X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

"Obyśmy mogli stale zdobywać i tworzyć wolność". Życzenia premiera na Dzień Flagi

Ostatnia aktualizacja: 02.05.2021 10:31
- Składam dziś wszystkim Państwu najlepsze życzenia trwania w polskości oraz owocnej pracy na rzecz jedności i poczucia narodowej wspólnoty - przekazał w niedzielę w nagraniu wideo premier Mateusz Morawiecki. - Obyśmy jako Polacy mogli w pokoju i w szacunku (...) stale zdobywać i tworzyć wolność, o którą z determinacją oraz wyjątkową wizją zabiegali i walczyli nasi przodkowie - dodał. 
Premier Mateusz Morawiecki
Premier Mateusz MorawieckiFoto: Screenshot/ FB/MorawieckiPL

flaga Polski shutterstock 1200.jpg
"Biel i czerwień jako barwy narodowe Polski". Robert Kostro o fladze Polski przeddzień Święta 2 Maja

Premier Mateusz Morawiecki w nagraniu zamieszczonym w mediach społecznościowych powiedział, że Dzień Polonii i Polaków za Granicą i Dzień Flagi Rzeczypospolitej Polskiej, obchodzone w niedzielę, "przypadają w przeddzień majowej jutrzenki swobody" - święta Konstytucji 3 maja. - Wspominanie pierwszej w Europie i drugiej na świecie konstytucji jest wspaniałą okazją do podkreślenia poczucia wspólnoty, wspólnoty, której nie wyznaczają granice państwa, ale pamięć, tożsamość i solidarność z rodakami - podkreślił premier.

"Stale zdobywać i tworzyć wolność"

Mateusz Morawiecki wyraził przekonanie, że dla każdego z Polaków, gdziekolwiek żyją, majowe święta mają szczególny wymiar - budują i umacniają patriotyzm, rodzą troskę o byt państwa i przyszłość narodu. Premier przytoczył słowa papieża Jana Pawła II, który wskazywał, że wolności nie można posiadać ani zużywać, ale trzeba stale ją zdobywać i tworzyć. - W tym wymiarze nie do przecenienia jest rola Polonii oraz Polaków poza granicami kraju. Odczuwam szczególną satysfakcję, że tegoroczne święto mogę uczcić w Wilnie - mieście szczególnie bliskim milionom polskich serc. To tu spotykam się ze wspaniałą polską społecznością - powiedział szef rządu.

Czytaj także: 

Dodał, że w trakcie tej wizyty będzie obecny na uroczystości podpisania aktu erekcyjnego rozbudowy Domu Kultury Polskiej w Wilnie. - Składam dziś wszystkim Państwu najlepsze życzenia trwania w polskości oraz owocnej pracy na rzecz jedności i poczucia narodowej wspólnoty. Obyśmy jako Polacy mogli w pokoju i w szacunku, dokądkolwiek zaniosło nas nasze życiowe przeznaczenie, stale zdobywać i tworzyć wolność, o którą z determinacją oraz wyjątkową wizją zabiegali i walczyli nasi przodkowie - powiedział.

Szef rządu rozpoczął w niedzielę rano wizytę na Litwie. Premier omówi z litewską premier Ingridą Szimonyte m.in. sprawy związane z Unią Europejską, tematy dwustronne, a także zagadnienia z zakresu polityki regionalnej.


mbl

Czytaj także

Historia polskiej flagi. Co oznaczają jej kolory?

Ostatnia aktualizacja: 02.05.2020 18:29
Obchodzimy Dzień Flagi Rzeczypospolitej Polskiej. Przy tej okazji warto zastanowić się, czym są biało-czerwone barwy dla każdego Polaka. Między innymi do tego tematu, a także symboliki flagi, odniósł się w rozmowie z Małgorzatą Raczyńską-Weinsebrg prof. Sławomir Górzyński, historyk i heraldyk.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Szef Biura Programu "Niepodległa": Polacy coraz chętniej pokazują biało-czerwoną flagę

Ostatnia aktualizacja: 02.05.2020 18:52
- Co drugi Polak, według badań, posiada biało-czerwoną flagę - powiedział na antenie Polskiego Radia 24 Jan Kowalski (dyrektor Biura Programu "Niepodległa"). - Polacy coraz chętniej identyfikują się i pokazują tę biało-czerwoną flagę - dodał.
rozwiń zwiń