X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

CKE: w środę złożymy zawiadomienie na policję w związku z przeciekiem z matur

Ostatnia aktualizacja: 04.05.2021 16:56
- Jesteśmy w trakcie przygotowania zawiadomienia o przeciekach z matur. Jutro złożymy doniesienie na policję - powiedział we wtorek dyrektor Centralnej Komisji Egzaminacyjnej Marcin Smolik.
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjne Foto: PAP/Marcin Bielecki

- Na naszą skrzynkę mailową dostaliśmy kilka jednakowych informacji: skany z Google Trends, na których jest pokazane, że dziś po godzinie 7.30 poszukiwana była fraza "ambicje Lalka", czyli słowa klucze z jednego z wypracowań - wyjaśnił dyrektor CKE.

PAP matura 2021 1200.jpg
"Matura z języka polskiego przebiegła spokojnie". Komunikat MEiN

Zaznaczył, że trudno potwierdzić wiarygodność tej informacji. - Na podstawie tej informacji trudno na razie powiedzieć, czy był przeciek, czy nie. Mamy wątpliwości, więc przekazujemy sprawę do wyjaśnienia policji - powiedział Marcin Smolik.

Zapewnił, że egzaminy maturalne przebiegły spokojnie. - Szkoły były bardzo dobrze przygotowane, żeby przeprowadzić egzamin, a nauczyciele stanęli na wysokości zadania, żeby nawet w tych trudnych czasach egzamin przeprowadzić bezpiecznie - powiedział dyrektor Centralnej Komisji Egzaminacyjnej.

Fałszywy alarm

Matur nie zakłóciły również mailowe doniesienia o rzekomym podłożeniu w kilku szkołach ładunków wybuchowych.

- Dyrektorzy podjęli decyzje o ewakuacji uczniów. Po sprawdzeniu okazało się, że żadnego ładunku nigdzie nie było. Policja oceniła informacje przesłane mailem, że są "niskiej wiarygodności". Zdający powrócili do rozwiązywania egzaminów i wszędzie zostały przeprowadzone, niekiedy tylko z opóźnieniem – powiedział Marcin Smolik.

Dyrektor CKE wskazał, że egzaminy odbywają się w reżimie sanitarnym. - Zasady zostały opracowane przez CKE wspólnie z ministerstwem edukacji i zatwierdzone przez Główny Inspektorat Sanitarny. Opublikowane zostały w kwietniu. Nie odbiegają znacząco od tych, które obowiązywały w ubiegłym roku i od wytycznych, które obowiązywały przy przeprowadzaniu egzaminów zawodowych w styczniu i lutym tego roku - powiedział.

Czytaj także:

Matury rozpoczęły się po godz. 9.00 dla ok. 271 tys. tegorocznych absolwentów liceów ogólnokształcących i techników obowiązkowym pisemnym egzaminem z języka polskiego na poziomie podstawowym. Pisemna sesja egzaminacyjna potrwa do 20 maja. Sesja egzaminów ustnych rozpocznie się 19 maja, potrwa do 21 maja.

nt

Czytaj także

Maturzyści kończą dziś rok szkolny. Przez pandemię nie będzie uroczystości

Ostatnia aktualizacja: 30.04.2021 07:23
Absolwenci liceów i techników będą mogli odebrać świadectwa, ale ze względu na ograniczenia w pracy szkół nie będzie uroczystości na zakończenie roku.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Matury w cieniu pandemii. Na Węgrzech tylko egzaminy pisemne, we Włoszech jeden ustny

Ostatnia aktualizacja: 03.05.2021 09:10
Z powodu pandemii COVID-19 w wielu krajach europejskich tegoroczne matury wygląda inaczej niż zwykle. Na Węgrzech podobnie jak w 2020 r. matura odbędzie się tylko w postaci pisemnej. We Włoszech maturzyści mają tylko jeden, ale za to długi, ustny egzamin ze wszystkich przedmiotów.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Wchodzimy w maseczkach, piszemy bez maseczek". Szef MEiN o wytycznych dla maturzystów

Ostatnia aktualizacja: 04.05.2021 09:27
- Matury odbywają się zgodnie z wytycznymi przygotowanymi wspólnie przez resort zdrowia i GIS: wchodzimy w maseczkach, piszemy bez maseczek, wszyscy są z tym zapoznani - powiedział minister edukacji i nauki Przemysław Czarnek.
rozwiń zwiń