X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Czy Polska powinna respektować decyzję TSUE o zawieszeniu Izby Dyscyplinarnej SN? Dziś decyzja TK

Ostatnia aktualizacja: 28.04.2021 07:07
Trybunał Konstytucyjny zdecyduje dziś, czy Polska powinna respektować decyzję Trybunału Sprawiedliwości UE o zawieszeniu Izby Dyscyplinarnej Sądu Najwyższego. Rozprawę wyznaczono na godz. 13.00.
Trybunał Konstytucyjny
Trybunał KonstytucyjnyFoto: shutterstock.com
tsue free 1200.jpg
TSUE: prawo UE nie zakazuje premierowi, decydowania o tym, kto zostanie wskazany na sędziego

- Wątpliwość ma sama Izba Dyscyplinarna, która pytanie zadała w kwietniu ubiegłego roku - przypomniał jej rzecznik Piotr Falkowski. Jak mówił, wydane przez TSUE postanowienie ma - jak określił - bardzo poważny wpływ na pracę Izby Dyscyplinarnej, ponieważ de facto zawiesza prowadzenie części spraw.

Czytaj także:

Chodzi o wniosek w sprawie wykonywania środków tymczasowych unijnego trybunału, które odnoszą się do kształtu ustroju i funkcjonowania konstytucyjnych organów władzy sądowniczej tego państwa.

Posłuchaj
00:17 11045846_1.mp3 TK zdecyduje, czy Polska powinna respektować decyzję TSUE (IAR)

W kwietniu ubiegłego roku unijny trybunał zobowiązał Polskę do natychmiastowego zawieszenia stosowania przepisów krajowych dotyczących właściwości Izby Dyscyplinarnej Sądu Najwyższego w sprawach dyscyplinarnych sędziów.

pb

Czytaj także

"Konstytucja nadrzędna wobec prawa europejskiego". Ważna decyzja francuskiej Rady Stanu

Ostatnia aktualizacja: 22.04.2021 13:55
Francuska Rada Stanu będąca odpowiednikiem najwyższego sądu administracyjnego, potwierdziła w uzasadnieniu decyzji w sprawie zbierania danych przez operatorów komórkowych, że francuska konstytucja pozostaje nadrzędna wobec prawa europejskiego.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Wyższość prawa polskiego nad unijnym. Prof. Gontarski: konstytucja jest prawem najwyższym

Ostatnia aktualizacja: 23.04.2021 13:34
- Trzeba powiedzieć, że konstytucja jest prawem najwyższym. Nie wiadomo jednak, co zrobić z tym, że traktaty mówią, iż jeżeli nie wykonuje się wyroków TSUE, to on na wniosek Komisji Europejskiej może na kraje członkowskie nakładać srogie kary finansowe - powiedział o sporze prawnym prof. Waldemar Gontarski, specjalista prawa międzynarodowego.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Konstytucja Francji nad prawem UE. Dr Zych: standard w każdym państwie Unii, także w Polsce

Ostatnia aktualizacja: 24.04.2021 08:15
- Nie mamy do czynienia z żadną nowością. Mamy do czynienia z powtórzeniem rzeczy, które od dawna, od samego początku istnienia Unii Europejskiej, powinny być oczywiste - mówił w Polskim Radiu 24 dr Tymoteusz Zych z Ordo Iuris odnosząc się do orzeczenia francuskiej Rady Stanu, która orzekła, że francuska konstytucja jest nadrzędna wobec prawa Unii Europejskiej.
rozwiń zwiń