X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Wybory prezydenta Rzeszowa przesunięte. Opublikowano rozporządzenie w tej sprawie

Ostatnia aktualizacja: 29.04.2021 22:27
Rozporządzenia premiera dotyczące przesunięcia na 13 czerwca przedterminowych wyborów prezydenta Rzeszowa oraz wójtów i burmistrzów w 10 innych miejscowościach zostały opublikowane w Dzienniku Ustaw.
Widok na Letni Pałac Lubomirskich w Rzeszowie
Widok na Letni Pałac Lubomirskich w RzeszowieFoto: shutterstock.com/Wojciech Orzech
1200 Rzeszów free.jpg
Przedterminowe wybory prezydenta Rzeszowa. Znamy zarejestrowanych kandydatów

Przesunięcie przedterminowych wyborów prezydenta Rzeszowa, a także wyborów w innych miejscowościach uzasadniano stanowiskiem Głównego Inspektora Sanitarnego, który pod koniec ubiegłego tygodnia oświadczył, że przedterminowe wybory samorządowe należy przełożyć na drugą dekadę czerwca.

Czytaj także:

MSWiA poinformowało, że w związku z komunikatem GIS resort wystąpił o opinię do Rządowego Centrum Legislacji przed podjęciem decyzji przez premiera Mateusza Morawieckiego. W poniedziałek RCL opublikowało projekty rozporządzeń dotyczących przedterminowych wyborów m.in. na prezydenta Rzeszowa.

ewa leniart free 1200].jpg
Lokalny portal szerzył fake newsa o kandydatce na prezydenta Rzeszowa. Ewa Leniart wygrała proces

O przesunięciu daty wyborów przez premiera Mateusza Morawieckiego ze względu na sytuację epidemiczną poinformował rzecznik rządu Piotr Müller. Dodał, że PKW nie zgłosiła zastrzeżeń.

Przedterminowe wybory w Rzeszowie zarządzono, ponieważ rządzący miastem od 2002 r. Tadeusz Ferenc złożył rezygnację 10 lutego po przejściu COVID-19. Ferenc poparł jako swojego następcę wiceministra sprawiedliwości Marcina Warchoła. W wyborach startują także Konrad Fijołek - wspólny kandydat opozycji, były współpracownik Ferenca wiceprzewodniczący rady miasta i szef klubu Rozwój Rzeszowa, popierana przez PiS i rzeszowski region "S" wojewoda podkarpacki Ewa Leniart oraz kandydat Konfederacji Grzegorz Braun.

Przedterminowe wybory na burmistrza gminy Ciężkowice

Wśród miejscowości, w których przełożono wybory, są m.in. Ciężkowice (woj. małopolskie) - tu czerwcowy termin przedterminowych wyborów burmistrza jest czwartą ich datą. Pierwotnie wybory miały się odbyć 28 lutego, potem - w związku z rekomendacją GIS dotyczącą sytuacji epidemicznej - zostały przesunięte na 11 kwietnia, następnie na 9 maja, a teraz na 13 czerwca.

W Ciężkowicach przedterminowe wybory zostały zarządzone z powodu śmierci wieloletniego burmistrza tego miasta Zbigniewa Jurkiewicza, który zmarł 6 grudnia zeszłego roku w wieku 65 lat. Przyczyną zgonu samorządowca był COVID-19.

W wyborach Miejska Komisja Wyborcza w Ciężkowicach zarejestrowała czterech kandydatów: Roberta Figasa, lokalnego przedsiębiorcę, prezesa klubu piłkarskiego Ciężkowianka Ciężkowice, Michała Koralika, przewodniczącego Rady Miejskiej w Ciężkowicach i sołtysa miejscowości Falkowa, Stanisława Kuropatwę, radnego powiatu tarnowskiego oraz Dorotę Mazur, prowadzącą gospodarstwo agroturystyczne.

pb

Czytaj także

"Mieszkańcy oczekują zmian". Ewa Leniart o wyborach prezydenta Rzeszowa

Ostatnia aktualizacja: 20.04.2021 08:25
- Udział w debacie jest naturalnym sposobem zaprezentowania kandydata i jego programu. Merytoryczna dyskusja jest bardzo oczekiwana przez mieszkańców - mówiła w Polskim Radiu 24 Ewa Leniart, kandydatka Prawa i Sprawiedliwości w wyborach na prezydenta Rzeszowa.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Wybory prezydenckie w Rzeszowie przesunięte na czerwiec. Jest projekt rozporządzenia

Ostatnia aktualizacja: 26.04.2021 19:10
Przedterminowe wybory na prezydenta Rzeszowa mają zostać przesunięta na 13 czerwca - wynika z projektu rozporządzenia premiera Mateusza Morawieckiego, który został opublikowany w poniedziałek przez Rządowe Centrum Legislacji. Pierwotnie głosowanie miało się odbyć 9 maja.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Nowy termin wyborów prezydenckich w Rzeszowie. Premier podjął decyzję

Ostatnia aktualizacja: 27.04.2021 18:13
Rzecznik rządu przekazał, że "premier Mateusz Morawiecki podjął decyzję o zmianie terminu wyborów przedterminowych i uzupełniających w samorządach". Mają one się odbyć 13 czerwca.
rozwiń zwiń