X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Sprawa Mariana Banasia i przeszukania CBA. Premier: to rutynowe czynności

Ostatnia aktualizacja: 28.04.2021 11:51
Agenci Centralnego Biura Antykorupcyjnego prowadzą przeszukania w kilkunastu miejscach w śledztwie dotyczącym składania fałszywych oświadczeń majątkowych przez osobę pełniącą funkcję publiczną. Z nieoficjalnych informacji mediów wynika, że może chodzić o oświadczenia szefa Najwyższej Izby Kontroli Mariana Banasia.
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: cba.gov.pl
banaś 1200 pap.jpg
Gminna spółka przepłaciła niemal ćwierć miliona zł za działkę od szefa NIK. Jest śledztwo

Rzecznik ministra koordynatora służb specjalnych Stanisław Żaryn powiedział Informacyjnej Agencji Radiowej, że czynności w tej sprawie trwają, ale nie może ujawnić szczegółów postępowania.

Posłuchaj
00:17 cba sprawdzanie oswiadczen.mp3 Stanisław Żaryn: CBA prowadzi przeszukania w sprawie fałszywych oświadczeń (IAR)

Czytaj także:

- Łączenie ze sobą jakichkolwiek faktów leży wyłącznie w sferze spekulacji. Czynności podjęte przez CBA prowadzone są rutynowo - powiedział premier Mateusz Morawiecki, odnosząc się do zarzutów, że przeszukania w ramach śledztwa ws. oświadczeń majątkowych szefa NIK mogą być odwetem politycznym.

Premier pytany był w środę na konferencji prasowej, czy prowadzone w środę przez CBA czynności wobec syna prezesa Najwyższej Izby Kontroli Mariana Banasia mogą być odwetem politycznym za zapowiadany przez Onet raport NIK w sprawie niedoszłych wyborów korespondencyjnych z ub. roku. Według Onetu, z dokumentów pokontrolnych wynika, że "Izba ma dowody stawiające w trudnym położeniu prawnym" szefa rządu Mateusza Morawieckiego oraz szefa KPRM Michała Dworczyka.

Premier wyjaśnił, że są to rutynowe czynności CBA, a łączenie ze sobą jakichkolwiek faktów jest spekulacją.

cba_gov_free.jpg
Handlowali fikcyjnymi fakturami na blisko 40 mln zł. CBA zatrzymało pięć osób

- Według mojej wiedzy CBA na zlecenie prokuratury podjęło pewne czynności. Są to czynności rutynowe, wykonywane na skutek zlecenia prokuratury i w związku z tym odpowiednie organa wykonują tutaj to, co do nich należy - zaznaczył premier.

Doniesienia do prokuratury

W sprawie podejrzeń popełnienia przestępstwa składania fałszywych oświadczeń majątkowych przez prezesa NIK doniesienia do prokuratury składali zarówno posłowie opozycji, CBA, jak i Generalny Inspektor Informacji Finansowej. W zeszłym roku na wniosek Prokuratury Regionalnej w Białymstoku przeszukano między innymi biuro i gabinet prezesa NIK, ale nie postawiono nikomu zarzutów.

pg

Czytaj także

Zatrzymanie złodziejów samochodów. Łącznie popełnili 500 przestępstw.

Ostatnia aktualizacja: 04.02.2021 13:00
Katowiccy policjanci zajmujący się zwalczaniem przestępczości samochodowej doprowadzili do zatrzymania sprawców kradzieży samochodów oraz paserstwa. Łącznie mogli popełnić nawet 500 przestępstw! Policjanci odzyskali 5 samochodów o łącznej wartości około 700 tys. złotych oraz zabezpieczyli specjalistyczny sprzęt elektroniczny służący do ich kradzieży.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Przełom w ściganiu korupcji". Cezary Gmyz o sprawie Józefa Piniora

Ostatnia aktualizacja: 21.03.2021 21:59
- Dawniej procesy ciągnęły się w nieskończoność, bo wymagano wyjaśnienia wszystkich okoliczności. Od pewnego czasu Kodeks postępowania karnego daje możliwość skazania na podstawie materiału szczątkowego. Przyjęto zasadę znaną z innych systemów prawnych, że ważniejsze jest przecięcie procederu i przykładne ukaranie - mówił w Polskim Radiu 24 dziennikarz śledczy Cezary Gmyz, komentując sprawę Józefa Piniora. 
rozwiń zwiń