X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Dyrektor CKE złożył zawiadomienie na policję. Chodzi o przecieki z matur

Ostatnia aktualizacja: 05.05.2021 19:43
Dyrektor Centralnej Komisji Egzaminacyjnej Marcin Smolik złożył zawiadomienia na policję o podejrzeniu przecieków z matur. Chodzi o wtorkowy egzamin z języka polskiego na poziomie podstawowym.
Zdj ilustracyjne
Zdj ilustracyjneFoto: PAP/Darek Delmanowicz

Chodzi o wczorajszy egzamin z języka polskiego na poziomie podstawowym. CKE otrzymała kilka jednakowych informacji ze skanami z Google Trends, na których jest pokazane, że na godzinę przed maturami na Podlasiu poszukiwana była fraza: „ambicje Lalka”, czyli słowa klucze jednego z wypracowań maturalnych.

Czytaj także:
matura 1200 pap.jpg
Matura 2021 z matematyki. Oto nasze propozycje odpowiedzi

Czytaj także:

Czytaj także:
czarnek 1200 twitter free (2).jpg
Matura 2021. Szef MEiN o pierwszych egzaminach: miały spokojny przebieg
Posłuchaj
00:17 11061097_1.mp3 Dyrektor CKE złożył zawiadomienie na policję (IAR)

Podejrzenia CKE

Jak powiedział Polskiemu Radiu Marcin Smolik, zgłoszenia maturzystów pokrywają się z podejrzeniami CKE. - Podejrzenie, które mamy jest takie, że jeżeli rzeczywiście doszło do przecieku, to jest to jakiś naprawdę dziwnie rozumiejący pomoc maturzystom dyrektor, który rozrywa kopertę z arkuszami, wygrzebuje z niej arkusz, rozrywa banderolę, łamiąc prawo, i tak naprawdę popełniając przestępstwo. Trzeba to sprawdzić - powiedział Polskiemu Radiu Marcin Smolik.

Dyrektor Centralnej Komisji Egzaminacyjnej poinformował, że jeżeli uda się zidentyfikować szkołę, w której doszło do wycieku, matura w tym miejscu będzie unieważniona, a osobie, która złamała prawo postawione będą zarzuty karne.

jbt

Czytaj także

"Spokoju, koncentracji i wytrwałości". Szef MEiN życzy maturzystom powodzenia na egzaminach

Ostatnia aktualizacja: 03.05.2021 21:47
"Wykorzystajcie wiedzę oraz umiejętności zdobyte podczas szkolnej edukacji, aby realizować własne plany i spełniać marzenia" - napisał minister edukacji i nauki Przemysław Czarnek, życząc maturzystom spokoju, koncentracji, wytrwałości i powodzenia na egzaminach.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Musimy walczyć o poziom nauki". Rzymkowski o wyzwaniach polskiej edukacji

Ostatnia aktualizacja: 04.05.2021 16:56
- Trudno w sytuacji pandemii narzucać wyższe wymagania, w sytuacji gdy uczniowie mają utrudniony kontakt z nauczycielami - mówił w Polskim Radiu 24 Tomasz Rzymkowski, wiceminister edukacji.
rozwiń zwiń