X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Matura 2021. Szef MEiN o pierwszych egzaminach: miały spokojny przebieg

Ostatnia aktualizacja: 05.05.2021 15:41
- Po dwóch dniach egzaminów maturalnych można powiedzieć, że wszystko idzie zgodnie z planem - powiedział w środę minister edukacji i nauki Przemysław Czarnek. Zaznaczył, że egzaminy, poza incydentami, które zdarzają się każdego roku, miały spokojny przebieg.
Przemysław Czarnek
Przemysław Czarnek Foto: twitter.com/Ministerstwo Edukacji i Nauki

- Egzaminy maturalne miały spokojny przebieg. Poza incydentami wczoraj zwłaszcza, jakimiś niemądrymi żartami, które pojawiają się każdego roku (...), ostrożnością ze strony dyrektorów i przesunięciu egzaminu o godzinę to nic się nie działo. Bezpieczeństwo wszystkich maturzystów, również bezpieczeństwo sanitarne, zostało zagwarantowane przez wszystkich dyrektorów - - podkreślił w Radiu Maryja szef MEiN.

Czytaj także:
Tomasz Rzymkowski 663.jpg
"Musimy walczyć o poziom nauki". Rzymkowski o wyzwaniach polskiej edukacji

Czytaj także:

Tegoroczne zasady 

Czarnek zaznaczył, że w tym roku egzaminy prowadzone są w formie pisemnej i nie ma obowiązkowego egzaminu ustnego, do którego przystępują tylko osoby, które potrzebują wyników z takiego egzaminu w ramach rekrutacji na uczelnie zagraniczne. Podał, że do egzaminów ustnych przystępuje tylko około tysiąca.

Minister podkreślił, że w tym roku zrezygnowanego obowiązkowego egzaminu rozszerzonego, co było konieczne w poprzednich latach, chociaż nie trzeba było legitymować się określoną liczbą punktów żeby ten egzamin został zaliczony.

Do egzaminów maturalnych w tym roku przystąpiło około 270 tys. tegorocznych absolwentów i około 95 tys. absolwentów z poprzednich lat.

jbt

Czytaj także

"Spokoju, koncentracji i wytrwałości". Szef MEiN życzy maturzystom powodzenia na egzaminach

Ostatnia aktualizacja: 03.05.2021 21:47
"Wykorzystajcie wiedzę oraz umiejętności zdobyte podczas szkolnej edukacji, aby realizować własne plany i spełniać marzenia" - napisał minister edukacji i nauki Przemysław Czarnek, życząc maturzystom spokoju, koncentracji, wytrwałości i powodzenia na egzaminach.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Matura z języka polskiego 2021. Poziom podstawowy. Arkusz i propozycje odpowiedzi

Ostatnia aktualizacja: 04.05.2021 16:34
Przedstawiamy propozycję rozwiązań zadań z arkusza maturalnego z języka polskiego na poziomie podstawowym.
rozwiń zwiń