X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Campus Polska Przyszłości. Prezydent Olsztyna: miasto nie finansuje inicjatywy Trzaskowskiego

Ostatnia aktualizacja: 07.05.2021 17:33
W miasteczku akademickim Kortowo z inicjatywy Rafała Trzaskowskiego ma się odbyć na przełomie sierpnia i września. Prezydent Olsztyna Piotr Grzymowicz poinformował, że miasto nie poniesie żadnych kosztów zorganizowania Campusu Polska Przyszłości.
Prezydent Olsztyna Piotr Grzymowicz podczas oficjalnej prezentacji projektu Campus Polska Przyszłości
Prezydent Olsztyna Piotr Grzymowicz podczas oficjalnej prezentacji projektu „Campus Polska Przyszłości”Foto: PAP/Tomasz Waszczuk

Piotr Grzymowicz wydał oświadczenie dotyczące Campusu Polska Przyszłości w odpowiedzi na wystosowany w piątek list otwarty Jerzego Szmita, w którym szef regionalnego PiS pytał, kto zapłaci za "tydzień balangi nad jeziorem Kortowskim" uczestników Campusu. Według Jerzego Szmita, impreza będzie miała charakter polityczny, a tego typu działalność jest zabroniona na wyższych uczelniach.

las Pixabay 1200.jpg
Naukowcy z Olsztyna chcą zasadzić las... na Marsie

Zgodnie z intencjami pomysłodawców Campus Polska Przyszłości, który ma być zorganizowany w Olsztynie na przełomie sierpnia i września przez Ruch "Wspólna Polska" i Stowarzyszenie "Inspiracje Młodych", nie będzie wydarzeniem politycznym, a już z pewnością partyjnym, co zresztą legło u podstaw powołania samego Ruchu. Weryfikatorem udziału w Campusie nie będą też z góry określone poglądy polityczne, a wręcz przeciwnie - im więcej będzie różnorodności światopoglądowej, tym dyskusje i warsztaty będą ciekawsze - napisał Piotr Grzymowicz w oświadczeniu. Dodał, że dla miasta zorganizowanie tego rodzaju wydarzenia wiąże się z ogromną promocją Olsztyna.

"Miasto nie ponosi na organizację Campusu żadnych nakładów finansowych! Olsztyn będzie mocno promowany, zarówno przed Campusem, jak i w jego trakcie, wyraźnie zaznaczając swoje miejsce na mapie Europy, albowiem w założeniu inicjatorów charakter wydarzenia zdecydowanie przekroczy regionalny czy ogólnopolski wymiar. Z tego co mi wiadomo, również Uniwersytet Warmińsko-Mazurski nie poniesie żadnych kosztów, związanych z organizacją Campusu, wręcz przeciwnie - otrzyma wynagrodzenie za świadczone usługi" - napisał prezydent Olsztyna.

Jerzy Szmit w liście wystosowanym w sprawie Campusu Polska Przyszłości powątpiewał także, czy podobną imprezę mógłby zorganizować dla młodzieży "o poglądach prawicowych i konserwatywnych".

"Podobne wydarzenie miało już miejsce w Olsztynie"

Trzaskowski PAP-1200.jpg
Guru Trzaskowski, czyli czas na "Pokolenie T". Felieton Miłosza Manasterskiego

"Podobne wydarzenie z udziałem młodzieży miało już miejsce w Olsztynie. Kilka lat temu gościliśmy uczestników obozu przygotowanego przez Fundację "Dzieło Nowego Tysiąclecia", powołaną przez Konferencję Episkopatu Polski jako wyraz wdzięczności dla papieża - Polaka, św. Jana Pawła II. Przypomnę także, iż nikt nie stwarzał problemów w sprawie udostępnienia jednego z obiektów Olsztyńskiego Parku Naukowo-Technologicznego na konferencję Prawa i Sprawiedliwości w 2018 roku" - napisał Piotr Grzymowicz.

W minioną środę prezydent Warszawy i lider Ruchu Wspólna Polska Rafał Trzaskowski ogłosił, że na przełomie sierpnia i września w miasteczku akademickim Kortowo w Olsztynie zostanie zorganizowany dla 1 tys. młodych ludzi Campus Polska Przyszłości. W czasie spotkania jego uczestnicy mają dyskutować o najważniejszych sprawach dla młodego pokolenia, w tym polityce klimatycznej, czy edukacji. Zaplanowano także spotkania z ludźmi sportu, kultury, nauki.

Celem Campusu jest wyłonienie młodych ludzi zainteresowanych polityką

Rafał Trzaskowski nie ukrywał, że jednym z celów Campusu jest wyłonienie młodych ludzi, którzy będą chcieli zaangażować się w działalność publiczną.

Na wspólnej konferencji z Trzaskowskim wystąpili prezydent Olsztyna Piotr Grzymowicz, rektor Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego Jerzy Przyborowski oraz marszałek regionu Gustaw Marek Brzezin. Wszyscy podkreślali, że Kortowo jest idealnym miejscem do tego, by stwarzać nowe perspektywy rozwoju kraju. Rektor Przyborowski przyznawał, że "dyskusja o demokratycznych podwalinach państwa wpisuje się w działalność uniwersytecką".

nt

Czytaj także

Tragiczny wypadek pod Olsztynem. Są ofiary śmiertelne

Ostatnia aktualizacja: 15.04.2021 00:20
Dwie osoby zginęły w wypadku na drodze krajowej nr 16 na wysokości wsi Kaplityny między Olsztynem a Barczewem - poinformowała Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad w Olsztynie. Doszło tam do zderzenia tira, auta dostawczego i osobowego.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Olsztyn: wpłynął wniosek o wszczęcie egzekucji postanowienia sądu dot. pracy sędziego Juszczyszyna

Ostatnia aktualizacja: 26.04.2021 16:55
Do olsztyńskiego Sądu Rejonowego wpłynął wniosek pełnomocnika sędziego Pawła Juszczyszyna o wszczęcie egzekucji postanowienia Sądu Rejonowego w Bydgoszczy dotyczącego dopuszczenia sędziego Juszczyszyna do orzekania. Powrotu do orzekania broni sędziemu Maciej Nawacki, prezes Sądu Rejonowego w Olsztynie.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Media: 8 tysięcy zł miesięcznie od PO dla twórcy portalu SokzBuraka. Poseł Platformy nic nie wie

Ostatnia aktualizacja: 30.04.2021 10:10
Media ujawniły, że twórca SokuzBuraka dostaje regularne przelewy z Platformy Obywatelskiej. - On dostaje pieniądze i od was i od Trzaskowskiego z miejskiej kasy - zauważył dziennikarz RMF FM. - Nie wiem nic na ten temat - odpowiedział Tomasz Siemoniak, wiceszef PO. Polityk odniósł się również do sprawy zbierania podpisów za likwidacją TVP Info. Przyznał, że osobiście pod tym projektem nie udało mu się jeszcze zebrać ani jednego podpisu.
rozwiń zwiń