X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Silny wiatr i opady w całym kraju. Front atmosferyczny wędruje nad Polską

Ostatnia aktualizacja: 22.04.2021 17:14
Przez Polskę przemieszcza się front atmosferyczny, który oprócz niższej temperatury niesie ze sobą silne podmuchy wiatru.
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: shutterstock/Nebojsa Markovic

Do wieczora obowiązują ostrzeżenia wydane przez Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej przed silnym wiatrem dla północnej części Polski oraz przed burzami dla województwa podkarpackiego.

susza1200.jpg
Susza możliwa w Polsce? IMGW: sytuacja hydrologiczna poprawiła się, ale ryzyko nie minęło

Front, który aktualnie znajduje się na południu Polski, powoduje opady deszczu i wiatr, który na północy może w porywach osiągać 75 kilometrów na godzinę - mówi rzecznik IMGW Grzegorz Walijewski.

- W całym kraju możemy obserwować przelotne opady deszczu. W północnych regionach deszczu ze śniegiem a w górach śniegu - powiedział rzecznik IMGW.

Podobna pogoda utrzyma się w najbliższych dniach.

wichura silna wiatr free shutter 1200.jpg
Na razie koniec wiosny. Najbliższe dni będą mokre, zimne i wietrzne

- Jutro nad zachodnią Polską będzie więcej słońca, jednak odczuwalna temperatura nadal będzie niska. W zachodniej części będzie silny wiatr. Temperatura, mimo że dwucyfrowa, będzie odczuwalnie niższa - powiedział Grzegorz Walijewski.

Według synoptyków, krótkie ocieplenie w Polsce spodziewane jest we wtorek po południu, później od kolejnego czwartku temperatura znów spadnie oraz pojawią się opady. Jest to związane z chłodnym powietrzem z północy, które stale napływa do Polski.

fc

Czytaj także

Klimat XXI wieku. Polska bezśnieżnych zim, gorących lat

Ostatnia aktualizacja: 30.03.2021 10:10
Do końca XXI wieku Instytut Ochrony Środowiska przygotował dwa scenariusze dla Polski. Jeden jest optymistyczny, związany z mocną redukcją emisji gazów cieplarnianych, drugi pesymistyczny i niestety bardziej realny. 
rozwiń zwiń

Czytaj także

Zachwycający wiosenny las i jego mieszkańcy

Ostatnia aktualizacja: 18.04.2021 10:15
Zima była dość długa, a tegoroczna wiosna jest kapryśna i nadchodzi z dużymi oporami. Ale rośliny i zwierzęta już ją czują: zieleni się trawa, pojawiają się kwiaty, drzewa wypuszczają pąki, a ptaki szykują się do łączenia w pary i budowania gniazd. O tym wszystkim opowiada Marcin z lasu, czyli Marcin Kostrzyński: dziennikarz, przyrodnik, leśnik, operator kamery i popularyzator nauki.
rozwiń zwiń