X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Uczniowie wracają do szkół. Szef MEiN chce, by czerwiec był "czasem odbudowy relacji"

Ostatnia aktualizacja: 28.04.2021 20:10
- Możemy powiedzieć, że już w maju szkoły ruszą pełną parą, po miesiącach pracy zdalnej, zgodnie z naszymi zapowiedziami - powiedział minister edukacji i nauki Przemysław Czarnek. - Dane epidemiczne napawają nas optymizmem. To jeszcze wprawdzie ostrożny optymizm, ale powoli wracamy do normalności - dodał.
Przemysław Czarnek obiecuje, że do końca maja do szkół wrócą wszyscy uczniowie
Przemysław Czarnek obiecuje, że do końca maja do szkół wrócą wszyscy uczniowieFoto: JS/ FORUM

twitter przemysław czarnek free 1200.jpg
Minister edukacji: będą dodatkowe zajęcia wspomagające po powrocie do nauki zdalnej

W środę premier Mateusz Morawiecki i minister zdrowia Adam Niedzielski ogłosili harmonogram powrotu uczniów do szkół. - Możemy powiedzieć, że już w maju szkoły ruszą pełną parą, po miesiącach pracy zdalnej, zgodnie z naszymi zapowiedziami. I tutaj zachęcamy dyrektorów i nauczycieli, aby ten ostatni miesiąc w tym roku szkolnym był czasem odbudowy relacji z rówieśnikami, odbudowy poczucia wspólnoty. Czasem powrotu do normalności. Dla wielu uczniów, a także rodziców, ostatnie miesiące to trudny czas, wielu z nich musiało się zmierzyć ze skutkami pandemii, niektórzy stracili kogoś bliskiego. Dlatego tak ważne jest, aby pomóc uczniom - powiedział szef MEiN Przemysław Czarnek.

Wakacje zgodnie z kalendarzem i bez zmian

- Dane epidemiczne napawają nas optymizmem. To jeszcze wprawdzie ostrożny optymizm, ale powoli wracamy do normalności - dodał i przypomniał, że mija pierwszy tydzień, w którym w większości województw uczniowie z klas 1-3 szkół podstawowych uczęszczają do szkoły hybrydowo.

Czytaj także: 

Od 4 maja do nauki w trybie stacjonarnym wrócą już wszyscy uczniowie klas 1-3 ze wszystkich 16 województw. Od 15 maja br. zajęcia hybrydowe będą mieli uczniowie z klas 4-8 szkół podstawowych i szkół ponadpodstawowych. Z kolei od 29 maja br. nastąpi powrót wszystkich uczniów do szkół już w pełnym systemie stacjonarnym. - Zgodnie z kalendarzem szkolnym zajęcia dydaktyczno-wychowawcze potrwają do piątku, 25 czerwca. Nie będzie zmian. Wakacje potrwają do końca sierpnia - zapewnił szef MEiN.

Posłuchaj
00:17 mein wakacvje .mp3 - W tym roku szkolnym zajęcia w szkołach kończą się w piątek 25 czerwca i tego dnia zarówno dla uczniów jak i nauczycieli zaczynają się wakacje - mówi rzeczniczka MEiN Anna Ostrowska (IAR)

Wezwał też dyrektorów i nauczycieli, by pracowali zgodnie z planem, a czas do wakacji poświęcili na wzmacnianie w dzieciach poczucia własnej wartości, odbudowanie relacji.

Pół roku wyłącznie zdalnej nauki

Od poniedziałku uczniowie klas I-III szkół podstawowych w 11 województwach uczą się w systemie hybrydowym (część z nich stacjonarnie w szkole, część zdalnie w domu). Chodzi o uczniów z województw: kujawsko-pomorskiego, lubelskiego, lubuskiego, małopolskiego, mazowieckiego, podkarpackiego, podlaskiego, pomorskiego, świętokrzyskiego, warmińsko-mazurskiego i zachodniopomorskiego. W pozostałych pięciu województwach: dolnośląskim, łódzkim, opolskim, śląskim i wielkopolskim uczniowie klas I-III szkół podstawowych uczą się zdalnie.

W tym roku szkolnym nauka stacjonarna w klasach I-III została po raz pierwszy zawieszona na początku listopada. W styczniu uczniowie tych klas wrócili do nauki stacjonarnej, która ponownie została zawieszona od 22 marca. Uczniowie z klas IV-VIII szkół podstawowych i szkół ponadpodstawowych uczą się zdalnie nieprzerwanie od 26 października ub.r. 


mbl

Czytaj także

Jak będą wyglądały egzaminy w latach 2021, 2022 i 2023? Minister edukacji i nauki wyjaśnia

Ostatnia aktualizacja: 21.04.2021 15:42
- Egzaminy ósmoklasisty i maturalne, w 2021 roku, odbędą się w zaplanowanym terminie - poinformował minister edukacji i nauki. Przemysław Czarnek podczas konferencji prasowej przedstawił również zmiany w egzaminach w latach 2022-2023.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Szef MON wręczył uczniom certyfikaty zakończenia edukacji wojskowej. "Cieszę się, że dokonaliście tego wyboru"

Ostatnia aktualizacja: 26.04.2021 13:44
- Klasy "cyber" będą tworzone w nowym roku szkolonym w 16 liceach w całej Polsce - zapowiedział w poniedziałek szef MON Mariusz Błaszczak podczas uroczystości wręczenia uczniom klas mundurowych certyfikatów zakończenia edukacji wojskowej.
rozwiń zwiń