X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Miała być doba "na ogarnięcie się", a są kolejne 24 godziny. Strajk Kobiet przedłuża ultimatum dla Lewicy

Ostatnia aktualizacja: 29.04.2021 15:00
Po wtorkowych rozmowach Lewicy z premierem Mateuszem Morawieckim Strajk Kobiet dał posłom tej partii dobę na wycofanie się z porozumienia. Czas postawiony w ultimatum już minął, ale stowarzyszenie Marty Lempart postanowiło wydłużyć go o kolejne 24 godziny.
Marta Lempart, liderka Ogólnopolskiego Strajku Kobiet
Marta Lempart, liderka Ogólnopolskiego Strajku KobietFoto: Forum/Andrzej Hulimka

We wtorek posłowie Lewicy porozumieli się z premierem Mateuszem Morawieckim ws. Funduszu Odbudowy i Krajowego Planu Odbudowy. Działanie opozycyjnych parlamentarzystów zdecydowanie skrytykował Ogólnopolski Strajk Kobiet (OSK), kierowany przez Martę Lempart. 

Lewica1200/PAP
Prof. Jabłoński: Lewica zyskała nową twarz. Jednym ruchem odcięła się od Marty Lempart

W swoich mediach społecznościowych stowarzyszenie postawiło Lewicy ultimatum: "W sprawie Lewicy ogłaszamy krótko: wóz albo przewóz. Doba na ogarnięcie się albo zaczynamy ogólnopolską akcję wybijania głupoty z głowy Lewicy". Warunki postawione przez OSK nie spotkały się jednak z reakcją ze strony posłów.

W środę Strajk Kobiet opublikował oświadczenie, w którym dał Lewicy kolejne 24 godziny na wycofanie się z porozumienia. "Macie 24h na deklarację o zerwaniu/ nienawiązywaniu koalicji z PiS w sprawie głosowania nad Funduszem Odbudowy" - czytamy w oświadczeniu.

Strajk Kobiet nazywa posłów Lewicy "pożytecznymi idiotami" i przypomina hasła z zeszłorocznych demonstracji.

"Hej, posłowie i posłanki PrawoLewu, nowej koalicji zapewniającej PiS-owi większość parlamentarną w Sejmie: czego nie zrozumieliście z jesiennego postulatu mówiącego o tym, że PiS ma wyp…dalać? Najwyraźniej coś nie brzękło, więc Wam wyjaśniamy. (…) bandycka, złodziejska władza, niestety, nie wyp…dala wtedy, kiedy pożyteczni idioci z opozycji ratują ją w ważnym głosowaniu, żeby go nie przegrała" - napisano.

Dla OSK głosowanie nad Krajowym Planem odbudowy jest "kluczową bitwą", którą PiS "musi przegrać".

strajk kobiet 1200.png
Strajk Kobiet stawia Lewicy ultimatum. "Doba na ogarnięcie albo…"

- Jeszcze jest czas. PiS ma to głosowanie przegrać. Wtedy możecie negocjować z nimi rozejm. A nie przed kluczową bitwą dostarczać tym bandytom i złodziejom posiłki - stwierdzono w oświadczeniu. 

Czytaj także: 

W swoim wpisie Strajk Kobiet odniósł się też do innych opozycyjnych ugrupowań.

"Tak na wszelki wypadek, gdyby kolejnym asom opozycji zamarzyło się kiedyś współpracować z bandytami i złodziejami: »wyp…dalać« odnosić się będzie do każdego i każdej, kto działa na rzecz przedłużenia rządów PiS-owskiego układu" - czytamy.

"Niestety Strajk Kobiet traktuje nas gorzej"

Do żądań Ogólnopolskiego Strajku Kobiet odniosła się na antenie RMF FM Anna Maria Żukowska. - Ja raczę tylko zauważyć, że niestety Strajk Kobiet traktuje nas gorzej, niż traktuje samo Prawo i Sprawiedliwość, bo rządowi dał 7 dni ultimatum, a nam tylko dobę - stwierdziła.

Poseł Lewicy przypomniała także o konstytucyjnym zapisie, który zwalnia parlamentarzystów z głosowania zgodnie z instrukcjami wyborców. Podkreśliła ponadto, że Lewica "wspólnie ze Strajkiem Kobiet broniła Konstytucji".

wpolityce.pl/Facebook/kp

Czytaj także

Borowiak: gdy uczestniczki Strajku Kobiet mówią, że idą po wszystko, to zapewne idą po władzę i obalenie rządu

Ostatnia aktualizacja: 09.03.2021 18:21
- Przez uczestników protestów Strajku Kobiet została przesunięta kolejna granica. W ubiegłym roku były ostrzeżenia, wulgaryzmy, zniszczenia budynków. Następnie zapowiedź, że nie będą robić tego, co mieści się w granicach prawa, ale to, co czują. Teraz padło hasło: idziemy po wszystko - powiedziała Joanna Borowiak z Prawa i Sprawiedliwości.
rozwiń zwiń