X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

"Są prawdziwymi ambasadorami". Szef MEiN podziękował polskim nauczycielom za granicą

Ostatnia aktualizacja: 30.04.2021 19:52
"Przedstawiciele polskich środowisk naukowych i oświatowych są prawdziwymi ambasadorami polskości w swoich społecznościach, szkołach, ośrodkach naukowych czy miejscach pracy" - napisał minister edukacji i nauki Przemysław Czarnek w liście z okazji Dnia Polonii i Polaków za Granicą.
Minister edukacji i nauki Przemysław Czarnek
Minister edukacji i nauki Przemysław CzarnekFoto: PAP/Rafał Guz
polski strój polonia polacy shutterstock 1200.jpg
Dzień Polonii i Polaków za Granicą

Szef MEiN skierował specjalny list do polskich środowisk oświatowych i naukowych za granicą. Podziękował w nim za promowanie polskiej kultury i dokonań wybitnych Polaków i z podtrzymywanie tożsamości narodowej.

Czytaj także:

"Z okazji Dnia Polonii i Polaków za Granicą serdecznie pozdrawiam naszych Rodaków mieszkających i pracujących w różnych miejscach na całym świecie. Jako minister edukacji i nauki w sposób szczególny zwracam się do polskich środowisk oświatowych i naukowych za granicą" - napisał Czarnek.

"W tym ważnym dniu pragnę z całego serca podziękować Państwu za promowanie naszej kultury i historii oraz osiągnięć wybitnych Polaków. Dziękuję także za podtrzymywanie i pielęgnowanie tożsamości narodowej. To Państwo są prawdziwymi ambasadorami polskości w swoich społecznościach, szkołach, ośrodkach naukowych czy miejscach pracy" - wskazał.

Wyraził też uznanie dla wszystkich polskich badaczy pracujących w zagranicznych ośrodkach naukowych. "To Państwo wspierają współpracę międzynarodową i przyczyniają się do promowania polskiej nauki. Dzięki Państwu naukowcy z innych krajów mogą poznać nasze osiągnięcia i dowiedzieć się o polskich sukcesach w różnych dziedzinach" - zaznaczył.

"Dziękuję za trud nauczania języka polskiego"

Zwrócił się także do nauczycieli i dyrektorów polskich szkół poza granicami kraju. "Dziękuję za trud nauczania języka polskiego, przekazywania wiedzy o Polsce i wychowania w duchu szacunku dla polskiej tradycji. Państwa praca w istotny sposób przyczynia się do kształtowania postaw patriotycznych i podtrzymywania łączności z ojczyzną przodków" - czytamy.

Minister edukacji i nauki życzył adresatom listu wielu sukcesów i wszelkiej pomyślności.

Dzień Polonii i Polaków za Granicą obchodzony jest 2 maja. Ustanowił go Sejm z inicjatywy Senatu w dowód uznania "wielowiekowego dorobku i wkładu Polonii i Polaków za granicą w odzyskanie przez Polskę niepodległości, wierność i przywiązanie do polskości oraz pomoc krajowi w najtrudniejszych momentach". Święto obchodzone jest od 2002 r.

pb

Czytaj także

"Musimy wyswobodzić konserwatystów". Szef MEiN o sytuacji na polskich uczelniach

Ostatnia aktualizacja: 21.04.2021 10:30
- Pakiet wolnościowy jest już procedowany przez Radę Ministrów, mam nadzieję, że w tym miesiącu zostanie przyjęty i trafi do Sejmu - powiedział minister edukacji i nauki Przemysław Czarnek. - Musimy wyswobodzić konserwatystów na uczelniach - podkreślił w wywiadzie dla "Gazety Polskiej".
rozwiń zwiń

Czytaj także

Minister edukacji: będą dodatkowe zajęcia wspomagające po powrocie do nauki zdalnej

Ostatnia aktualizacja: 26.04.2021 08:13
- Przez kolejne 10 tygodni w każdej klasie, w każdej szkole, w każdym oddziale będziemy proponować dodatkową godzinę tygodniowo, a później będziemy sprawdzać, jak to wygląda, jakie są dalsze potrzeby w tym względzie - mówił w Programie 1 Polskiego Radia minister edukacji i nauki Przemysław Czarnek. Jak wyjaśnił, resort oświaty przygotowuje więcej programów wsparcia uczniów po okresie nauczania zdalnego.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Szef MEiN: będziemy dyskutować na temat statusu zawodowego nauczycieli i pracowników oświaty

Ostatnia aktualizacja: 29.04.2021 13:58
- Rozmawialiśmy na temat powrotu uczniów do szkół, programach wsparcia i o systemie wynagradzania nauczycieli – poinformował minister edukacji i nauki Przemysław Czarnek w czwartek po posiedzeniu zespołu ds. statutu zawodowego nauczycieli.
rozwiń zwiń