X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

"Witajcie w domu". Agata Kornhauser-Duda do repatriantów

Ostatnia aktualizacja: 02.05.2021 18:21
- Do tej pory byliście posiadaczami Karty Polaka, od dziś jesteście obywatelami RP; witajcie w domu – powiedziała małżonka prezydenta Agata Kornhauser-Duda do rodzeństwa polskiego pochodzenia z Ukrainy.
Andrzej Duda, Agata Kornhauser-Duda
Andrzej Duda, Agata Kornhauser-Duda Foto: PAP/Mateusz Marek

Podczas uroczystości z okazji Dnia Polonii i Polaków za Granicą oraz Dnia Flagi RP prezydent Andrzej Duda wręczył w niedzielę w Warszawie akty nadania obywatelstwa rodzeństwu Jacyniaków.

Czytaj także:
pad wywiad pap arch 1200 .jpg
"Podniosły, ważny i nowoczesny akt ustrojowy". Prezydent o Konstytucji 3 maja

Czytaj także:

Słowa pierwszej damy

Czytaj także:
Zrzut ekranu 2021-05-02 133821 (1).jpg
Życzenia wielkanocne od pary prezydenckiej dla wiernych Kościołów wschodnich

- Do tej pory byliście posiadaczami Karty Polaka, od dzisiaj jesteście dumnymi obywatelami Rzeczypospolitej Polskiej - zwróciła się żona prezydenta do czworga młodego rodzeństwa.

- Doświadczyliście bardzo trudnego przeżycia, jakim jest śmierć rodziców, ale łącząca was niezwykle mocna więź i miłość, a także pomoc wielu ludzi o wielkich serach sprawiły, że przyjechaliście do Polski, wypełniając testament swoich rodziców, by tutaj, w ojczyźnie waszych przodków zacząć nowe życie – powiedziała Kornhauser-Duda. - Witajcie w domu – dodała.

Pierwsza dama dziękowała osobom zaangażowanym w repatriację rodziny Jacyniaków - abp. lwowskiemu Mieczysławowi Mokrzyckiemu, senator Marii Koc (PiS), Władysławowi Grochowskiemu z zarządu fundacji Leny Grochowskiej, która sprowadza do Polski rodziny z byłych republik radzieckich, i burmistrzowi Łochowa – jednego z miast, gdzie mieszkają podopieczni fundacji - Robertowi Gołaszewskiemu.

jbt

Czytaj także

"Życzę wszystkim Rodakom rozproszonym na całym świecie zdrowia i wielu sił". Adam Kwiatkowski z okazji Dnia Polonii

Ostatnia aktualizacja: 02.05.2021 16:00
Sekretarz stanu w Kancelarii Prezydenta Adam Kwiatkowski w imieniu Pary Prezydenckiej i własnym złożył życzenia Polakom mieszkającym poza krajem. Dziś obchodzimy Dzień Polonii i Polaków za Granicą.
rozwiń zwiń