X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

"Są na dobrym poziomie". Andrzej Duda podkreśla strategiczne znaczenie naszych stosunków z USA

Ostatnia aktualizacja: 24.04.2021 02:00
- Relacje polsko-amerykańskie są na dobrym poziomie, dlatego, że mają charakter strategiczny. Amerykanie postrzegają nas jako dużego partnera - ocenił w rozmowie z portalem interia.pl prezydent Andrzej Duda.
Prezydent Andrzej Duda i prezydent Joe Biden
Prezydent Andrzej Duda i prezydent Joe BidenFoto: Jakub Szymczuk/KPRP, PAP/EPA/AL DRAGO / POOL

W piątkowej rozmowie z portalem interia.pl prezydent RP Andrzej Duda spytany o relacje polsko-amerykańskie ocenił, że są "one na dobrym poziomie".

Czytaj więcej
1200 duda.jpg
Unijny Fundusz Odbudowy. Prezydent: w przyszłym tygodniu spotkam się z ekspertami

- Relacje ze Stanami Zjednoczonymi na przestrzeni ostatnich lat zostały zbudowane tak dobrze i osiągnęliśmy w nich tak wiele, jak nie udało się osiągnąć w zasadzie chyba nigdy w ciągu ostatnich 30 lat - podkreślił prezydent.

Andrzej Duda zwrócił uwagę na obecność amerykańskich wojsk w Polsce, a także na znaczenie relacji USA dla polskiej energetyki. - Mamy na naszym terenie wojska amerykańskie. Stany Zjednoczone w dużej części zabezpieczają, w sensie dostaw, także i naszą suwerenność energetyczną, bo mamy kontrakty z amerykańskimi firmami na dostawy gazu skroplonego w USA - powiedział.

"Strategiczny charakter"

- Jeżeli mamy ruch bezwizowy między Polską a USA, czego nie było na przestrzeni ostatnich trzydziestu lat - to pokazuje, że dosłownie w ciągu tych kliku ostatnich lat stosunki polsko-amerykańskie weszły na zupełnie inny poziom niż do tej pory - ocenił prezydent.

- One na tym poziomie pozostają, dlatego, że mają charakter strategiczny, a w kwestiach strategicznych, w państwie, w którym obowiązują właściwe reguły, zmiana władzy nie powoduje zmian relacji strategicznych - podkreślił.

Czytaj więcej
duda 1200.jpg
Prezydent: reakcja władz czeskich wobec Rosji jest całkowicie zrozumiała

Dodał, że "wielokrotnie otrzymujemy z USA sygnały, i ze strony prezydenta Bidena i ze strony Kongresu USA". - Ta współpraca w ramach Trójmorza jest dla nich ważna. Ogromnie chcieliby tę współpracę rozwijać i postrzegają nas jako takiego dużego partnera w tym formacie - wskazał prezydent.

Andrzej Duda zapowiedział również, że "na pewno będzie rozmawiał z prezydentem Bidenem". - Mamy się spotkać na szczycie NATO, prowadzimy wymianę korespondencji. Uczestniczyłem też w szczycie klimatycznym, na który mnie zaprosił - zaznaczył.

jp

Czytaj także

Mariusz Błaszczak: zastępcą dowódcy V korpusu wojsk amerykańskich będzie polski generał Adam Joks

Ostatnia aktualizacja: 29.03.2021 15:45
 - Zastępcą dowódcy V korpusu wojsk amerykańskich w Fort Knox w Kentucky będzie polski generał Adam Joks - poinformował szef MON Mariusz Błaszczak. Polak obejmie to stanowisko na zaproszenie strony amerykańskiej.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Stany Zjednoczone popierają polską politykę wschodnią. Potwierdził to amerykański ambasador

Ostatnia aktualizacja: 08.04.2021 22:43
- Podzielamy stanowisko Polski w sprawie działań Rosji na Ukrainie i Nord Stream 2, a także w kwestii postępowania reżimu Łukaszenki wobec obywateli Białorusi oraz mniejszości polskiej - oświadczył w czwartek chargé d'affaires ambasady USA w Polsce Bix Aliu.
rozwiń zwiń