X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

"Są niespójni w działaniu. My robimy politykę, a nie PR". Lewica krytykuje KO

Ostatnia aktualizacja: 28.04.2021 07:35
- Koalicja Obywatelska uprawia PR, jest niespójna w działaniu, Lewica robi politykę i realizuje postulaty swoich wyborców - tak posłanki Lewicy Magdalena Biejat i Anna Maria Żukowska odpowiadają na zarzuty KO. - PO jest sfrustrowana tym, że nie udało jej się skutecznie negocjować warunków KPO - dodają.
Przedstawicielki Lewicy - Anna Maria Żukowska i Magdalena Biejat (w tle)
Przedstawicielki Lewicy - Anna Maria Żukowska i Magdalena Biejat (w tle)Foto: Andrzej Hulimka/Forum
1200_Biedroń_PAP.png
"Wyborcy! Zapamiętajcie ten dzień". Politycy KO czują się zdradzeni przez Lewicę

W Sejmie odbyło się spotkanie przedstawicieli Lewicy z premierem Mateuszem Morawieckim ws. Funduszu Odbudowy i Krajowego Planu Odbudowy. W spotkaniu uczestniczyli też przedstawiciele klubu PiS. Obie strony porozumiały się w sprawie poparcia dla KPO. Jak mówił europoseł Robert Biedroń, rząd zgodził się na wszystkie warunki Lewicy zaproponowane do KPO.

Czytaj także:

Krytycznie do porozumienia Lewicy z rządem odnieśli się na późniejszej konferencji posłowie KO. - Lewica zdradziła opozycję za ułudę wpływu, zdradziła opozycję i nie tylko opozycję, ale wyborców i w pewnym sensie demokrację w Polsce - mówił Bartłomiej Sienkiewicz. Wyraził nadzieję, że przywódcy Lewicy ochłoną i wycofają się z "haniebnego dealu".

Dorota Niedziela odniosła się natomiast do Strajku Kobiet. - Chcemy zapytać, czy politycy Lewicy nie czują, że oszukali polskie matki, polskie córki, polskie kobiety, paktując z ludźmi, którzy polskim kobietom zaserwowali piekło? Gdzie szczytne ideały lewicy? Czy zostały pod stołem? - pytała.

Rydliński663.jpg
Dr Bartosz Rydliński: Lewica idzie w kierunku realizacji polskiej racji stanu

"Nie rozumiem tych oskarżeń"

Do zarzutów w kierunku Lewicy ze strony Koalicji Obywatelskiej odniosła się wiceszefowa klubu Magdalena Biejat, która uczestniczyła we wtorkowym spotkaniu z premierem. - Nie rozumiem tych oskarżeń ze strony przedstawicieli klubu, który sam, jeszcze miesiąc temu mówił o warunkach, które należy stawiać rządowi w sprawie KPO - powiedziała.

- Rozumiem, że Platforma Obywatelska jest sfrustrowana tym, że nie udało jej się skutecznie na temat tych ich warunków negocjować, ale może wynika to z tego, że nie wysłali ich na piśmie do rządu, w przeciwieństwie do Polski 2050 i Lewicy - powiedziała Biejat. - Nie wystarczy opublikować swoich postulatów na Facebooku, bo pan premier może po prostu ich nie zauważyć - dodała.

Jak zaznaczyła, reakcja Platformy jest niespójna z tym, co ta partia do tej pory mówiła. - Platforma mówiła: stawiajmy warunki. My postawiliśmy warunki, powiedzieliśmy: chcemy tanich mieszkań na wynajem, powiedzieliśmy: chcemy przynajmniej 30 proc. tych funduszy dla samorządów, powiedzieliśmy, że chcemy, żeby powstał Komitet Monitorujący, który uwzględni związki zawodowe, związki pracodawców i związki samorządów na wszystkich szczeblach i te wszystkie nasze warunki, a także kilka innych zostały przyjęte i czekamy, aż pojawią się na piśmie i zostaną przesłane do Komisji Europejskiej. Po dzisiejszym spotkaniu jesteśmy ostrożnie optymistyczni - podkreśliła wiceszefowa klubu Lewicy.

"Realizujemy postulaty naszych wyborców"

Anna Maria Żukowska zaznaczyła, że Lewica nie zamierza przejmować się krytyką KO. - Jesteśmy w polityce nie po to, by inne ugrupowania nas chwaliły czy potępiały, a dlatego, by realizować postulaty naszych wyborców - zaznaczyła. Żukowska wskazała, że pomysły, jakie Lewica przedstawiła rządowi do włączenia w KPO, były zgłaszane przez wyborców ugrupowania, organizacje NGO czy samorządowców podczas konsultacji w terenie.

- Koalicja Obywatelska myślała, że można uprawiać PR, a nie politykę, że można ogłosić coś na konferencji prasowej, ale nie złożyć tego formalnie rządowi. Nagle okazało się, że Lewica, jako jedyny klub złożyła te uwagi, w związku z czym miała co negocjować - zaznaczyła Żukowska.

Premier Mateusz Morawiecki zaapelował o ratyfikację decyzji w sprawie zasobów własnych w budżecie UE ponad podziałami partyjnymi. Projekt ustawy w tej sprawie przyjął rząd. Szef rządu zapewnił także, że w Krajowym Planie Odbudowy zostaną uwzględnione postulaty Lewicy.

pb

Czytaj także

Dariusz Wieczorek z Lewicy: wszystkie siły polityczne powinny porozumieć się ws. Krajowego Planu Odbudowy

Ostatnia aktualizacja: 27.04.2021 18:10
- Nikomu żadnych afrontów nie robimy, jesteśmy pozytywnie nastawieni do wszystkich, jesteśmy też na opozycji tymi, którzy chcą współpracować. Granie wewnętrzną polityką jest niegodne klasy politycznej - powiedział Dariusz Wieczorek z Lewicy.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Dziemianowicz-Bąk: przestrzegam kolegów z PO przed prostym, oślim uporem

Ostatnia aktualizacja: 27.04.2021 19:45
- Wierzę, że jak opadną emocje i postulaty Lewicy znajdą się w Krajowym Planie Odbudowy, to politycy Platformy Obywatelskiej pójdą po rozum do głowy. Przestrzegam ich przed takim prostym, oślim uporem i chęcią głosowania ramię w ramię ze Zbigniewem Ziobro przeciwko Unii Europejskiej oraz pieniądzom dla naszych obywateli - powiedziała Agnieszka Dziemianowicz-Bąk z Lewicy.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Echa rozmów Lewicy z premierem. Majmurek: liberalny elektorat może mieć z nią problem

Ostatnia aktualizacja: 27.04.2021 19:46
- Jeżeli PiS wykorzysta teraz Fundusz Odbudowy do odbicia gospodarczego i zapewni sobie trzecią kadencję, wiele osób może zastanawiać się, na ile to zasługa tej decyzji, która została dzisiaj podjęta - powiedział w Polskim Radiu 24 Jakub Majmurek ("Krytyka Polityczna"). Gościem "Debaty dnia" był także Jacek Karnowski ("Sieci"). 
rozwiń zwiń