X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

"Życzę wszystkim Rodakom rozproszonym na całym świecie zdrowia i wielu sił". Adam Kwiatkowski z okazji Dnia Polonii

Ostatnia aktualizacja: 02.05.2021 16:00
Sekretarz stanu w Kancelarii Prezydenta Adam Kwiatkowski w imieniu Pary Prezydenckiej i własnym złożył życzenia Polakom mieszkającym poza krajem. Dziś obchodzimy Dzień Polonii i Polaków za Granicą.
Sekretarz stanu w Kancelarii Prezydenta Adam Kwiatkowski
Sekretarz stanu w Kancelarii Prezydenta Adam KwiatkowskiFoto: Forum/MACIEJ GOCLON

Minister Adam Kwiatkowski podziękował za zaangażowanie Polonii w obronę dobrego imienia naszego kraju, ale też w politykę i sprawy społeczne. - Dziękuję za wszystko, co robią Państwo, aby budować pozytywny wizerunek i dobre imię naszej Ojczyzny. Dziękuję za zaangażowanie środowisk polonijnych i polskich za granicą w walkę z pandemią w krajach Państwa zamieszkania - mówił. Podziękował też za świadectwa solidarności z Polską oraz za stanowczy sprzeciw wobec prześladowań Polaków na Białorusi.

Minister Adam Kwiatkowski w imieniu prezydenta Andrzeja Dudy, pierwszej damy Agaty Kornhauser-Dudy i swoim życzył rodakom za granicą zdrowia i pomyślności, także w działalności publicznej.

YouTube/Prezydent.pl

- Życzę wszystkim Rodakom rozproszonym na całym świecie zdrowia i wielu sił, które są konieczne do dalszego, odważnego podejmowania wyzwań współczesnego świata. Życzę, aby wspólnoty, które tworzycie i w których żyjecie na co dzień rozwijały się pomyślnie, dla dobra Polski, dla rozwoju przyjaznych kontaktów z państwami, których jesteście obywatelami i społeczeństwami, których jesteście częścią. Czerpiąc z ducha Polskiej Solidarności, pamiętajmy, że jesteśmy sobie wzajemnie bardzo drodzy i potrzebni - powiedział minister Adam Kwiatkowski.

rau 1200 pap.jpg
"Wszyscy jesteśmy depozytariuszem polskich tradycji". Przesłanie szefa MSZ z okazji Dnia Polonii

Posłuchaj
00:24 kwiatkowski życienia dla polonii.mp3 Minister Adam Kwiatkowski złożył życzenia Polakom mieszkającym za granicą (IAR)

Dzień Polonii i Polaków za Granicą został ustanowiony przez parlament w 2002 roku.

kp

Czytaj także

"Obyśmy mogli stale zdobywać i tworzyć wolność". Życzenia premiera na Dzień Flagi

Ostatnia aktualizacja: 02.05.2021 10:31
- Składam dziś wszystkim Państwu najlepsze życzenia trwania w polskości oraz owocnej pracy na rzecz jedności i poczucia narodowej wspólnoty - przekazał w niedzielę w nagraniu wideo premier Mateusz Morawiecki. - Obyśmy jako Polacy mogli w pokoju i w szacunku (...) stale zdobywać i tworzyć wolność, o którą z determinacją oraz wyjątkową wizją zabiegali i walczyli nasi przodkowie - dodał. 
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Polonia to nasz kapitał w relacjach ze światem". Jan Dziedziczak z okazji Dnia Polonii

Ostatnia aktualizacja: 02.05.2021 10:51
- Każdy Polak mieszkający za granicą jest ambasadorem naszej ojczyzny, Polonia to nasz kapitał w relacjach ze światem - mówi pełnomocnik rządu do spraw Polonii Jan Dziedziczak. Dziś obchodzony jest Dzień Polonii i Polaków za Granicą. Polski parlament ustanowił to święto w 2002 roku.
rozwiń zwiń