X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Sejm debatuje nad projektem ustawy dotyczącym ratyfikacji unijnego Funduszu Odbudowy

Ostatnia aktualizacja: 04.05.2021 18:30
Sejm w drugim czytaniu debatuje nad projektem ustawy w sprawie ratyfikacji decyzji o zwiększaniu zasobów własnych Unii Europejskiej. Jej ratyfikacja przez wszystkie kraje członkowskie jest konieczna do uruchomienia Wieloletnich Ram Finansowych Wspólnoty na lata 2021-2027 oraz Funduszu Odbudowy.
Sejm rozpoczął nadzwyczajne posiedzenie, na którym zajmie się rządowym projektem ustawy ws. ratyfikacji zasobów własnych Unii Europejskiej
Sejm rozpoczął nadzwyczajne posiedzenie, na którym zajmie się rządowym projektem ustawy ws. ratyfikacji zasobów własnych Unii Europejskiej Foto: PAP/Rafał Guz

premier mid-21504458 1200.jpg
Premier: powiedzmy głośne "tak" dla rozwoju Polski dzięki środkom unijnym. Sejmowa debata o Funduszu Odbudowy [TRANSMISJA]

Podczas debaty poparcie dla projektu zadeklarowało Prawo i Sprawiedliwość. Poseł PiS Henryk Kowalczyk podkreślał, że premier Mateusz Morawiecki wynegocjował dla Polski w nowej perspektywie unijne znakomite warunki finansowe. Zaznaczył, że łącznie chodzi o kwotę 770 miliardów złotych, a to prawie dwa razy tyle, ile wynoszą roczne przychody budżetu państwa. Henryk Kowalczyk podkreślił, że są to środki największe w historii członkostwa Polski w Unii Europejskiej. Poseł PiS dodał, że 250 miliardów złotych, z czego 110 w formie dotacji trafi do samorządów.

Platforma Obywatelska wstrzyma się od głosu?

Poprawki do projektu złożył klub Koalicji Obywatelskiej. Lider Platformy Obywatelskiej Borys Budka mówił, że jego klub domaga się tego, aby 40 procent środków z Funduszu Odbudowy trafiło do dyspozycji polskich samorządów. Powiedział, że wbrew temu co mówi Lewica, w Krajowym Planie Odbudowy, który został wysłany do Komisji Europejskiej w jego ocenie nie ma żadnych gwarancji, że samorządowcy będą współdecydować o tym, na co zostaną przeznaczone środki z KPO. Borys Budka zapowiedział, że jeśli poprawki nie zostaną przyjęte, to jego klub wstrzyma się od głosu.

Poparcie dla projektu deklaruje natomiast Lewica. Poseł klubu Adrian Zandberg mówił, że wprowadzenie Funduszu Odbudowy pogłębi integrację europejską. Stwierdził, że utworzenie Funduszu Odbudowy nie tylko zapewni miliardy euro dla Polski, ale także uczyni Unię Europejską silniejszą. Podkreślił, że posłowie, którzy nie podniosą ręki "za" przyjęciem projektu opowiedzą się za słabą Europą.
Sejmowe komisje rekomendują przyjęcie projektu bez poprawek. Głosowanie nad projektem planowane jest dziś.

nt

Czytaj także

Fundusz Odbudowy. Jacek Czerniak: należy przyjąć te pieniądze, ale pod pewnymi warunkami

Ostatnia aktualizacja: 23.04.2021 08:43
- Fundusz Odbudowy będzie realizowany poprzez Krajowy Plan Odbudowy, więc trzeba stawiać warunki, jak to będzie przeprowadzane. Nie można nie poprzeć tych pieniędzy dla Polski, ale należy np. monitorować ich wydatkowanie - powiedział Jacek Czerniak z Lewicy. Gościem audycji "Dwie strony" był także Paweł Lisiecki z PiS.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Konstytucja mówi o większości głosów". Waldemar Buda wskazał sposób ratyfikacji decyzji ws. środków UE

Ostatnia aktualizacja: 30.04.2021 15:45
- Wszystko wskazuje na to, że wokół projektu ustawy o ratyfikacji decyzji o zwiększeniu zasobów własnych UE jest zbudowana większość. W piątek Krajowy Plan Odbudowy zostanie złożony Komisji Europejskiej i opublikowany - poinformował wiceszef resortu funduszy i polityki regionalnej Waldemar Buda.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Zasoby własne UE to rozwój systemu zdrowia." Minister zdrowia o KPO

Ostatnia aktualizacja: 04.05.2021 18:30
Głosowanie za ustawą o ratyfikacji zasobów własnych Unii Europejskiej to głosowanie m.in. za rozwojem systemu opieki zdrowotnej - wskazał we wtorek minister zdrowia Adam Niedzielski.
rozwiń zwiń