X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

"Mam nadzieję, że pójdą po rozum do głowy". Budka atakuje Lewicę za decyzję ws. Funduszu Odbudowy

Ostatnia aktualizacja: 27.04.2021 21:57
- Mam nadzieję, że koledzy z Lewicy pójdą po rozum do głowy i wrócą do porozumienia opozycji. Nagle zaczęli bezgranicznie ufać Morawieckiemu i Kaczyńskiemu - skomentował wtorkowe spotkanie przedstawicieli rządu i Lewicy ws. Funduszu Odbudowy szef PO Borys Budka.
Borys Budka
Borys BudkaFoto: Facebook/Borys Budka

We wtorek przed południem odbyło się w Sejmie spotkanie przedstawicieli Lewicy z premierem Mateuszem Morawieckim ws. Funduszu Odbudowy i Krajowego Planu Odbudowy. W spotkaniu uczestniczyli też przedstawiciele klubu PiS. Obie strony porozumiały się w sprawie poparcia dla KPO. Jak mówił europoseł Robert Biedroń, rząd zgodził się na wszystkie warunki Lewicy zaproponowane do KPO.

- To dziwne, kiedy liderzy Lewicy zaczęli nagle bezgranicznie ufać Mateuszowi Morawieckiemu i Jarosławowi Kaczyńskiemu - skomentował ten krok we wtorek w TVN24 szef PO Borys Budka. Ocenił, że wyborcy Lewicy "mogą czuć się zdradzeni przez swoich liderów".

Czytaj więcej
Piotr Muller free kprm flickr-1200.jpg
Fundusz Odbudowy. Müller: dziwi mnie, że PO jest w stanie opóźniać dotarcie do Polski środków z UE

Rozgoryczenie szefa PO

Premier Mateusz Morawiecki zaapelował we wtorek o ratyfikację decyzji w sprawie zasobów własnych w budżecie UE ponad podziałami partyjnymi. Projekt ustawy w tej sprawie przyjął rząd. Morawiecki zapewnił także, że w Krajowym Planie Odbudowy zostaną uwzględnione postulaty Lewicy.

- Jeżeli jest prawdą to, że Włodzimierz Czarzasty za plecami pozostałych partnerów z opozycji układał się z Dworczykiem, no to smutne, ale przede wszystkim to też świadczy o tym, że ktoś ufa ludziom, którzy do tej pory wielokrotnie skłamali, wielokrotnie oszukali - ocenił we wtorek Budka. Odniósł się w ten sposób do doniesień medialnych, że rozmowy toczone między Włodzimierzem Czarzastym ze strony Lewicy oraz Michałem Dworczykiem ze strony rządowej trwały już od kilku dni.

- Mam nadzieję, że pójdą po rozum do głowy i wrócą, tak jak chcą tego wyborcy, do porozumienia opozycji i do porozumienia w tej sprawie - powiedział szef PO. Ocenił, że Lewica "rzuca koło ratunkowe" Zjednoczonej Prawicy, która według Budki rozpadłaby się po przegranym głosowaniu w Sejmie dot. ratyfikacji decyzji o zwiększeniu zasobów własnych UE. Wchodząca w skład ZP Solidarna Polska zapowiedziała, że nie zamierza poprzeć tej ustawy - bez jej poparcia, strona rządowa mogłaby mieć problem z uzyskaniem korzystnego dla siebie wyniku głosowania w Sejmie.

Krytyka Lewicy

Budka dopytywany był również o pomysły KO na skłonienie strony rządowej do umieszczenia postulatów opozycji w projekcie Funduszu Odbudowy. - Przede wszystkim, w ustawie ratyfikacyjnej trzeba dopisać określone warunki. To można było zrobić, gdy opozycja mówi jednym głosem. Gdy zmusza PiS do tego, by w Sejmie, ale nie za zamkniętymi drzwiami, ale na sali sejmowej, w ustawie te rzeczy zapisać. To proponowaliśmy koleżankom i kolegom z Lewicy - wybrali inną drogę - powiedział.

Czytaj więcej
Waldemar Buda 1200.jpg
"W przeważającej części spraw doszło do zgody". Waldemar Buda o spotkaniu premiera z Lewicą

Budka zwrócił również uwagę na skierowany pod koniec marca do Sejmu przez Senat przygotowany przez opozycję projekt ustawy o Agencji Spójności i Rozwoju, mający powołać instytucję odpowiedzialną za podział funduszy. Według niego, przyjęcie tej ustawy gwarantowałoby odpowiednie zarządzanie dystrybucją unijnych środków.

Podczas programu Budka miał odwrotnie wpiętą w klapie marynarki flagę Polski, co szybko zostało odnotowane i wykpione w mediach społecznościowych.

jp

Czytaj także

"Ość w gardle Platformy Obywatelskiej". Jankowski o spotkaniu premiera z klubem Lewicy

Ostatnia aktualizacja: 27.04.2021 11:24
- To pokazanie, że jest szansa na normalną debatę parlamentarną - tak o spotkaniu premiera Mateusza Morawieckiego z klubem Lewicy w Sejmie mówił w Polskim Radiu 24 Łukasz Jankowski z radia Wnet.
rozwiń zwiń

Czytaj także

W Kancelarii Prezydenta omawiano temat Funduszu Odbudowy. Szczerski: nikt nie przedstawił koncepcji weta

Ostatnia aktualizacja: 27.04.2021 21:07
- Podczas wtorkowego posiedzenia prezydenckiego Kolegium ds. Polityki Międzynarodowej nikt nie przedstawił koncepcji weta prezydenckiego do ustawy ratyfikacyjne dot. decyzji o zasobach własnych koniecznej do uruchomienia Funduszu Odbudowy UE - poinformował prezydencki minister Krzysztof Szczerski.
rozwiń zwiń