X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Matura 2021. Zakończył się egzamin z matematyki, dziś jeszcze jeden przedmiot

Ostatnia aktualizacja: 05.05.2020 12:00
O godz. 9 w całym kraju rozpoczęła się obowiązkowa matura z matematyki na poziomie podstawowym. Egzamin zdawało 271 tysięcy tegorocznych absolwentów liceów i techników oraz kilkadziesiąt tysięcy osób, które swój wynik chcą poprawić.
Maturzyści przed egzaminem
Maturzyści przed egzaminemFoto: PAP/Marcin Bielecki

Egzamin z matematyki to zarówno test, gdzie zdający będą musieli wybrać jedną poprawną odpowiedź, jak i zadania otwarte, gdzie maturzyści sami rozwiązują zadania lub odpowiadają na pytania.

matura 1200 (2).jpg
"Zgłosimy to na policję". Szef CKE o możliwym ujawnieniu tematów maturalnych

Na maturę z matematyki uczniowie mogli wziąć ze sobą linijkę, cyrkiel i kalkulator z najprostszymi funkcjami. Na napisanie egzaminu mieli 170 minut.

Posłuchaj
00:46 Matematyka IAR.mp3 Dzisiaj matura z matematyki. Relacja Martyny Szymczakowskiej (IAR)

Kolejne terminy

Tego samego dnia o godz. 14.00 rozpocznie się egzamin rozszerzony z historii muzyki. Ten test jest dodatkowy i nieobowiązkowy dla wszystkich maturzystów.

Kolejny obowiązkowy egzamin maturalny odbędzie się w czwartek 6 czerwca o godz. 9.00. Będzie to język angielski na poziomie podstawowym.

Dla tych absolwentów szkół średnich, którzy zdecydowali się na zdawanie innego nowożytnego języka obcego jako obowiązkowego, przewidziano egzaminy na poziomie podstawowym z języków: francuskiego, hiszpańskiego, niemieckiego, rosyjskiego i włoskiego. Egzaminy odbędą się w czwartek 13 czerwca o godz. 14.00.

Czytaj również:

Harmonogram egzaminów maturalnych 2021. Opracowanie: PAP/Maciej Zieliński Harmonogram egzaminów maturalnych 2021. Opracowanie: PAP/Maciej Zieliński

cke.gov.pl, IAR, jmo

Czytaj także

"Spokoju, koncentracji i wytrwałości". Szef MEiN życzy maturzystom powodzenia na egzaminach

Ostatnia aktualizacja: 03.05.2021 21:47
"Wykorzystajcie wiedzę oraz umiejętności zdobyte podczas szkolnej edukacji, aby realizować własne plany i spełniać marzenia" - napisał minister edukacji i nauki Przemysław Czarnek, życząc maturzystom spokoju, koncentracji, wytrwałości i powodzenia na egzaminach.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Pierwszy dzień matur. Trwa egzamin z języka polskiego

Ostatnia aktualizacja: 04.05.2021 09:30
271 tysięcy tegorocznych maturzystów pisze dziś egzamin z języka polskiego. Do matur podeszły także te osoby, które nie zdały w latach ubiegłych lub chcą poprawić wynik. Absolwenci musieli przyjść na egzamin w maseczce, obowiązkowa jest także dezynfekcja rąk. Egzamin z języka polskiego na poziomie podstawowym rozpoczął się o godzinie 9.00.
rozwiń zwiń