X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

GIS ostrzega przed bakteriemii listerii w jednej partii parówek "Pikok Pure". Trwa wycofywanie produktu

Ostatnia aktualizacja: 24.04.2021 12:14
Główny Inspektor Sanitarny ostrzega przed bakteriami listerii w jednej partii parówek z szynki 250 g "Pikok Pure". Inspektor nakazał wycofanie jej ze sklepów Lidl, a zakład produkcyjny spółki Sokołów uruchomił procedurę wycofania z rynku.
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjne Foto: Forum/Robert Przybysz

Partia jest dystrybuowana przez sieć sklepów "Lidl" w Polsce, a została wyprodukowana przez Sokołów SA oddział w Czyżewie z terminem przydatności do spożycia do 4 maja 2021.

apteka free 1200 pix.jpg
Colon wycofany przez producenta. W jednym z produktów firmy wykryto salmonellę

Numer tej partii parówek to 11031, numer serii: C 10349134, a weterynaryjny numer identyfikacyjny 20134001 - podał GIS.

Ostrzeżenie publiczne dotyczące żywności wydano ze względu na wykrycie obecności bakterii Listeria monocytogenes w wyniku działań urzędowych Inspekcji Weterynaryjnej

- Spożycie żywności zanieczyszczonej Listeria monocytogenes może prowadzić do choroby zwanej listeriozą - przypomina i ostrzega Główny Inspektorat Sanitarny.

Trwa proces wycofywania produktu

Po niezwłocznym powiadomieniu producenta, zakład uruchomił procedurę wycofania produktu z rynku. - Organy urzędowej kontroli żywności monitorują proces wycofywania - zapewnił Inspektor, a sama firma poinformowała odbiorców o konieczności zatrzymania dystrybucji, wycofania i poddania utylizacji partii w/w wyrobu.

Główny Inspektor Sanitarny zaleca, by nie spożywać produktu "PIKOK PURE PARÓWKI Z SZYNKI 250 g" oznaczonego wskazanym w komunikacie numerem partii i terminem przydatności do spożycia.

- W przypadku wystąpienia objawów choroby po spożyciu produktów objętych komunikatem, należy skontaktować się z lekarzem - apeluje GIS w ostrzeżeniu.

Informacje na temat objawów związanych z zakażeniem bakterią Listeria monocytogenes zawarte są na stronie internetowej (https://www.gov.pl/web/gis/choroby-zakazne2) pod hasłem "listerioza".

nt

Czytaj także

Kontrole przestrzegania reguł sanitarnych i nałożone kary. GIS podał dane dot. grudnia

Ostatnia aktualizacja: 28.12.2020 18:48
Sanepid przeprowadził w grudniu ponad 35 tys. kontroli m.in. w placówkach handlowych i usługowych pod kątem przestrzegania przepisów epidemiologicznych - powiedział w poniedziałek rzecznik GIS Jan Bondar. Łączna kwota kar od początku pandemii wyniosła ponad 24 mln zł - dodał.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Restauracje otwarte mimo obostrzeń? Szef GIS: Sanepid nikogo nie ściga, jesteśmy zobligowani do wyciągania konsekwencji

Ostatnia aktualizacja: 22.01.2021 08:24
- Bardzo nie chcielibyśmy dawać mandatów, ale z uwarunkowań prawnych wynika, że za nieprzestrzeganie zasad jesteśmy zobligowani do wyciągania określonych konsekwencji i nakładania stosownych kar administracyjnych. I to jest powszechnie wiadome – mówi Krzysztof Saczka, Główny Inspektor Sanitarny.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Anonimowe telefony z prośbą o podanie danych osobowych. GIS ostrzega przed nowym sposobem wyłudzeń

Ostatnia aktualizacja: 08.03.2021 14:23
- Państwowa Inspekcja Sanitarna przeprowadza wywiady epidemiologiczne z obywatelami. Jej pracownicy w czasie takiej rozmowy proszą o potwierdzenie danych, a nie o ich podanie – podkreśla GIS, ostrzegając przed oszustami.
rozwiń zwiń