X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

"Sercem Polak, a talentem świata obywatel". Premiera wyjątkowego albumu Polskiego Radia

Ostatnia aktualizacja: 07.05.2021 04:55
Dziś premiera albumu Polskiego Radia "Sercem Polak, a talentem świata obywatel". To wyjątkowe wydawnictwo, prawdopodobnie po raz pierwszy w takim wymiarze i przekroju ukazujące dorobek Polaków mieszkających i tworzących na emigracji i ich wkład do światowego dziedzictwa kulturowego.
Okładka albumu Polskiego Radia Sercem Polak, a talentem świata obywatel
Okładka albumu Polskiego Radia "Sercem Polak, a talentem świata obywatel"Foto: Agencja Muzyczna PR

- Z wieloma elementami dźwiękowymi bądź ikonograficznymi jeszcze nikt ze słuchaczy nie miał do czynienia, więc tym bardziej jesteśmy dumni, że właśnie w taki sposób Polskie Radio może realizować swoją misję. Wydawanie takich albumów: patriotycznych, pokazujących wielkość dzieła polskich artystów, polskich kompozytorów to jest właśnie ta misja, jaką powinno pełnić Polskie Radio - podkreśla prezes Polskiego Radia Agnieszka Kamińska.

Posłuchaj
00:47 11063819_1.mp3 Premiera albumu Polskiego Radia "Sercem Polak, a talentem świata obywatel" - relacja Doroty Piotrowskiej (IAR)

Przewodniczący Rady Mediów Narodowych Krzysztof Czabański dodaje, że misja mediów publicznych to także dbałość o archiwa, o przeszłość. - Nie patrząc na to, czy z tego będzie duży zysk, czy nie, media publiczne dbają o to, by upowszechniać te wielkie głosy, wielkie postacie, popularyzować je i przybliżać. To na pewno jest wielkie zadanie, między innymi, Polskiego Radia i bardzo się cieszę, że ten album się ukazał - podkreślił Krzysztof Czabański. Rada Mediów Narodowych objęła wydawnictwo swoim patronatem.

Album "Sercem Polak, a talentem świata obywatel" to opowieść o nieżyjących już kompozytorach i wykonawcach, którzy mieszkając i tworząc na obczyźnie, zawsze podkreślali swój polski rodowód.

42 wyjątkowe utwory

Na dwóch płytach CD słuchacze znajdą 42 utwory: od Artura Rubinsteina interpretującego Chopina, poprzez Jana Kiepurę śpiewającego Bronisława Kapera i Hankę Ordonównę w kompozycji Henryka Warsa, po Krzysztofa Klenczona i Karin Stanek. Do płyt dołączona jest 126-stronicowa książeczka. To graficzna ilustracja historii polskiej emigracji oraz wydarzeń, które ją wymuszały oraz biogramy wszystkich artystów, którzy jako autorzy bądź wykonawcy pojawiają się na płytach CD.

Wydawnictwo "Sercem Polak, a talentem świata obywatel" otwiera fragment przemówienia wygłoszonego przez prezydenta Lecha Kaczyńskiego podczas III Światowego Zjazdu Polonii, w 2007 r.

Tytuł albumu to cytat z Cypriana Kamila Norwida, który po śmierci Fryderyka Chopina na emigracji napisał: "Sercem Polak, a talentem świata obywatel".

Wydawnictwo poświęcone jest nie tylko Fryderykowi Chopinowi, ale prawie pięciu tuzinom polskich artystów, których los zmusił do opuszczenia kraju i tworzenia poza ojczyzną. Cytat z Norwida pasuje do każdego z nich.

pb

Czytaj także

„Sercem Polak, a talentem świata obywatel”

Ostatnia aktualizacja: 06.05.2021 09:00
7 maja ukaże się unikatowe wydawnictwo Agencji Muzycznej Polskiego Radia, poświęcone prawie pięciu tuzinom polskich artystów, których los zmusił do opuszczenia kraju i tworzenia poza ojczyzną. Tytułowy cytat z Norwidowskiego nekrologu Chopina pasuje do każdego i każdej z nich.
rozwiń zwiń