X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Napięcia w koalicji. Wójcik: trzeba wyjść z tego kryzysu, może nawet jeszcze bardziej wzmocnionym

Ostatnia aktualizacja: 24.04.2021 10:13
Minister - członek Rady Ministrów, wiceprezes Solidarnej Polski Michał Wójcik podkreślił, że chciałby,  "żeby koalicja Zjednoczonej Prawicy dalej funkcjonowała". - Myślę, że będziemy wspólnie rządzić jeszcze dwa lata, a może nawet i cztery - stwierdził na antenie RMF FM.
Michał Wójcik
Michał WójcikFoto: Mateusz Wlodarczyk / Forum

Michał Wójcik pytany o spotkanie liderów Zjednoczonej Prawicy wskazał, że "odbędzie się niebawem". - Ono jest potrzebne w tej sytuacji, która teraz jest - stwierdził. Przyznał, że "jest pewne napięcie w ramach koalicji".

CZYTAJ RÓWNIEŻ
Sobolewski 1200.jpg
Krzysztof Sobolewski: rozmowy Zjednoczonej Prawicy o Funduszu Odbudowy znajdą szczęśliwy finał

"Trzeba wyjść z tego kryzysu"

- Nie pamiętam żadnej koalicji, gdzie by takiego napięcia nie było - mówił Michał Wójcik. - Na pewno trzeba rozmawiać, na pewno trzeba wyjść z tego kryzysu, może nawet jeszcze bardziej wzmocnionym(...). Ale myślę, że będziemy wspólnie rządzić jeszcze dwa lata, a może nawet i cztery - ocenił.

Jak mówił wiceszef Solidarnej Polski, pytany o Fundusz Obudowy i OFE, z PiS dzieli jego partię jedna rzecz. - Mamy nieco odmienną ocenę sytuacji - stwierdził. Jak przyznał, "nasi przyjaciele z PiS czasami głosują inaczej".

Przypomniał, że chodzi m.in. o kwestie "wspólnego długu i ewentualnego płacenia za długi innych krajów przez obywateli naszego państwa". Zaznaczył, że Solidarna Polska uważa dokument z tego punktu widzenia za niebezpieczny. Zdaniem Wójcika z tego powodu nie powinna rozlecieć się koalicja, "bo dobro Polski jest najważniejsze".

Czytaj więcej:

"Są spory w rodzinie, a co dopiero w partiach"

Michał Wójcik chciałby, "żeby koalicja Zjednoczonej Prawicy dalej funkcjonowała". - Ale my, jako Solidarna Polska, jesteśmy gotowi na każdy scenariusz - stwierdził.

Podkreślił, że koalicja powinna funkcjonować, bo jest dużo rzeczy do zrealizowania. - A to, że są czasami spory to jest rzecz naturalna. Są spory w rodzinie, a co dopiero w partiach politycznych - zaznaczył.

Projekt unijnego budżetu i Funduszu Odbudowy od początku krytykowała Solidarna Polska. Politycy SP krytykowali mechanizm powiązania budżetu z praworządnością; obecnie zwracają uwagę na kwestię pożyczek, z których częściowo ma być finansowany Fundusz. Prezes PiS, wicepremier Jarosław Kaczyński w ostatnim wywiadzie dla "Gazety Polskiej" zapowiedział, że jeśli w wyniku głosowania projekt nie zostanie przyjęty, wówczas koalicji rządzącej grozi rozpad. Solidarna Polska po tych słowach podtrzymała swój sprzeciw.

ms

Czytaj także

Spotkanie liderów Zjednoczonej Prawicy. Schreiber: dojdzie do niego w weekend

Ostatnia aktualizacja: 23.04.2021 19:51
- Ma dojść do spotkania liderów partii tworzących Zjednoczoną Prawicę. Zdaje się, że ma ono być nawet w weekend - powiedział w piątek szef Komitetu Stałego Rady Ministrów Łukasz Schreiber.
rozwiń zwiń