X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Bartłomiej Wróblewski: jako RPO będę rzecznikiem praw najsłabszych

Ostatnia aktualizacja: 05.05.2021 14:21
Poseł Prawa i Sprawiedliwości Bartłomiej Wróblewski zapowiedział, że jeżeli zostanie zatwierdzony przez Senat na stanowisko Rzecznika Praw Obywatelskich będzie zabiegał o prawa najsłabszych.
Bartłomiej Wróblewski
Bartłomiej Wróblewski Foto: PAP/Tomasz Gzell

Poseł zabiega o poparcie jego wyboru na stanowisko Rzecznika Praw Obywatelskich. Sejm większością głosów wybrał go na tę funkcję 15 kwietnia. Zgodnie z konstytucją, Sejm wybiera Rzecznika Praw Obywatelskich za zgodą Senatu.

Czytaj także:
1200_Wróblewski_Forum.png
"Jest wola spotkania, m.in. ze strony PSL". Bartłomiej Wróblewski zabiega o poparcie senatorów opozycji

Podczas konferencji prasowej w Sejmie Bartłomiej Wróblewski mówił między innymi, że "nie będzie obojętny na ludzką krzywdę". Mówił, że jako Rzecznik Praw Obywatelskich będzie zabiegał o zmianę przepisów prawnych dotyczących osób niepełnosprawnych oraz zamierza zwalczać lichwę.

Posłuchaj
00:23 11060433_2.mp3 Bartłomiej Wróblewski: jako RPO będę rzecznikiem praw najsłabszych (IAR)

Czytaj także:

Wybór RPO

Bartłomiej Wróblewski wyraził nadzieję, że jego wybór na stanowisko RPO zostanie w izbie wyższej zatwierdzony. Poseł poinformował też, że spotkał się z marszałkiem Senatu Tomaszem Grodzkim. Jak mówił, było to dobre i merytoryczne spotkanie, podczas którego przedstawił swoją wizję funkcjonowania instytucji RPO.

Poseł Wróblewski powiedział, że w przyszłym tygodniu spotka się między innymi z senatorami Koalicji Obywatelskiej, PSL-u i Klubem Senatorów Niezależnych.

Senat ma wyrazić zgodę na powołanie Rzecznika Praw Obywatelskich na posiedzeniu w przyszłym tygodniu.

jbt

Czytaj także

"Powinniśmy zrobić wszystko, by tym razem udało się przełamać pat". Bartłomiej Wróblewski o wyborze RPO

Ostatnia aktualizacja: 26.04.2021 09:08
– Przez wiele miesięcy, łącznie już prawie rok, trwają dyskusje i trudności w obsadzeniu stanowiska Rzecznika Praw Obywatelskich. Ta sytuacja skutkuje osłabieniem ochrony prawnej obywateli – powiedział w Programie 3 Polskiego Radia poseł PiS Bartłomiej Wróblewski. 
rozwiń zwiń

Czytaj także

Wróblewski o wyborach RPO: mam nadzieję, że opadną partyjne pancerze

Ostatnia aktualizacja: 27.04.2021 08:10
- Niezależnie od wyroku TK sytuacja, w której parlament czwarty raz podchodzi do tej samej sprawy, nie wystawia nam wszystkim dobrego świadectwa - powiedział w Programie 1 Polskiego Radia Bartłomiej Wróblewski, kandydat na Rzecznika Praw Obywatelskich.
rozwiń zwiń