X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Letnia sesja egzaminacyjna stacjonarnie? Minister edukacji przedstawił zalecenia resortu

Ostatnia aktualizacja: 29.04.2021 15:11
Minister edukacji i nauki Przemysław Czarnek poinformował, że jego resort będzie zalecał, by letnia sesja egzaminacyjna na uczelniach odbyła się w formie stacjonarnej. Na konferencji wykluczył rekomendację pełnego wznowienia zajęć stacjonarnych, jeszcze w tym roku akademickim.
Zdj. ilustracyjne
Zdj. ilustracyjneFoto: Photo:jarmoluk/pixabay.com/CC0 Public Domain

Czarnek podkreślał, że pełny powrót do nauki stacjonarnej na uczelniach w bieżącym roku akademickim jest wykluczony, ponieważ studenci wyjechali z miast, w których studiowali. Dodał, że dotyczy to zdecydowanej większości studentów.

1200.jpg
Harmonogram powrotu dzieci do szkół. Szef MEiN przedstawił szczegóły

W zamian zalecana będzie zamiana nauki zdalnej na stacjonarną tam, gdzie to będzie możliwe lub hybrydową. W tej drugiej sytuacji część uczniów na zajęciach przebywałaby w sali, część uczestniczyłaby zdalnie.

Sesja letnia stacjonarnie?

Minister zaznaczył; że zalecenie będzie dotyczyło przeprowadzenia sesji letniej w murach uczelni. - Na ten czas studenci powinni przyjechać do miejsc swoich studiów - podkreślił.

***

Obowiązujące rozporządzenie ministra edukacji i nauki w związku z trwającą pandemią zakłada, że do 30 września zajęcia na uczelniach są prowadzone z wykorzystaniem metod i technik kształcenia na odległość. Akt przewiduje realizację kształcenia na uczelniach w sytuacjach, w których nie może być ono prowadzone zdalnie. Decyzje w tej sprawie podejmuje rektor uczelni lub kierownik innego podmiotu prowadzącego kształcenie doktorantów.

as

Czytaj także

Czarnek: nie trwają żadne prace dot. likwidacji Polskiej Akademii Nauk

Ostatnia aktualizacja: 06.04.2021 23:10
-  Nie wiem na jakiej podstawie pan prezes Jerzy Duszyński wyciąga wnioski, jakoby Polska Akademia Nauk była zagrożona, a ja miałbym ją likwidować. Takie autolęki są dość dziwne - powiedział portalowi tvp.info minister edukacji i nauki Przemysław Czarnek.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Musimy wyswobodzić konserwatystów". Szef MEiN o sytuacji na polskich uczelniach

Ostatnia aktualizacja: 21.04.2021 10:30
- Pakiet wolnościowy jest już procedowany przez Radę Ministrów, mam nadzieję, że w tym miesiącu zostanie przyjęty i trafi do Sejmu - powiedział minister edukacji i nauki Przemysław Czarnek. - Musimy wyswobodzić konserwatystów na uczelniach - podkreślił w wywiadzie dla "Gazety Polskiej".
rozwiń zwiń