najmniej dziesięć dni konieczna będzie jednak rejestracja wjazdu do Niemiec za pośrednictwem strony internetowej Einreiseanmeldung.de.

Posłuchaj
00:56 11067313_1.mp3 Od dziś zmiany dla podróżujących z Polski do Niemiec (IAR)

 

1200_maseczki_shutterstock.png
Kolejne kraje luzują obostrzenia. Udogodnienia dla zaszczepionych i ozdrowieńców

Kwarantanna

Nie muszą jej dokonywać jedynie osoby przejeżdżające przez Polskę lub Niemcy tranzytem, zawodowi kierowcy oraz osoby, których pobyt w obszarze ryzyka trwał nie dłużej niż 24 godziny. Nadal aktualny po wjeździe do Niemiec pozostanie obowiązek odbycia dziesięciodniowej kwarantanny, przewidujący jednak możliwość skrócenia jej do pięciu dni. Spod regulacji wyłączeni są pracownicy transgraniczni i osoby odwiedzające najbliższych krewnych.

Czytaj także:

Oprócz aktualizacji listy krajów klasyfikowanych jako obszary ryzyka pandemicznego weszło dziś także w życie rozporządzenie dotyczące wyjątków dla zaszczepionych i ozdrowieńców. Te osoby będą zwolnione z kwarantanny po wjeździe do Niemiec. Co więcej, nie będzie ich obowiązywała godzina policyjna, ani zasada ograniczenia kontaktów społecznych.

IAR/dz

Czytaj także

Nowe warianty koronawirusa. Prof. Zajkowska: szczepionki zabezpieczają przed ciężkim przebiegiem choroby

Ostatnia aktualizacja: 08.05.2021 18:40
Prof. Joanna Zajkowska, podlaska wojewódzka konsultant ds. epidemiologii, mówiła w Polskim Radiu 24 o roli szczepionek oraz monitorowania sytuacji związane z nowymi mutacjami koronawirusa w walce z pandemią.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Szczepienia przeciw COVID-19 w Polsce. Zapisy dla osób w wieku od 18 do 21 lat

Ostatnia aktualizacja: 09.05.2021 06:40
Na szczepienie przeciwko COVID-19 mogą już rejestrować się osoby urodzone w latach 2000, 2001, 2002 i 2003. W tym ostatnim roczniku skierowania wystawione będą wszystkim, którzy najpóźniej dziś ukończyli 18 lat - poinformowało wczoraj Ministerstwo Zdrowia.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Resort zdrowia: 3 tys. 852 nowe zakażenia koronawirusem, 147 osób z COVID-19 zmarło

Ostatnia aktualizacja: 09.05.2021 10:14
Zakażenie koronawirusem potwierdzono u 3 tys. 852 nowych osób; zmarło 147 chorych z COVID-19 – podało w niedzielę Ministerstwo Zdrowia. Łącznie od marca ub.r., gdy wykryto w Polsce pierwszy przypadek SARS-CoV-2 potwierdzono go u 2 mln 833 tys. 52 osób, z których 70 tys. 12 zmarło.
rozwiń zwiń