X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Papież Franciszek zdecydował. Jest data beatyfikacji kard. Wyszyńskiego

Ostatnia aktualizacja: 23.04.2021 14:46
"Uroczystość beatyfikacji kardynała Stefana Wyszyńskiego oraz siostry Róży Marii Czackiej odbędzie się 12 września 2021 roku w Warszawie, o 12:00" - poinformował metropolita warszawski kardynał Kazimierz Nycz.
Prymas Polski kardynał Stefan Wyszyński
Prymas Polski kardynał Stefan WyszyńskiFoto: PAP/Bogdan Łopieński

"Pragnę z radością zakomunikować, że Ojciec Święty Franciszek zadecydował, iż uroczystość beatyfikacji kard. Stefana Wyszyńskiego oraz s. Róży Marii Czackiej odbędzie się 12 września 2021 roku w Warszawie, o godzinie 12.00" - podał metropolita warszawski.

Stefan Wyszyński NAC-1200.jpg
"Kształtował naród w duchu dojrzałej kultury życia". Ks. Mirosław Nowak o kard. Stefanie Wyszyńskim

Podczas wrześniowej uroczystości, papieża Franciszka będzie reprezentował kard. Marcello Semeraro, prefekt Kongregacji do Spraw Kanonizacyjnych, który dokona promulgacji dekretu beatyfikacyjnego.

"Swoje prace wznawia Komitet Organizacyjny, który wkrótce przekaże dalsze szczegóły dotyczące organizacji uroczystości beatyfikacyjnej" - zapowiedział kard. Nycz.

Czytaj także:

Wyraził jednocześnie wdzięczność papieżowi Franciszkowi za wyznaczenie daty beatyfikacji.

"Wszystkich wiernych proszę o modlitwę o błogosławione owoce beatyfikacji Sług Bożych, kard. Stefana Wyszyńskiego oraz s. Róży Marii Czackiej" - napisał hierarcha.

bf

Czytaj także

Beatyfikacja kardynała Stefana Wyszyńskiego. Ogłoszono datę i miejsce

Ostatnia aktualizacja: 21.10.2019 13:14
Kard. Stefan Wyszyński zostanie beatyfikowany 7 czerwca 2020 r. w Warszawie na pl. Piłsudskiego. Jego beatyfikacji dokona papieski wysłannik, prefekt Kongregacji ds. Kanonizacyjnych kard. Giovanni Angelo Becciu - poinformował kard. Kazimierz Nycz.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Beatyfikacja kard. Stefana Wyszyńskiego. Powołano komitet organizacyjny

Ostatnia aktualizacja: 11.12.2019 21:28
Kardynał Kazimierz Nycz powołał komitet organizacyjny beatyfikacji kardynała Stefana Wyszyńskiego, która odbędzie się 7 czerwca 2020 roku na pl. Piłsudskiego w Warszawie - poinformowało w środę biuro prasowe archidiecezji warszawskiej w komunikacie.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Przygotowania do beatyfikacji kard. Wyszyńskiego. Wyjątkowa msza św. w Warszawie

Ostatnia aktualizacja: 20.04.2020 15:41
28 kwietnia pod przewodnictwem biskupa łowickiego Andrzej Dziuby zostanie odprawiona w archikatedrze warszawskiej msza św. o owoce beatyfikacji kard. Stefana Wyszyńskiego. Prelekcję pt. "Życie na co dzień" wygłoszą Krystyna Szajer i Anna Rastawicka z Instytutu Prymasowskiego.
rozwiń zwiń