X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

XXV Spotkanie Młodych LEDNICA 2000 online

Ostatnia aktualizacja: 24.04.2021 14:33
Tegoroczne Spotkanie Młodych na Polach Lednickich w województwie wielkopolskim przez pandemię zostanie zorganizowane online, podobnie jak poprzednia edycja. Wydarzenie zaplanowane na 5 czerwca będzie przebiegać pod hasłem "Usłysz".
zdjęcie ilustracyjne
zdjęcie ilustracyjneFoto: Shutterstock

Spotkania na Polach Lednickich odbywają się od 1997 r. Gromadzą od kilkudziesięciu do ponad 150 tys. uczestników. Punktem kulminacyjnym i zwieńczeniem każdego spotkania jest przejście uczestników przez Bramę Rybę w symbolicznym geście wyboru Chrystusa. Twórcą Lednicy był zmarły w grudniu 2015 r. dominikanin o. Jan Góra.

mid-20606525 (1).jpg
Apel papieża do młodych: przyjmijcie za swoje motto św. Jana Pawła II "Totus Tuus"

W ubiegłym roku ze względu na epidemię COVID-19 spotkanie odbywało się, pierwszy raz w historii, online. Przebiegało pod hasłem "Totus Tuus – Cały Twój" - które było dewizą i mottem Karola Wojtyły, a potem pontyfikatu Jana Pawła II. W wirtualnym Spotkaniu Młodych Lednica 2000 uczestniczyło ponad 130 tys. osób.

- Na ten moment XXV Spotkanie Młodych LEDNICA 2000 musi odbyć się online. Gdybyśmy tylko mieli szansę zaprosić́ Was tłumnie na Pola Lednickie, to pracowalibyśmy dzień i noc, żeby to zrobić. Jednak okoliczności są oczywiste - imprez masowych nadal nie można organizować, więc w zrozumieniu i modlitwie przyjmujemy to wyzwanie - poinformowali w komunikacie organizatorzy Lednicy.

Wspólnota liczy na ponowne, ogromne zainteresowanie

W wydanym komunikacie członkowie wspólnoty wyrazili nadzieję, że tegoroczne wydarzenie będzie cieszyć się podobnym zainteresowaniem jak ubiegłoroczne spotkanie. - Wiemy co zrobić, żeby lepiej oddać klimat Spotkania. Możemy Wam zdradzić, że planujemy znacznie więcej kadrów z Bramą-Rybą w tle - dodali.

Hasłem towarzyszącym tegorocznej Lednicy będzie zawołanie "Usłysz", które według pomysłodawców ma nawiązywać do wsłuchiwania się w "wewnętrzny głos serca", czyli sumienia. - To jest też zaproszenie do słuchania, do wsłuchiwania się. W poszukiwaniach odpowiedzi na najważniejsze pytania towarzyszył nam będzie Jan Chrzciciel. To mistrz ciszy, nauczyciel zasłuchania, prorok prostoty i przyjaciel Oblubieńca. Razem będziemy uczyć się dbać o przestrzeń zasłuchania w głos wewnętrznego sygnału nieba - sumienia - opisali organizatorzy Lednicy.

Tegoroczne spotkanie młodych odbędzie się 5 czerwca.

nt

Czytaj także

Tysiące młodych ludzi uczestniczy w modlitwie i tańcach na Polach Lednickich

Ostatnia aktualizacja: 02.06.2018 16:35
Tysiące pielgrzymów uczestniczy w sobotę na Polach Lednickich (Wielkopolskie) w przygotowaniach do rozpoczęcia XXII Spotkania Młodych Lednica 2000. Młodzi modlą się i tańczą, czekają też na prezydenta Andrzeja Dudę, który jest w tym roku gościem specjalnym wydarzenia. 
rozwiń zwiń

Czytaj także

Rozpoczęło się Spotkanie Młodych Lednica 2000. W tym roku wirtualnie

Ostatnia aktualizacja: 06.06.2020 20:00
Trwa XXIV Spotkanie Młodych Lednica 2000. W tym roku - ze względu na epidemię koronawirusa - wydarzenie jest transmitowane w internecie.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Źródłem naszej wiary jest Pismo Święte". Rozpoczął się XIII Tydzień Biblijny

Ostatnia aktualizacja: 18.04.2021 14:15
Mszą świętą pod przewodnictwem biskupa Piotra Jareckiego Świątynia Opatrzności Bożej w Warszawie włączyła się Ogólnopolskie uroczystości XIII Tygodnia Biblijnego połączone z V Narodowym Czytaniem Pisma Świętego.
rozwiń zwiń