X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Premier Mateusz Morawiecki spotka się z prezydent Estonii Kersti Kaljulaid

Ostatnia aktualizacja: 05.05.2021 05:40
Premier Mateusz Morawiecki spotka się w środę w Kancelarii Premiera z prezydent Estonii Kersti Kaljulaid, która przebywa z wizytą w Polsce.
Prezydent Estonii Kersti Kaljulaid podczas wizyty w Polsce
Prezydent Estonii Kersti Kaljulaid podczas wizyty w PolsceFoto: PAP/Mateusz Marek

Jak podało Centrum Informacyjne Rządu, spotkanie w KPRM rozpocznie się o godz. 8.30. Według komunikatu Kancelarii Premiera, "spotkanie będzie okazją do podkreślenia dobrej współpracy regionalnej oraz omówienia kwestii dwustronnych". "Agenda spotkania obejmuje również kwestie bezpieczeństwa oraz obecnej sytuacji na Ukrainie i Białorusi" - czytamy.

mid-21504214 (2).jpg
"NATO musi wyciągnąć wnioski". Prezydenci Polski i Estonii rozmawiali o Ukrainie i Nord Stream 2

Spotkanie z premierem

"Wizyta prezydent Kersti Kaljulaid wpisuje się w obchody setnej rocznicy nawiązania przez Polskę i Estonię stosunków dyplomatycznych. Polska i Finlandia jako jedyne państwa już w 1920 r. uznały niepodległość Estonii. Dodatkowo wizyta zbiega się z setną rocznicą złożenia listów uwierzytelniających przez pierwszego posła Estonii w Warszawie, Aleksandra Hellata" - podaje komunikat.

Jak zaznaczono, "relacje polsko-estońskie są intensywne, a priorytety polityki zagranicznej obydwu państw w zasadniczych punktach zbieżne. Podstawą współpracy jest podobieństwo stanowisk na forum NATO i UE. Do głównych obszarów współpracy należy bezpieczeństwo i współpraca wojskowa. Polscy piloci od lat strzegą estońskiej przestrzeni powietrznej w ramach Baltic Air Policing". Podkreślona została również intensywna współpraca w zakresie energetyki oraz transportu, zwłaszcza kolejowego.

"Bliskie współdziałanie na forum UE obejmuje kwestie budżetowe, politykę spójności, politykę energetyczna i klimatyczną, rozwój jednolitego rynku, w tym rynku cyfrowego" - podkreślono w komunikacie.

Czytaj również:

Wizyta prezydent Estonii w Polsce

We wtorek prezydent Estonii spotkała się z prezydentem Andrzejem Dudą. W Pałacu Prezydenckim w Warszawie odbyła się rozmowa w cztery oczy, a także rozmowy plenarne delegacji. Wśród tematów rozmów znalazły się kwestie polityki klimatycznej i współpraca obu krajów przy projektach wykorzystujących zieloną energię.

Prezydent Estonii jest w Polsce od poniedziałku, przyjechała na obchody 230. rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 maja. Wizyta zaplanowana jest do 5 maja. W środę prezydent Kaljulaid weźmie udział w otwarciu wystawy Stosunki polsko-estońskie 1918-1939 w świetle estońskich archiwaliów w Łazienkach Królewskich.

KPRM informuje także, że w planach na ten dzień jest również udział w dyskusji poświęconej bezpieczeństwu i relacjom transatlantyckim, organizowanej przez Polski Instytut Spraw Międzynarodowych. Następnie prezydent Kaljulaid spotka się z ministrem klimatu i środowiska Michałem Kurtyką.

jmo

Czytaj także

Spotkanie premierów Polski i Słowenii. Rozmowy o pandemii, bezpieczeństwie i współpracy w UE

Ostatnia aktualizacja: 22.04.2021 11:43
W czwartek po godz. 11.00 rozpoczęło się w Warszawie spotkanie premiera Mateusza Morawieckiego z premierem Słowenii Janezem Janszą. Wśród tematów rozmów znajdą się m.in. kwestie z agendy unijnej, a także współpraca dwustronna, cyberbezpieczeństwo i współpraca w regionie.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Ogromny impuls dla rozwoju gospodarczego". Prezydent o Krajowym Planie Odbudowy

Ostatnia aktualizacja: 04.05.2021 14:57
- Nie mam żadnych wątpliwości, że Krajowy Plan Odbudowy jest dokumentem bardzo ważnym i bardzo nam potrzebnym - powiedział prezydent Andrzej Duda. Według niego Fundusz Odbudowy jest niezwykle potrzebnym instrumentem całej Europie.
rozwiń zwiń