X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

12 tysięcy łóżek wróci na swoje miejsce w szpitalach. Powrót zabiegów planowych od 4 Maja

Ostatnia aktualizacja: 01.05.2021 18:20
- W sumie do połowy maja w całym kraju przywrócimy do systemu ochrony zdrowia ok. 12 tys. łóżek szpitalnych, które do tej pory przeznaczone były na walkę z COVID-19 - przekazał na Twitterze minister zdrowia Adam Niedzielski.
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: st. szer. Wojciech Król/CO MON

shutterstock koronawirus free karetka 1200.jpg
MZ: ponad 6 tys. nowych przypadków koronawirusa, nie żyje 423 chorych. Spada liczba zajętych łóżek

Ministerstwo Zdrowia podało w sobotę, że w szpitalach przebywa 22 415 chorych z COVID-19, a 2723 z nich jest podłączonych do respiratorów. To o ponad 5,7 tys. hospitalizowanych pacjentów mniej niż tydzień temu.

Rzecznik resortu zdrowia Wojciech Andrusiewicz poinformował w piątek, że w tygodniu po majówce stan łóżek dla pacjentów z COVID-19 ma być niższy niż 40 tys. - To jest skorelowane z ogłoszeniem przez NFZ wycofania rekomendacji, co do wstrzymania zabiegów planowych(...), więc od 4 maja chcemy, by w całym kraju, we wszystkich szpitalach, powróciły zabiegi planowe, dlatego musimy korelować z tym przywracanie łóżek dla pacjentów z pozostałych zakresów - podkreślił Wojciech Andrusiewicz.

Ministerstwo Zdrowia poinformowało w sobotę o 6469 nowych przypadkach zakażenia koronawirusem. Zmarło 423 chorych osób.

Od czasu wykrycia pierwszego przypadku choroby COVID-19 w Polsce, czyli od 4 marca 2020 r., zdiagnozowano ją u 2 798 617 osób, z których 67 924 zmarły.

nt

Czytaj także

Minister zdrowia: od 4 maja wycofujemy ograniczenia zabiegów planowych

Ostatnia aktualizacja: 26.04.2021 13:57
- Kolejny tydzień będzie bardzo ważny, bo (...) od tego tygodnia pomajowego, czyli od 4 maja znosimy, czy wycofujemy tę rekomendację ograniczenia zabiegów planowych - powiedział minister zdrowia Adam Niedzielski.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Szef MZ ma prognozy dotyczące znoszenia kolejnych ograniczeń. "Będę rekomendował zdejmowanie maseczek"

Ostatnia aktualizacja: 28.04.2021 09:47
- Będę rekomendował zdejmowanie maseczek na zewnątrz, gdy średnia tygodniowa będzie na poziomie 4-5 tys. zakażeń - podkreślił minister zdrowia Adam Niedzielski. Jak zaznaczył, rząd ma prognozy w tym zakresie i datę zniesienia tego obowiązku prawdopodobnie przedstawi na konferencji w środę.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Minister zdrowia: współczynnik reprodukcji koronawirusa najniższy od początku pandemii

Ostatnia aktualizacja: 30.04.2021 18:40
- Współczynnik reprodukcji koronawirusa - pokazujący, ile statystycznie osób zaraża chory z COVID-19 - osiągnął najniższy poziom od początku pandemii i wynosi 0,72 - podał minister zdrowia Adam Niedzielski.
rozwiń zwiń