X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

"Udało się przekonać posłów spoza klubu PiS". Rzecznik rządu o uchwaleniu ustawy o Funduszu Odbudowy

Ostatnia aktualizacja: 04.05.2021 22:28
Sejm uchwalił rządowy projekt ustawy w sprawie zasobów własnych Unii Europejskiej. "Za" było 290 posłów, "przeciw" 33, natomiast 133 posłów wstrzymało się od głosu. Rzecznik rządu Piotr Müller wyraził zadowolenie z tego, że do poparcia projektu udało się przekonać również posłów spoza klubu PiS.
Piotr Mller
Piotr MüllerFoto: Krystian Maj / KPRM

Rzecznik rządu podkreślił, że bez tej decyzji Sejmu nie mogłyby zostać uruchomione środki z UE, które trafią do Polski. Jednocześnie wyraził zadowolenie, że ustawa zdobyła większe poparcie niż wymagane minimum.

Posłuchaj
00:19 mul1.mp3 Piotr Müller o poparciu w Sejmie dla ustawy ws. Funduszu Odbudowy (IAR)
mateusz morawiecki pap 1200.jpg
Premier: dziękuję wszystkim, którzy wznieśli się ponad partyjne kalkulacje

Teraz ustawa trafi do Senatu. Piotr Müller ma nadzieję, że izba zajmie się nią jak najszybciej. Jak powiedział, nie widzi potrzeby, aby Senat przedłużał tę procedurę legislacyjną.

Posłuchaj
00:22 mul2.mp3 Piotr Müller o pracach w Senacie nad ustawą o zasobach własnych (IAR)

Rzecznik rządu podkreślił, że nie jest zaskoczony postawą posłów Solidarnej Polski, bo zdanie odrębne od sejmowej większości, jakie w tej sprawie prezentowało ugrupowanie Zbigniewa Ziobry było znane od dawna. Zaznaczył, że Solidarną Polskę i większość sejmową łączy 99 procent tematów i dodał, że sprawa ta jest zamknięta. Piotr Müller powiedział, że koalicja rządząca dalej musi realizować zobowiązania, z którymi szła do wyborów w 2019 roku.

Posłuchaj
00:23 Muller IAR.mp3 Piotr Müller o różnicy zdań między PiS a SP ws. Krajowego Planu Odbudowy (IAR)

Ratyfikacja decyzji o zwiększaniu zasobów własnych Unii Europejskiej przez państwa członkowskie jest konieczna do uruchomienia Funduszu Odbudowy. Jej brak wstrzymałby uruchomienie pakietu środków zarówno z budżetu Unii na lata 2021-2027, jak i Funduszu Odbudowy, z których Polska ma otrzymać łącznie 770 miliardów złotych.

fc, jmo

Czytaj także

Głosowanie ws. KPO. Kto był przeciw, kto się wstrzymał?

Ostatnia aktualizacja: 04.05.2021 21:15
Większość posłów klubu PiS, Lewicy, Koalicji Polskiej-PSL, a także wszyscy posłowie koła Polska2050 zagłosowali za ustawą wyrażającą zgodę na ratyfikację decyzji o zwiększeniu zasobów własnych UE. Koalicja Obywatelska wstrzymała się od głosu, a Konfederacja opowiedziała się przeciw.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Porażka Platformy Obywatelskiej". Wiesława Dróżdż o ratyfikacji Funduszu Odbudowy UE

Ostatnia aktualizacja: 04.05.2021 22:25
- Platforma Obywatelska długo będzie nam się jawiła jako osamotniona partia, która nie umie przekazać, o co jej chodzi - mówiła w Polskim Radiu 24 Wiesława Dróżdż, politolog (Uczelnia Techniczno-Handlowa im. Heleny Chodkowskiej).
rozwiń zwiń